KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
373,69
14.574
39
370,00
372,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

jučer upalo nešto u košaricu…sad vidim da je i danas nešto uletilo…dobro je to…

Dobro da je upalo jer mi se čini da su neki investitori shvatili da praktički tvrtka ide na prodaju, svi se sjete JDPL,HIMR i HMST, pa misle možda bi i KOEI mogao vrijediti više od trenutne cijene.

Nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica KOEI-R-A.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Dobro da je upalo jer mi se čini da su neki investitori shvatili da praktički tvrtka ide na prodaju, svi se sjete JDPL,HIMR i HMST, pa misle možda bi i KOEI mogao vrijediti više od trenutne cijene.

Nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica KOEI-R-A.

lp

Mišljenja sam da aktualna cijena KOEI-a reflektira mišljenje da se spomenuti namješta mirovincima. Čak ako je i tako, vidimo da se mirovinci više ne srame sami sebe pa primjerice na Ledu traže da im se da veća dividenda.

Aktualna cijena ne reflektira ni ugovor s HŽ-om, a ni veličinu ponuđenog paketa – za kontrolni paket fali jako malo dionica, recimo da ih se uzme od Floričića ili KORF-a.

Iz KOEI-a, što me čak i fascinira, priželjkuju strateškog partnera poput Siemensa, što je potpuno drukčiji mentalni sklop od primjerice, momaka iz Petrokemije.

A tu je još i jedna izjava ministra Vrodljaka koja je prošla nezapaženo, a to je da će, u slučaju da se za državni paket dobije više od 500 milijuna kuna, “višak” dati CERP-u.

I tak… [emo_smijeh]

krenulo i ovdje…ostali su još neki nalozi na kupnji…[emo_mrgud]

Predstojnik ureda DUDDI-ja Mladen Pejnović potvrdio nam je da će se prodaja 22,82 posto dionica Končara i 3,49 posto dionica HT-a na burzi obaviti na jesen, kako kaže, kad nakon ljeta malo oživi burza.
Sudionici tržišta kapitala kažu da bi uvrštenje tih dionica moglo popraviti likvidnost burze. No upitno je hoće li se to i dogoditi jer je njihova prodaja predviđena dražbom ili blok-transakcijom, što znači da će ih vjerojatno kupiti neki veći igrač na tržištu.

– Koliko će prodaja utjecati na likvidnost, ovisi o modelu prodaje.

Prodaja udjela trebala bi biti razbijena kako bi se u kupnju moglo uključiti više manjih ulagača – kaže Ivana Gažić, predsjednica uprave Zagrebačke burze. Sudionici tržišta smatraju da je prodaja državnih dionica Končara dobra jer pokazalo se je da tvrtke u kojima država ima manji utjecaj imaju bolje upravljanje, odnosno dolaskom privatnih ulagača povećava se njihova efikasnost. Iako je prodaja dionica Končara mnoge iznenadila, ona je previđena strategijom upravljanja državnom imovinom
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/drzava-prolongirala-rok-za-vracanje-kredita-bankama-i-osigurala-novac-za-petrokemiju-957370

Jel to nekakvo navlačenje u pitanju?

Izlazak države iz Končara potaknut će interes za dionicu

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Koja ziheraska procjena… Jel oni dobivaju novce za takva sranja? Pa moja baba moze ovako ziheraski predvidjet… nes ti dubokoumne procjene…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Da mi je znati koji genijalac kupuje u ovom trenutku po 760?

Mirovinci ovdje još nisu ni počeli kupovati…

kad oni počnu, obično je već kasno! ne bi me iznenadilo da je paket pripremljen za nekog većeg igrača!

Rast na vrlo jadnom prometu…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

nema komentara danas?
sviđa mi se kako se letvica diže ovdje…polako ali sigurno…bez prevelikih trzavica…[emo_palacg]

New Report

Close