KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
373,69
14.574
39
370,00
372,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Krenulo i ovdje, kupnja veće od prodaje, to već dugo nije bilo na Končaru.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.



Koliko vidim Čaćić pokreće projekt energetske obnove javnih zgrada, mislim da bi tu moglo bit mjesta za solarne panele na koje ciljaš. Naravno da bi na tu količninu mogli to ekonomski isplativo proizvoditi..

Moram se osvrnit na Vaš post kolega.
kad kažete da Čaćić pokreće projekt energetske obnove javnih zgrada:
taj Vam je projekt počeo davno prije izbora i na tu temu generirano je nebrojno puno studija pod pokroviteljstvom UNDP-a i drugih organizacija.
E sad kad kažete solarni paneli – mislite na solare za generiranje tople vode (ako ste na to mislili ne vidim kave veze KOEI ima s tim)?
Ili ste mislili na fotonaponske ćelije tu već KOEI ima neki smisao:
e sad tako nešto iz mog vlastitog iskustva Vam je isplativo kroz neki 15-17 god na razini subvencija koja Vam država trenutno daje.
Pročitao sam nekoliko studija većina njih ako se spomine sunčeva energija se odnosi na potrošnu toplu vodu, ima studija i s fotonaponskim ćelijama i moje mišljenje je da je ta mjera neodrživa i neisplativa jer svaka mjera energetke učinkovitosti koja nema povrat investicije kroz 7 godina je promašaj.
Da se razumijemo podržavam obnovu javnih zgrada ali treba dobro promotrit koje će se mjere provet a koje ne.

[/quote]

Dakle, ako već pričamo o solarnoj energiji povrat investicije ovisi o niz faktora, ali ako uzmemo prosječan broj sunčanih dana u RH, zagarantiranu cijenu otkupa el.energije, trošak financiranja od 5%.. dobijemo rok povrata nekih 6-7 godina – ovisno o kvadraturi, orjentaciji krova i sl. To je izračun bez ikakvog sufinanciranja od strane države, fondova i sl. Rok trajanja takvih panela je veći od 20 godina.

Samo sam iznio jednu mogućnost koja se otvara KOEI-u, sad koliko će je oni iskoristiti je na njima. Da sam ja na Baginom mjestu ne bi se dvoumio puno.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

za par dana znati ce se i dividenda…

http://www.zse.hr/default.aspx?id=39612

PRODAJA Udjeli u Podravci i Končaru uskoro na prodaju?
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
Datum objave: 26.03.2012. – 10:03:00
Zadnja izmjena: 26.03.2012. – 12:49:01
ZAGREB – Potpredsjednik Vlade, Radimir Čačić, u Rusiji je u potrazi za kupcem Petrokemije, što pokazuje koliko je čvrsta odluke nove Vlade da smanji svoj portfelj dionica u hrvatskim tvrtkama. Strateška je odluka Vlade da se prodaju svi udjeli u tvrtkama u kojima ima manje od 25 posto vlasništva, što znači da će se u dogledno vrijeme prodavati i udjeli u primjerice, Končaru i Podravci, piše Večernji list.
Odluka o prodaji državnog udjela u Končaru (25 posto), trenutačne vrijednosti 333 milijuna kuna, ne bi trebala biti problematična. No smatra se kako će prodaja udjela (21 posto) u Podravci, čija je vrijednost oko 270 milijuna kuna, biti puno škakljivija. Sugovornik iz Podravke za Večernji je prokomentirao kako bi Vlada već odavno prodala svoj udio u Podravci da se pitalo HNS, no navodno je SDP taj koji koči privatizaciju. Izvor je naveo i kako je prikupljanje kapitala putem IPO-a (inicijalna ponuda dionica) poželjan način dokapitalizacije.

Udio u vlasništvu nekih od najpopularnijih poduzeća će se tako građanima najvjerojatnije ponuditi inicijalnom javnom ponudom, a Vlada bi u tri godine na taj način mogla prikupiti oko 3,5 milijarde kuna.


za par dana znati ce se i dividenda…

http://www.zse.hr/default.aspx?id=39612

Mirno spava ovaj pravi BLUEchip..ja dokupio …još malo pa ču biti u top 10 …:)

Dobro da nikoga ne interesira ovaj text o prodaji25% ..svi imaju posla sa Rusima i njihovim koferima novca…he..he

Ovo nije nagovor na prodaju ni na kupnju


[thumbsup]

Prodaja državnog udjela, dividenda i 1Q [cool]

Bit će ovo jedna lijepa priča

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


Prodaja državnog udjela, dividenda i 1Q [cool]

Bit će ovo jedna lijepa priča


[undecid]


Prodaja državnog udjela, dividenda i 1Q [cool]

Bit će ovo jedna lijepa priča

Da, drugo se niti ne očekuje od ovakve firme. [thumbsup]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

http://www.seebiz.eu/koncar-predstavio-prvu-fazu-vjetroelektrane-na-pometenom-brdu/ar-30755/

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Ovo je jedna od najdosadnijih dionica na ZSE…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Ovo je jedna od najdosadnijih dionica na ZSE…

kad postane interesantna, nece biti jeftina.

…neče ona još bit interesantna…tako ,da skupljanje po povoljnim cjenama u miru… [thumbsup]

imamo vremena…

New Report

Close