Kolike prinose ostvarujemo

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kolike prinose ostvarujemo

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi kolega, svaka cast, dobar instinkt!

Mene je posluzio da izadjem na vrijeme iz Leda, ali nazalost nisam uvidio razinu metastaza pa sam ostao u nekim paratodexima tipa Thnk gdje sam upisao krasan gubitak.
Srecom je Atpl izvukla godinu.
Na kraju kad se podvuce crta dionice, fondovi, sve skupa minus oko 5%.

Ocekivanja slicna. Jedino bih bio malo rezerviran oko IGH, no to su sad vec nijanse.

Sretno u novoj svima!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.




Ove godine -9,1%, a bez eksproprijacije kapitala u ledu bio bih negdje u nuli, isto lose. Ovo nije najlosija godina u mojoj ulagackoj povijesti, ali u apsolutnom iznosu je:
2009 15,00%
2010 -7,81%
2011 -14,71%
2012 19,29%
2013 19,67%
2014 26,34%
2015 12,76%
2016 25,71%
2017 -9,11%


Kako vam je ispao tako veliki gubitak? Samo LEDO?
[/quote]
Listao sam temu "razotkrivamo portfelji" i probao zaključit:
prodali ste: ATGR s blagim minusom, KOES s minusom od cca15%, PODR isto minus ne znam koliki , SAPN tu ste možda imali i dobit.
Kupili ste VIRO koji je izgubio na vrijednosti.
I već spomenuti LEDO.
Malo me brine što samo jedna dionica može napravit tako veliku štetu na ovako dobro posložen portfelji!?
[/quote]

Da rasclanim tih 9% gubitka, mogu ga pripisati ledu jer 6% je ledo s kojim sam usao u 2017., 3% je dokup u 2017. Gubitak prema cijenama ulaza u ledo je manji, do 6% ukupno, kad bih racunao dividende manje.
Viro minus prema ulazu, koes ulaz izlaz s minusom, na sapn, atgr, podr izasao sam s plusom prema ulazu sto vidim odmah iz tablice, a prema pocetku godine morao bih vidjeti cijene na pocetku godine. Trebao bih sve sto uz ledo imam ili sto je ove godine ispalo iz portfelja vidjeti svaku pojedinacno prema pocetku godine ili prema ovogodisnjoj kupnji ili kombinirano ako je kombinirano, neke su rasle neke padale, neke malo neke dosta, ali ocito ako ledo nosi 9% da zbroj svih preostalih porasta i padova cijena u portfelju daje nulu.

U 2017 sam trejdao ukupno 2 puta. Ostvario sam prinos od 20% na ukupni kapital. U oba trejda nisam se vremenski zadrzao u dionici duze od cca 2 tjedna.

+ cca 10%, 90% portfelja u turistima najviše povukao rivp i lrhc

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

+12,5% ove godine i to prije poreza. Najveća kapitalizirana dobit na IGH i RIVP. Iz većine dionica izažao.
Ostao u LRHC i ATLN gdje sam u finom plusu ali ne mislim jos barem 2 godine prodavati. Također počeo s ulaskom u ADRS2 i to su tri dionice s kojima ulazim u 2018.
Dio cash-a seli na NYSE, a manji dio ostaje za trejd na ZSE.
Možda dio puknem i u bitcoin, bumo vidli…

2017 godina -7%

Uglavnom radi PODR na kojoj sam -18% a cini mi 32% portfelja.

Svima sretna i uspjesna 2018 god.

Svim forumašima želim sretnu i uspješnu novu godinu.
Ja sam godinu završila sa plusom od cca 5 %. Da nisam okrenula stol, izašla iz pozicija koje su padale, i promijenila način ulaganja,, danas bih gledala u minus od 20%. A nisam imala Todex. Najveći gubitak SLFP.
OK, zločesti je cura, mislila sam da ću na forumu stršati kao ispružen prst, krivo sam mislila, ovdje uglavnom vlada demokracija.
Svima svako dobro i sreće u većini ulaganja / po prirodi posla ne može u svima /

Sretna nova 2018 puno zdravlja i srece pri ulaganju

2017. završila sa minusom 26 %. “Jedini” minus je ostvaren na Agrokorovim izdanjima Ledo Jamnica i Zvijezda. I opet sam pogriješio jer nisam sebe slušao i investirao u ono što vidim i sam donesem odluku, već se pouzdao u izlazak tih dionica na Londonsku burzu.
Kopirao sam niže sa ove teme i ranije prinose, možda nekima zanimljivo štivo, tu su ipak godine iskustva.
Za 2011. i 2012. nemam podatke jer nisam više imao bazu ( ugašena brokerska kuća ), ali te dvije godine su sigurno završila sa minusom 20 – 30 % svaka, zbog katastrofe sa LKPC (prevara ) i BLJE (pouzdao se u pravosudje ) u to vrijeme.
Niže vidim da sam stavio prinos 2009. +94 %, ali obzirom da sam svojevremeno morao nanovo računati prinose za 2009. i 2007. zbog diplomskog rada, ispravan i verificiran od mentora podatak je da je prinos za 2009. +99 %.
Prinos za 2007. je bio + 199 % – e da mi je to ponoviti :)).
Prinos za 2008. nisam računao, nisam imao živaca zbog svega što je bilo, ali je minus bio sigurno veći od 65 % to je trebalo preživjeti.
2005. prinos + 24%,
2006. prinos +84%.
Turbulentne godine, ali zadnjih godina se turbulencije smanjile :). Niže su i novije godine.


Za mene je 2016. godina bila vrlo dobra, + 39 % :).
No kada pogledam kolike sam troškove imao, prinos je mogao biti i puno veći.
I dalje aktivno vođenje portfelja naravno.
Najviši prinosi u 2016. ostvareni na MDKA, ZVZD, ADPL,ADRS ..

lp


2015. završio sa + 12 % prinosa nakon svih naknada i kamata.
Veliki realizirani gubitak u prvom polugodištu zbog Ukrajine na ADPL mi je u bitnome pokvario skor.
S druge strane to mi je jedina pogreška ove godine. Crobex je završio u minusu, tako da čestitke svima koji su završili godinu sa plusom.

Najveći prinosi na slijedećim dionicama: ADRS, JDGT,LEDO, VDKT,ATGR ..
I dalje aktivno vođenje portfelja!
Sretna nova 2016 !!!

lp


2014. završila je sa prinosom 19,3 %.
Ove godine su neki dionički fondovi napravili bolje prinose, pa čestitke tim fond managerima,također čestitke svima koji su pobijedili CROBEX koji je završio u minusu 2,72 %.
Najveći doprinos prinosu portfelja bio je od ATGR,HIMR,JDPL,KOEI,HMST…

Sretna Nova svima i puno sreće u Novoj 2015.

lp

2013. – Osobno sam zadovoljan sa NAV-om od 23,5 % prinos bi bio daleko veći da nije bilo velikog gubitka na BLJE-R-A.Sve ostalo je investirano sa dobiti, najveći prinosi na ADPL,ATGR,JDPL,KORF,ZVZD,ADRS-P-A,CROS-R-A,DDJH,INDG….


Nakon odlične 2009. koja je završila sa prinosom od + 94 %, 2010. puno skromnija, prinos od + 19 %.

Nisam zadovoljan, najviše sam sjebo LKPC, koju sam dio prerano kupio, nakon djela prodaje po 2 000, ali opet… ako je Crobex porastao ca. 5 % ( najviše po osnovi Ine ), ipak je OK.
Nedavno sam imao povećanje portfelja, pa sam ostao jedno vrijeme time u cashu, što je utjecalo na smanjenje prinosa, naravno u prinose su uračunate sve naknade.

Niti na jednoj dionici nisam imao gubitak ( DLKV minus manji od 1 %, dakle zanemarivo ), ATGR, INA, JNAF, ADPL, KOEI, LKPC sve je bilo profitablno.

2011. će biti bolja, u to sam siguran.

Čestitke svima koji su nadmašili Crobex, to je ono ćemu treba težiti ( ako ste skromni ).

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Sretna nova 2018 i puno uspjeha i sreće na zse!!!!

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

plavi znaci cca 700 % prinosa u 12 godina na ulozeno.

+53% u ovoj godini koja je trebala biti bolja i od prošle ali zbog todexa smo fino zakočili. Najbolji mjeseci siječanj 2017. +50 000 kn i studeni +47 000 kn. Najveći gubitak zabilježio na Granoliu -40 000 kn.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close