Kolike prinose ostvarujemo

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kolike prinose ostvarujemo

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da opet malko probudimo temu…
Prinos u ovoj godini u ovom trenutku +106,14 %
Zahvaljujući ATPL prije svega….

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Prinos u ovoj godini -8%. (slovima: minus 8 posto).
Koju god dionicu da sam kupio ove godine pala je.
Lagano mi se “gadi” ovo investiranje.

ovu godinu križam. danas atl od početka godine (cca 20%) a da ne pominjem koji mi je pad sa proljećnog alh. moglo bi to i gore biti do nove godine.

who dares, wins

ovo tek liči ko neki uvod u katastrofu. za nadolezeću novu godinu bi si poželio da todorić ne dočeka iduću.

who dares, wins

Obadva.

ušao u mali minus 🙂

glede Agrokora i općenito ZSE
bilo je i više kolega koji su upozoravali na drugačiji scenarij…
no ne mogu se oteti dojmu da je ovo, kratko i jasno, pljačka postojećih dioničara!

što je s nepovredivim pravom vlasništva? što je s nejednakim tretmanom svih dioničara? što s (očito je sada zašto) prevelikim otpisima imovinskih stavaka u društvima? zar su sva društva radila jednako loše pa od danas sva vrijede 0 kn? zašto onda mirovinci nisu ulagali i u VPIK i BLJE kad su podjednako bila dobra (ili loša)? i ne samo da se dioničari ne tretiraju jednako, već i vjerovnici, s jedne strane Sber, banke i dobavljači negdje u sredini, Knighthead s druge?

zapitajte se svi, bez obzira imali ili ne dionice sastavnice Agrokora, u kakvoj državi ulažemo novac? kakvo nam je pravo i pravna država? kakvi su to ljudi, nekolicina koja će radi vlastite dobiti nasukati možda nekog profesora ili domara ili nukl. inženjera koji je odlučio višak staviti u dionice, za vlastitu starost? što možemo očekivati i od mirovina ako će fondovi ulagati na ovakvom, prije svega pravno nesigurnom, tržištu kapitala? bez obzira koja opcija lijeva ili desna, prvo PSN-ovi pa im ni to nije bilo dovoljno već su pod okriljem mraka kreirali Lex, PSN svih PSN-ova…

tko je kriv? zasigurno ne ZSE i Gažićka, to se zapitajte kada budete sljedeći puta gurali onaj papirić u glasačku kutiju
dragi moji, čuvajte živce i novac, s ovakvim ‘elitama’ trebati će vam svaka kuna, a ne mislim tu na penzije koje mogu još malo potrajati, a onda…?

Zadnji je trgovinski dan pa da zbrojimo rezultate.

Prinos u 2017 god. iznosi 19%
Ukupno sam u ovoj godini ulozio dodatnih 8% u portfelj.

Sretna Nova godina svima!

Godinu završavam s 11% (bez da sam odbio porez). U plusu sam zahvaljujući turistima i izbjegavanju većine nagaznih mina, makar je i mene na kraju godine zahvatilo s izlistom Peveca.

Složio bi se s ovim što je napisao accountant, s iznimkom dijela o upravi burze. Po ovome s Pevecom se vidjelo da su im mali ulagači zadnja rupa na svirali te da ne rade ni ono što bi mogli da povećaju transparentnost. Ni si tehničke strane se nisu iskazali jer prelazak na novu platformu ulagačima nije donio ništa dobroga.

Sve najbolje u novoj godini. Neka nam se zeleni svima.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Prinos u ovoj godini -8% (minus osam posto). Uložio dodatnih 15% u portfelj,
Nije me išlo ove godine, koju god da sam kupio pala je.
u LEDO, BLJE, VPIK I ZVZD uložio 80k kn a sad mi vrijedi 4k kn. i promašio još na SLPF -50% , PLJK -80% , JDPL -20% , PODR -30% , BCIN – 40%, PVCM -20%, ZB -40%, PRFC -50%, IPKK -60%.
Dokupljivao JDOS i ADRS (koji me razočarao).
Izvukli me turisti koji nisu padali , neki su čak i rasli, pozitivno me iznenadio SMNS ( to mi je prvi puta u životu da je “VIŠA SILA” djelovala na moju korist).

Godina pocela fantasticno…. zavrsila uzas… todex ubi tesko pokrenut optimizam- kakav takav.
+5 % godina…al bilo je i cca 65%… znaci 37 minus od Ath portfelja ..
Svako dobro sve najbolje svima u Novoj… ponajvise zdravlja i srece!!!

Ps. Vidim da ima bolesnika koji na cestitku i dobre zelje svim Hrvatima i Hrvaticama (gore vislje netko od forumasa) zasuli ga jedinicama.. uzas … ni cestitku neemogu primit

pepe7

Od 2004 sam na burzi i u minusu sam oko 92-93%. Većina građevinari( i vijadukt). Kako ste vi ostali u plusu, svaka čast.😂

Da i Agrokor uz građevinare.

New Report

Close