Kolike prinose ostvarujemo

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kolike prinose ostvarujemo

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svim forumašima želim sretnu i uspješnu novu godinu.
Ja sam godinu završila sa plusom od cca 5 %. Da nisam okrenula stol, izašla iz pozicija koje su padale, i promijenila način ulaganja,, danas bih gledala u minus od 20%. A nisam imala Todex. Najveći gubitak SLFP.
OK, zločesti je cura, mislila sam da ću na forumu stršati kao ispružen prst, krivo sam mislila, ovdje uglavnom vlada demokracija.
Svima svako dobro i sreće u većini ulaganja / po prirodi posla ne može u svima /
Ajde konačno da se si priznala i javno 🙂 sve naj u novoj godini vama i svim forumašima optimistima. Pesimisti zaslužuju jendu veliku kajlu.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

-1,61 zahvaljujući Viru i Ipkk, iako bez ijedne Todexice, indirektna šteta neizbježna

Eto, portfelj mi trenutno narasao za 10.000 Eura… 🙂

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

sto mislite o sljedecem grafu i cinjenici da nakon 30% pada smo opet probili ATH u samo nekoliko dana?

Vaš link …

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre


2017. završila sa minusom 26 %. "Jedini" minus je ostvaren na Agrokorovim izdanjima Ledo Jamnica i Zvijezda. I opet sam pogriješio jer nisam sebe slušao i investirao u ono što vidim i sam donesem odluku, već se pouzdao u izlazak tih dionica na Londonsku burzu.
Kopirao sam niže sa ove teme i ranije prinose, možda nekima zanimljivo štivo, tu su ipak godine iskustva.
Za 2011. i 2012. nemam podatke jer nisam više imao bazu ( ugašena brokerska kuća ), ali te dvije godine su sigurno završila sa minusom 20 – 30 % svaka, zbog katastrofe sa LKPC (prevara ) i BLJE (pouzdao se u pravosudje ) u to vrijeme.
Niže vidim da sam stavio prinos 2009. +94 %, ali obzirom da sam svojevremeno morao nanovo računati prinose za 2009. i 2007. zbog diplomskog rada, ispravan i verificiran od mentora podatak je da je prinos za 2009. +99 %.
Prinos za 2007. je bio + 199 % – e da mi je to ponoviti :)).
Prinos za 2008. nisam računao, nisam imao živaca zbog svega što je bilo, ali je minus bio sigurno veći od 65 % to je trebalo preživjeti.
2005. prinos + 24%,
2006. prinos +84%.
Turbulentne godine, ali zadnjih godina se turbulencije smanjile :). Niže su i novije godine.


Za mene je 2016. godina bila vrlo dobra, + 39 % :).
No kada pogledam kolike sam troškove imao, prinos je mogao biti i puno veći.
I dalje aktivno vođenje portfelja naravno.
Najviši prinosi u 2016. ostvareni na MDKA, ZVZD, ADPL,ADRS ..

lp


2015. završio sa + 12 % prinosa nakon svih naknada i kamata.
Veliki realizirani gubitak u prvom polugodištu zbog Ukrajine na ADPL mi je u bitnome pokvario skor.
S druge strane to mi je jedina pogreška ove godine. Crobex je završio u minusu, tako da čestitke svima koji su završili godinu sa plusom.

Najveći prinosi na slijedećim dionicama: ADRS, JDGT,LEDO, VDKT,ATGR ..
I dalje aktivno vođenje portfelja!
Sretna nova 2016 !!!

lp


2014. završila je sa prinosom 19,3 %.
Ove godine su neki dionički fondovi napravili bolje prinose, pa čestitke tim fond managerima,također čestitke svima koji su pobijedili CROBEX koji je završio u minusu 2,72 %.
Najveći doprinos prinosu portfelja bio je od ATGR,HIMR,JDPL,KOEI,HMST…

Sretna Nova svima i puno sreće u Novoj 2015.

lp

2013. – Osobno sam zadovoljan sa NAV-om od 23,5 % prinos bi bio daleko veći da nije bilo velikog gubitka na BLJE-R-A.Sve ostalo je investirano sa dobiti, najveći prinosi na ADPL,ATGR,JDPL,KORF,ZVZD,ADRS-P-A,CROS-R-A,DDJH,INDG….


Nakon odlične 2009. koja je završila sa prinosom od + 94 %, 2010. puno skromnija, prinos od + 19 %.

Nisam zadovoljan, najviše sam sjebo LKPC, koju sam dio prerano kupio, nakon djela prodaje po 2 000, ali opet… ako je Crobex porastao ca. 5 % ( najviše po osnovi Ine ), ipak je OK.
Nedavno sam imao povećanje portfelja, pa sam ostao jedno vrijeme time u cashu, što je utjecalo na smanjenje prinosa, naravno u prinose su uračunate sve naknade.

Niti na jednoj dionici nisam imao gubitak ( DLKV minus manji od 1 %, dakle zanemarivo ), ATGR, INA, JNAF, ADPL, KOEI, LKPC sve je bilo profitablno.

2011. će biti bolja, u to sam siguran.

Čestitke svima koji su nadmašili Crobex, to je ono ćemu treba težiti ( ako ste skromni ).

lp


[/quote]

Nakon konzultacija sa adminom mojedionice.com da se ispravim sa prinosom za 2017.
Rezultat je – 16 % a ne -26 % , krivo sam stavio jer sam zaboravio da sam pola godine imao veći portfelj zbog margin kredita koji sam zatvorio u međuvremenu. 16 je puno manje od 26, ali što vrijedi kada je u parama gubitak isti :).

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kolega @ plavi.

Anonimno, 07.01.2018. u 14:16
Nakon konzultacija sa adminom mojedionice.com da se ispravim sa prinosom za 2017.Rezultat je – 16 % a ne -26 % , krivo sam stavio jer sam zaboravio da sam pola godine imao veći portfelj zbog margin kredita koji sam zatvorio u međuvremenu. 16 je puno manje od 26, ali što vrijedi kada je u parama gubitak isti :).

Drago mi je da ste napokon uplatili konzultacije.
Možda se rezultati poboljšaju.

Lp


Evo proslo 2/3 godine i portfelj je na 18% (s neto dividendom) sto bi trebalo na godisnjoj razini prebaciti nekakvav prosjek zadnjih godina od 25%. Ipak, ne izgleda mi to tako dobro kao sto se cini na prvu. Ovaj "virtualni" prinos racunam na zadnjoj trgovanoj cijeni sto sigurno nije tocno ali eto. Tako naprimjer, imam poveci broj SLRS, koji bi u slucaju trenutne prodaje ostvario znatno nizu cijenu od one koje racunam za prinos (neznam koliki je bid na slrs, tjednima nisam bio online za vrijeme trgovanja, a hita ne ostavlja naloge). No ono sto me vise brine da je veliki dio plusa odradila jedna dionica – RIVP. Cijeli portfelj nije nesto jeftin (nema smisla da stavljam ponderirani P/E zbog dosta turista). Vec pola godine razmisljam o nekom preslagivanju, ali mi svako izvjesce potvrdi moje dionice, a i "zelje" lagano rastu. Mozda u studenom… Pozdrav svima!

Na kraju zavrsio godinu s 9,4% i jako sam razoracan iako sam sam kriv buduci da sam prestao ista pratit i preslagivat (portfelj je uz dokup identican onom 2016. (2 komada novih LRHC je zanemarivo)). Slrs i adrs su na kraju potegnuli portfelj prema dolje. Plan za 2018 je ostati u hrv samo u turistima i kodt a ostalo investirat vanka.
Svima zelim uspjesnu 2018. 🙂

Završio godinu s -1% uz uključene dividende
Čamio dugoročno cijelu godinu bez ikakva rezultata u KOTR, KODT, BRIN, SNH alfabetima…na svemu ovome oko nule.
Izgubio nešto na ACI i HPB koje sam držao cijelu godinu, te loše trejdao Ledo.
Sitno ulazio i izlazio iz HT-a, ADRS-a, ERNT, JDGT, ILRA, PLAG, TUHO
Dobar posao napravio samo držanjem veće količine HTCP.

Vani “u plusu” 11% ako računam u USD, a zapravo u sitnom minusu ako računam u EUR ili kn.
Ukupno nezadovoljan sam sa svojim rezultatima u 2017.g.

+ 10,5% u 2017 (dividende i zadnja cijena na 29.12) – nadam se da će ova godina biti bolja.

A random walk down Wall Street...

moglo je i gore! bit će bolje ove godine! 😉


Završio godinu s -1% uz uključene dividende
Čamio dugoročno cijelu godinu bez ikakva rezultata u KOTR, KODT, BRIN, SNH alfabetima…na svemu ovome oko nule.
Izgubio nešto na ACI i HPB koje sam držao cijelu godinu, te loše trejdao Ledo.
Sitno ulazio i izlazio iz HT-a, ADRS-a, ERNT, JDGT, ILRA, PLAG, TUHO
Dobar posao napravio samo držanjem veće količine HTCP.

Vani "u plusu" 11% ako računam u USD, a zapravo u sitnom minusu ako računam u EUR ili kn.
Ukupno nezadovoljan sam sa svojim rezultatima u 2017.g.

A random walk down Wall Street...

plan za ovu godinu mi je pokriti gubitak iz prethodnog razdoblja i ostvariti 15% +


plan za ovu godinu mi je pokriti gubitak iz prethodnog razdoblja i ostvariti 15% +

Meni je plan sanirat štetu od Agrokora (cca – 60.000,00 kn), ako godinu završim s nulom ja sretan , sve iznad je bonus.

New Report

Close