Kolike prinose ostvarujemo

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kolike prinose ostvarujemo

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u zabiti gdje sam bio nisam imao pristup internetu dva tjedna, gdje su rekli da imaju wifi stekao, nepropustan. tek noc prije leta za doma docepao se interneta u glavnom gradu, vlada blokirala hr news portale!?, radila stranica od zse, ono malo trgovanih dionica izgledalo je lose, mislim biti ce doma godisnji prinos opet pao na nulu, ali nije, plus 4,3% u ovoj godini, izgleda nema potrebe za hitnim intervencijama u portfelj, moram sad otvoriti pristigla izvjesca, ali prvo odmor, malo mora, negdje na rucak. ima tko kakav brzi pregled, komentar na pristigla fi?

od oko 600 k portfelja ..30 k dividendi ove godine ..atpl ..zaba donijeli jos oko 40 k plusa ..sto se penje na dosad na 11 %…ja zadoovoljan zasad ..adpl..adrisi u plusu vec oko 5 %…..polako…ali sigurno…neema žurbe …

Ne kuzim kako si na 600k portfelja dobila 5% dividende (30k) to ako racunamo prije oporezivanja dividende tesko mozemo dobit, ako atpl nije isplatila dividendu, zaba 4%, adris 4%, adpl 5% po tom pregledu ako gledamo neki prosjek prije mozemo dobit oko 4% prije oporezivanja ili 24k ?….ili imaju jos koje dionice s vecom dividendom ili je adpl vecina portfelja

Ignore : renči


u zabiti gdje sam bio nisam imao pristup internetu dva tjedna, gdje su rekli da imaju wifi stekao, nepropustan. tek noc prije leta za doma docepao se interneta u glavnom gradu, vlada blokirala hr news portale!?, radila stranica od zse, ono malo trgovanih dionica izgledalo je lose, mislim biti ce doma godisnji prinos opet pao na nulu, ali nije, plus 4,3% u ovoj godini, izgleda nema potrebe za hitnim intervencijama u portfelj, moram sad otvoriti pristigla izvjesca, ali prvo odmor, malo mora, negdje na rucak. ima tko kakav brzi pregled, komentar na pristigla fi?

ne mogu se pozaliti ni na jedno izaslo izvjesce do sada od dionica koje imam, osim tuznog vira (minimum koji trazim od njega je da prezivi do prvih dana druge godine da ga prodajom upisem kao kapitalni gubitak u 2019. za neoporezivanje dobitnih prodaja, kao jadni ledo ove godine). moram provjeriti koga se jos ceka. danas dokupljivanje nekih dionica.

opet pao na neka 2% plusa u ovoj godini (Michael bi rekao just when I thought I was out, they pull me back in), ali je i crobex otklizao do oko 1750 u četvrtak. kako je to okrugla brojka zgodno je za usporedbu. u portfelju mi je zarada oko 100 kkn veća nego li kad je crobex zadnji put bio oko 1750 u srpnju 2016., ali i oko 100 kkn manja od kolika je bila kad je crobex bio oko 2200 u veljači 2017. imam dvije loše godine nakon pet dobrih ali za sada samo jedan poraz od crobexa, lani, i za to je trebalo napraviti puno gluposti – ledo, viro itd.
godišnji prirast s dividendom / otp indeksni / razlika prema otp indeksnom
2012 19,29% 2,71% 16,58%
2013 19,67% 5,40% 14,27%
2014 26,34% 1,47% 24,87%
2015 12,76% 2,22% 10,54%
2016 25,71% 19,95% 5,76%
2017 -9,11% -7,01% -2,10%
2018 2,06% -2,57% 4,63%
razlika kumulativno 90,38%

Ja sam s dividendama 8,7 % u plusu od početka godine. S time da sam pevec računao po 220 kolko je bila zadnja ponuda, a svi znamo da vrijedi više od 220. Imao sam jednu dobru kupovinu podravke koja mi je spustila prosjek na 290 kn i jedan kriminalan gubitak od 70 % i prodaju na IPPK (srećom nije velik dio portfelja bio u u njemu). Sve u svemu sam dosta zadovoljan, najviše radi Pevca. Ipak očekujem više u idućim godinama.

Evo me opet u minusu par milja. Ova godina će ipak biti bez prijave poreza na dobit. Živjela Rvacka, zemlja meda i mlijeka.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Ja ukupno gledano pristojan plus ove godine, ali ova zadnja dva dana nepotreban minus od 7000 kn.
PODR, HT i naravno DDJH……

Ne ide ni na dobitasima, ni na gubitasima…….
Jednostavno…..ne ide….

Skidam kapu bilo kome tko je uspio ostvariti solidan plus na jednoj ovakvoj godini. Ja sam siječanj započeo s +20 000 i od tad teško trgovanje, sati provedeni uz komp uzalud, malo gore pa više dole pa malo gore i još više dole i na kraju će biti par tisuća minusa kako stvari stoje. Mislim da se na našoj burzi stanje godinama neće promijeniti, firme posluju očajno… čast iznimkama.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

potpisujem


Evo me opet u minusu par milja. Ova godina će ipak biti bez prijave poreza na dobit. Živjela Rvacka, zemlja meda i mlijeka.

Čestitam !


Skidam kapu bilo kome tko je uspio ostvariti solidan plus na jednoj ovakvoj godini. Ja sam siječanj započeo s +20 000 i od tad teško trgovanje, sati provedeni uz komp uzalud, malo gore pa više dole pa malo gore i još više dole i na kraju će biti par tisuća minusa kako stvari stoje. Mislim da se na našoj burzi stanje godinama neće promijeniti, firme posluju očajno… čast iznimkama.

Za sad +10% (s ukljucenim dividendama) i to sve iskljucivo na fondovskim perjanicama. Da nisam kupovao gubitase i sl. prinos bi mi bio barem 17%. OPTE sam ove godine 5 puta kupio i prodao jeftinije, DLKV i VIRO barem 3 puta, VLEN, DDJH, IGH takodjer. Jedino uvijek zaradjujem na ATPL.
Nakon q3 izvjestaja cisto sumnjam da cu do kraja godine kupit iti jednu od navedenih jer izvjestaji su im horor kao i cijelo trziste.
Teska su vremena…

Rastimo zajedno...

New Report

Close