KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 13:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
368,21
247.068
671
366,00
370,00
-0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kad ćemo saznati,ko se od uprave požuril prodati (ili ti lepše-otpustiti) I sad vidimo zakaj na računu drže keš.Da bi gospoda iz uprave u svakom trenutku mogla kulturno izaći.Pametnima je bilo jasno kad je Bagec skočil van.Grebiga,ja nemrem stalno viseti na tom konfilteru,moram s kravicama na pašu.Pozdrav sima naivnima,grebote kaj nas ima!!!!

Čemu nervoza, predstoji tradicionalni uspon krajem godine, a bar ovde i temelja ne nedostaje.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Pa dobro prati li više itko ovu firmu. Učinilo mi se, ali ipak nije baš takvo smeće kakvo se čini.

Evo i rade nešto, i to za izvoz (to je ono što nam treba):

OPREMA ZA PREKOOCEANSKI BROD IZ SAD-a
KONČAR – Mali električni strojevi (MES) za tvrtku iz Mississippija, SAD, isporučit će opremu za RO/RO Car Carrier – prekooceanski brod dizajniran za prijevoz kotrljajućeg tereta (automobila, kamiona…).
MES je za sedam brodova izrađenih u brodogradilištu Uljanik isporučio ventilatorske agregate za strojarnice, teretni prostor i separatore te upravljačke ormare i motore za vitla. Tvrtka iz Mississippija odlučila je graditi brod po licenci Uljanika u SAD-u. Zbog toga su s MES-om ugovorili proizvodnju i isporuku 41 aksijalnog i centrifugalnog ventilatora te ostale opreme koje je Društvo proizvelo i za brodove iz Uljanika.
Ugovor za američku tvrtku jedan je od najvećih poslova MES-a na tržištu SAD-a.

http://www.koncar.hr/Novosti?year=2011&yearActive=yes&month=11&newsId=189

PROJEKTI NA TRANSFORMATORSKIM STANICAMA U HRVATSKOJ
KONČAR – Inženjering za energetiku i transport (KET) potpisao je ugovor o izgradnji transformatorske stanice TS 110/20(10) kV Srđ po sustavu „ključ u ruke“.
Ugovor uključuje izradu izvedbenog projekta elektro dijela, isporuku glavne elektroopreme te specijalističke radove na ugradnji, ispitivanju i puštanju transformatorske stanice u pogon.
KET je ugovorio i rekonstrukciju TS 35/10 kV Brod 1 koja obuhvaća izvođenje elektromontažnih radova s isporukom kompletne elektroenergetske opreme za postrojenje te izvođenje građevinskih radova, dok će gotovo sva elektroenergetska oprema biti proizvedena u Društvima KONČARA.
U tijeku je i izgradnja TS 110/10(20) kV Ferenščica u kojoj je KET nositelj ugovora za izvođenje građevinskih i elektromontažnih radova, kao i elektromontažni i građevinski radovi na revitalizaciji TS 35/10(20) kV Bjelovar 1. U svim navedenim poslovima, osim KET-a sudjeluju i druga Društva KONČARA.

http://www.koncar.hr/Novosti?year=2011&yearActive=yes&month=11&newsId=187

Kažem Vam energetika je ta koja će drmati sljedećih godina. A još kad uvale onaj predivni niskopodni EMV negdje u tunguziju, nekakvih cca 100 kom, neće nam biti kraja [smiley], mislim u porastu cijene.

Sad rasprodaju samo slabe ručice i uprava [lol] …

Extra! Extra! Ovo je predivna firma!

Promjena vlasti je neminovna, u pobjedu HDZ-a više ne vjeruju ni najoptimističniji HDZ-ovci.

Kad ono:

"Izbori 2011 – Kukuriku: Krećemo s novim investicijskim ciklusom u energetici"

‘Nova vlada ako ne realizira svoj najvažniji program, a to je energetika, onda Hrvatska zaista nema šanse’, izjavio je Čačić.
‘Uvozimo između 52 i 58 posto energije, a istodobno po jedinici proizvoda trošimo dva puta više energije od prosjeka Europska unija’, rekao je Čačić koji je ustvrdio da nam ‘uz racionalniju potrošnju uvoz energije uopće ne bi bio potreban’.

‘Energetika je prostor za rast ovakvih poduzeća, koja su rijetka u Hrvatskoj- dva su takva. Ulaganjem u energetiku možemo pokrenuti Hrvatsku i već u prvoj godini možemo očekivati rezultate. Ovo što smo vidjeli ohrabruje, proizvodi se hrvatski proizvod.’ zaključio je Milanović.

http://odluka2011.dnevnik.hr/clanak/vijesti/izbori-2011-krecemo-s-novim-investicijskim-ciklusom-u-energetici.html

Govorio sam Vam da će ono što su do nedavno bili građevinci, to postati KOEI…

Još da prodaju ovog ljepotana negdje u ruska prostranstva:

http://www.vecernji.hr/zagreb/stize-sedam-novih-vlakova-prigradsku-zeljeznicu-clanak-338155

Gdje bi nam bio kraj [smiley]

Želio bih Vas obavijestiti da je Gredelj završio svoj diesel motorni vlak.

Nositelj posla je Gredelj, a radi ga u suradnji s Končarom.

Vlak izgleda izvrsno:

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/377562_256144201106846_213668182021115_657787_1981963777_n.jpg

Vidite da se ipak nešto i proizvodi na ovim prostorima, i nadam se da će ovakvi projekti u budućnosti dobiti malo veću podršku…

Bravo Luktajt ! Evo več se ljudi gužvaju da kupe kartu !A sad za istać…zna li netko pravi razlog velikih naloga na bidu…iako u to čisto sumnjam,jer mi mali ulagači uvjek kasnimo par koraka kod kupnje a i kod prodaje.


Bravo Luktajt ! Evo več se ljudi gužvaju da kupe kartu !A sad za istać…zna li netko pravi razlog velikih naloga na bidu…iako u to čisto sumnjam,jer mi mali ulagači uvjek kasnimo par koraka kod kupnje a i kod prodaje.

Jel ti pišeš iz nekog vrtića?

Zar nisi naučio da je cijena rezultat konsenzusa onog koji kupuje i onog koji prodaje, tj. tko je pod većim pritiskom kupnje ili prodaje, premda ovdje može biti i treće, uprava prodaje a trezor kupuje [lol]

Priznaj, da vlak izgleda vrhunski…

Kad uprava prodaje a trezor kupuje(radi se o kordiniranoj akciji)nalozi samo prolete kroz bid i ask.Daklem ,nije to,radi se o nečem trečem(saznat čemo sa zadrškom)ali nije bitno,glavno da se kreće..a što se tiče vlaka..stvarno je super..za vozit se u vrtić (šala mala)Pozdrav i hvala na trudu !

Kao što sam ranije i rekao, tradicionalni uspon krajm godine potpomognut solidnim vijestima iznutra ali i sređivanjem situacije u Europi i na domaćem terenu.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Hm,odlične vijesti s konferencije…dobit ove godine 180 milja,porast prihoda u sljedećoj god.,nova ulaganja,razvoj,potencijal ogroman…

Uglavnom jedna od rijetkih firmi koja nam kroz ovu krizu prolazi gotovo neokrznuto…

Ja svoje uzeo prije par tjedana na 502-505 i sad samo čekam godišnje izvješće i izglasavanje neke dividende i kud ćeš bolje dionice…zarada u slijedeće pola godine po meni sigurna 10-30%,a nemaš nikakvog stresa,ne trošenja vremena buljeći u komp i sličnih daytrejderskih zahebancija…

Khm, i ja se nadam vrlo dobroj budućnosti ove kompanije, i svakako mislim da je cijene obzirom na onu najvjerojatniju jako povoljna, međutim ja baš i nisam zadovoljan vijestima s ove konferencije, meni one blago spuštaju vrijednost Grupe, a kako su neke druge dionice pak više pale u zadnje vrijeme a moja percepcija vrijednosti je pak tamo porasla kroz taj isti period, odnosi podcijenjenosti postaju takvi da ja počinjem sada razmišljati o prodaji KOEI u svrhu kupnje/dokupa druge dionice. To mi je dakako kao i svaku prodaju još uvijek teško realizirati, kolika god utjeha bila u drugoj dionici, jednostavno se još nisam na to naučio, prodaje su mi mučne.
Još se nisam odlučio, i molim Boga da ova cijena malo padne kako se ne bih morao odlučiti na taj mučni čin :rotfl: Jer ako ostane ovakav odnos… ja neću imati izbora, morati ću mijenjati za ono što izgleda tako jasno jeftinjim.

Stvarno je na jednoj razini koliko god zanimljiva nama value investitorima, zapravo u neku ruku i gadna stvar to baš tako pretjerano neefikasno tržište, jer to nas onda tjera na prodaje podcijenjenih dionica ("zato jer ima još podcijenjenijih") što je samo po sebi meni uvijek "čudno" i općenito na nešto veću učestalost transakcija nego bi meni bilo "ugodno".

Stvarno dođe do one "pazi što si želiš", veselim se neefikasnosti, ali ona onda dovodi i u ovakve teške situacije, ja jednostavno još ne mogu probaviti tu vrstu transakcije gdje se prodaje jednu podcijenjenu radi još podcijenjenije, radje bih da jedna dionica prestane biti podcijenjena, po mogućnosti postane precijenjena, i da onda mirne duše prodajem pa kupujem drugu koja je podcijena, to mi je "prirodno", a ovo… koliko god "logički" bilo smisleno, djeluje malo "neugodno".

Još ću razmisliti, i vidjeti kako će se cijene kretati, možda baš moja meta poskupi a ova mi dionica pojeftini, i onda sam se riješio problema, jedino što ću onda možda žaliti što to nisam učinio kad se moglo… jer oportuni gubitak itekako boli, ništa manje nego akutalni gubitak.

Disclaimer: imam KOEI-R-A već jako dugo, nisam nikada prodao ni jednu dionicu KOEI i još ne znam hoću li, ovo su samo moja razmišljanja, i ovo nikako nije nagovor na kupnju, prodaju ili držanje ove ili bilo koje druge dionice.

@Lynx

Ti si pod očitim utjecajem "blogera"…

Ne shvaćam, zašto bi se emocionalno vezao za dionicu, Ako smatraš da ima podcijenjenih tvrtki, tj. dionica s većim potencijalom, zašto ne bi prodao ovu i kupio one za koje to smatraš.

Ti želiš da cijena KOEI padne kako je u tom slučaju ne bi prodavao, moram priznati da rijetki žele da im cijena dionice u koju su špekulirali padne. To je jedna od najvećih zamki u špekuliranju (namjerno ne pišem u investiranju), naime najugodniji osjećaj za špekulanta je kada cijena dionice lagano pada, jer u tom slučaju nema nekog pritiska i uglavnom špekulant ne čini ništa, niti prodaje, niti kupuje, ali u većini slučajeva to baš i ne završava povoljno…

New Report

Close