KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 03:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
373,69
14.574
39
370,00
372,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Priča se da Končar seli s Fallerovog šetališta na rub.
Eto fini novčeka od kompleksa pokraj Fallerovog šetališta, valjda je i Bago presta s prodajom jer bit će lovice….

Mislim da je prilicno jasno da je najveci pojedinacni KOEI-ov value njegov udio u Koncar Energetskim transformatorima, koji vrijedi vise od Koncarovog EV-a trenutacno.
Dobra vijest u vezi toga je da je Simensov backlog u toj diviziji (Power Transmission) veci za 7% nego godinu prije.
Za knjigu narudzbi samih Koncar Energetskih Transformatora morati cemo pricektai koji tjedan.

Dionica KOEI je sigurno u top 5 blue chipova na ZSE, problem je što igru vode fondovi pa dok se oni ne odluče lupit po asku neće biti veće promjene cijene. Slično je bilo i prošle godine u 4. mjesecu kada je u nepunih mjesec i pol cijena otišla za nekih 25%.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Dionica KOEI je sigurno u top 5 blue chipova na ZSE, problem je što igru vode fondovi pa dok se oni ne odluče lupit po asku neće biti veće promjene cijene. Slično je bilo i prošle godine u 4. mjesecu kada je u nepunih mjesec i pol cijena otišla za nekih 25%.

Pogledaj tko se u 6. mjesecu prošle godine iskrcao, pa će ti biti jasnije zašto se cijena povećala u kratkom vremenu [smiley]

Ovo puno toga govori o motivima, sredstvima, cilju i svemu ostalom.

http://www.seebiz.eu/nenad-bakic-prodao-udjel-u-koncaru-ei/ar-5747/

Promatrao sam malo ovu dionicu kroz 20 društava(izvješća za 2010), pomalo sam razočaranan s obzirom da lijepo izgleda kad pogledate da 14 tvrtka kćeri posluju pozitivno, a samo 6 negativno. U PRINCIPU CIJELA DOBIT SE SVODI NA ENERGETSKE TRANSFORMATORE D.O.O cca 75% i Distributivne 12% . Trebalo bi neka društva spojit ili ugasit. Po mom mišljenju Kućanski aparati d.o.o ,Alati d.o.o, a niskonaponske sklopke i prekidače( pripojit) [undecid]

Jel bi mogla Končar-Elektroindustrija d.d. ekonomski isplativo proizvodit većinu dijelova za vjetroelektrane i one fotonaponske ćelije za proizvodnju struje i grijanje vode kaj se mogu instalirat na krovove i fasade kuća, zgrada, silosa i inih građevina?

..za njih je svemir bio park, a oni vrtlari zaduženi za brigu o njemu. Ali vrtlari moraju i plijeviti...

Koliko vidim Čaćić pokreće projekt energetske obnove javnih zgrada, mislim da bi tu moglo bit mjesta za solarne panele na koje ciljaš. Naravno da bi na tu količninu mogli to ekonomski isplativo proizvoditi..

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

… Sviđa mi se ovaj graf rasti….samo da nije "Marketinga i stampeda " …

Imam KOEI jer mislim da imam jakog potenciala bez "Marketinga"..prva dionca realnog sektora…

Ovo nije nagovor na kupnju!!! Prije kupnje sami analizirajte ovu dionicu!! [cool]


Koliko vidim Čaćić pokreće projekt energetske obnove javnih zgrada, mislim da bi tu moglo bit mjesta za solarne panele na koje ciljaš. Naravno da bi na tu količninu mogli to ekonomski isplativo proizvoditi..

Moram se osvrnit na Vaš post kolega.
kad kažete da Čaćić pokreće projekt energetske obnove javnih zgrada:
taj Vam je projekt počeo davno prije izbora i na tu temu generirano je nebrojno puno studija pod pokroviteljstvom UNDP-a i drugih organizacija.
E sad kad kažete solarni paneli – mislite na solare za generiranje tople vode (ako ste na to mislili ne vidim kave veze KOEI ima s tim)?
Ili ste mislili na fotonaponske ćelije tu već KOEI ima neki smisao:
e sad tako nešto iz mog vlastitog iskustva Vam je isplativo kroz neki 15-17 god na razini subvencija koja Vam država trenutno daje.
Pročitao sam nekoliko studija većina njih ako se spomine sunčeva energija se odnosi na potrošnu toplu vodu, ima studija i s fotonaponskim ćelijama i moje mišljenje je da je ta mjera neodrživa i neisplativa jer svaka mjera energetke učinkovitosti koja nema povrat investicije kroz 7 godina je promašaj.
Da se razumijemo podržavam obnovu javnih zgrada ali treba dobro promotrit koje će se mjere provet a koje ne.

Erste plavi dokupljuje KOEI—interesantno

@ Craig , ma te studije su odlicne trebalo bi procitati neku od prije 7 godina i vidjeti koje su cijene energenata uvrstene u istu do danas.

Kod nas je isplativost niska jer su osnovni energenti jos uvijek relativno jeftini , a PV tehnologija je bitno skuplja nego vani.

Uz realnu cijenu energenata , a sto sigurno dolazi te povoljnije cijene PV sustava pri konceptu ”on the grid” (znaci umrezeni sustavi bez koristenja baterija , a sto bitno pojeftinjuje stvar) racunica je skroz druga.

U grubo kroz vrijeme cijena energenata samo raste , a tehnologije pada (uzmi te samo cijenu racunala danas i prije 7 godina ) treba samo uloviti T0.

New Report

Close