KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 13:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
372,83
19.760
53
370,00
374,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Na jučer održanoj Glavnoj skupštini je osim potvrde podjele dividende od 12 kn po dionici još jedna zanimljiva stvar donesena.
U rezerve za kupnju vlastitih dionica stavlja se 10.000.000,00 kn
Za sve dioničare odlična vijest.

Al mislim da se neće utrošiti već sada nakon ex dividend day-a. Prevelike su oscilacije cijene (danas +/- 35 kn) u odnosu na mogući pad od 12 kuna.

Bago je na početku godine govorio daplanira prodati barem jedan vlak/tramvaj van Hrvatske. Ako se to zaista desi, bit će veselja….

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

Mislim da je taj iznos namjenjen kupovini dionica koje će se podijeliti mngt-u kao nagrade prema njihovim mngr ugovorima.
Dakle, i nije tako dobra vijest.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Mislim da je taj iznos namjenjen kupovini dionica koje će se podijeliti mngt-u kao nagrade prema njihovim mngr ugovorima.
Dakle, i nije tako dobra vijest.

Kupnja dionica za menadžment može djelovati u najgorem slučaju neutralno.
Prvo dionicu treba kupiti. Sigurno neće čučati za kupnju vlastitih dionica na bidu tri dana za kupnju sa 10 mil. kunića. Pretpostavka je dakle da će se tu podići cijena dionice (ili u najgorem slučaju neće rasti ako se kupi u dogovoru sa nekim fondom). A mislim da je kompaniji u interesu da im cijena dionice raste.
Tko kaže da že manadžment odmah u prodaju. Vrlo vjerojatno će čekati da cijena naraste pošto je rast prihoda i dobiti ipak vjerojatniji u narednom razdoblju. A dok kriza prođe, ulazak u EU dođe i dok strani fondovi ponovno vide priliku kod nas, ulagat će sigurno u energetiku.
Moj zaključak je da je to ipak pozitivna vijest

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???


Mislim da je taj iznos namjenjen kupovini dionica koje će se podijeliti mngt-u kao nagrade prema njihovim mngr ugovorima.
Dakle, i nije tako dobra vijest.

Mislim da je to i više nego li dobra vijest… kad trezor kupuje, dionica obično ima određeni rast. A, nakon što kupe, komu će podjeliti je sasvim nebitno… ukoliko i podjele menadžmentu, to ne može biti toliko loše. Samo dodatni motivacijski čimbenik za dodatno poboljšanje poslovanja! [thumbsup]

Ne bih se složio da je nebitno kome podijele. Ako će podijeliti menadžmentu koji ne cijeni svoju firmu, koji ne želi biti dugoročni vlasnik, koji će odmah prodavati i sl. Takvima ne da treba dati dionice nego im treba dati otkaz.

Naravno, moguće da postoje oni, koji su nagradu zaslužili, i koji dionice neće prodavati nego će vjerujući u svoju firmu i svoje zalaganje za njenu budućnost dionice držati trajno uz nadokupljivanje za vlastiti keš… e takvima treba dati, takvima bih dao i više od pola ovih dionica koje bi za taj novac kupili!, svega manji dio bih ostavio za ono normalno, "poništavanje trezorskih dionica".

Nadam se da su u upravi Končara dobronamjerni, pošteni, i mudri ljudi – koji će znati naći koji su među njima ovakvi kako ih opisujem i takvima dati ako treba i veliki dio ovih dionica uz svega manji dio namijenjen poništavanju, kao inače najpošteniji potez, na korist svim dioničarima.

Slažem se s Vama kolega Lynx… nije nebitno. No, u slučaju KOEI sumnjam da je menadžment toliko neuk i nepošten… Da su idioti, sumnjam da bi firma ovako dobro kotirala… uostalom, pravnici u ugovoru mogu odraditi kojekakve klauzule ili odredbe kojim im se brani prodaja istih, npr. unutar godinu dana od primitka i sl.

Mislim da je ovo dionica čije vrijeme tek dolazi… [thumbsup]
Pozdrav!


http://www.poslovni.hr/vijesti/nakon-njemacke-hrvatska-ide-u-reviziju-energetske-strategije-180374.aspx

Iako hrvatski Končar radi na projektu vjetroelektrana, energetski stručnjaci ne očekuju da bi se mogao znatnije okoristiti porastom potražnje i subvencijama. "Oprema za obnovljive izvore energije uglavnom se uvozi, stoga će u prvom redu profitirati uvoznici. Ne treba imati iluzija da Končar može proizvoditi 50 stupova mjesečno, već možda jedan, dok će se ostali uvoziti", kaže Dekanić, dodajući da bi radikalna orijentacija na obnovljive izvore u hrvatskim uvjetima zapravo značila da ćemo državne manjkove trošiti na uvoz opreme iz inozemstva.

Vezano uz ovaj članak nije mi jasno zašto je tolika buka dignuta oko ove njemačke odluke. Ljudi izašli na ulice i kažu da neće nuklearnu energiju, i s obzirom da je to Njemačka, a ne Grčka gdje ljudi 3 mjeseca u komadu trčkaraju po ulicama i pale izloge, Angela želi zaustaviti prosvjede i demagoški kaže: OK, zatvaramo nuklearke, al za 10 godina – i svi mirni i zadovoljni natrag na arbeit, nema nereda, paleži, štete, ozlijeđenih. Naravno da će za 2-3 godine kad se sve zaboravi i opet procvjetaju tratinčice oko Fukushime netko nekako progurat da se zatvaranje produži za još 10 godina, što je otprilike kao i trajanje samih nuklearki – how convenient. I sve će bit ko da se ništa nije dogodilo. EU će napravit stres testove, reći će da je sve OK osim u 3-4 nuklearke, njih će zatvorit ili remontirat i sve po starom… I zato ne vidim čemu sva ova strka kad se ništa neće promijeniti.

A što se tiče nuklearki i udara spomenutih mlažnjaka, ja mislim da se malo poigramo brojkama da je vjerojatnost toga otprilike ko da nas udari komet. Kakva nam je strategija za obranu od kometa? Bruce Willis i Ben Affleck [smiley]

A što se tiče Končara i vjetroturbina… Da mi je znat koja to firma proizvodi 50 stupova mjesečno da odma kupim dionice. Vjetroelektrane su radno, kapitalno, vremenski i tehnološki intenzivna industrija. Pa ne može Končar danas počet prvi put sa prototipiranjem i razvojem, a za 2 mjeseca imat najefikasniji i najkonkurentniji proizvod na tržištu. Što ranije krene to će prije stići na cilj. Normalno da će prepreke postojati. Ali ako se posao obavi profesionalno i kvalitetno sva ulaganja u R&D neće propasti, nego će u budućnosti biti izvor izvrsnosti i konkurentnosti. Prvo ćemo uvozit dio opreme, pa ćemo malo pomalo zamjenjivat taj uvoz domaćim znanjem i proizvodnjom.

Ponosni sam vlasnik Končara i on mi je uz ADPL i ATGR u top 3 za dokup kad god dobijem imalo keša. Ovo nek bude svojevrsni disclaimer. Kupujte i prodajite na svoju odgovornost.

Always sunny in the rich man's world.

Zanimljiv neki ribar na kupnji. Baci mrižu omeđenu kupnjom i prodajom pa pokupi šta upane i tako nekoloko puta. Ulov mu i nije bog zna kako velik ali mislim da će sljedeće sedmice biti sve pokupljeno do 750.00.


Zanimljiv neki ribar na kupnji. Baci mrižu omeđenu kupnjom i prodajom pa pokupi šta upane i tako nekoloko puta. Ulov mu i nije bog zna kako velik ali mislim da će sljedeće sedmice biti sve pokupljeno do 750.00.

To su samo tvoje želje ribaru. Tek si kupio a već bi želio prodati? Nije ti ovo INGRA

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



Zanimljiv neki ribar na kupnji. Baci mrižu omeđenu kupnjom i prodajom pa pokupi šta upane i tako nekoloko puta. Ulov mu i nije bog zna kako velik ali mislim da će sljedeće sedmice biti sve pokupljeno do 750.00.

To su samo tvoje želje ribaru. Tek si kupio a već bi želio prodati? Nije ti ovo INGRA
[/quote]
Stavi malo veću količinu na 750 pa da vidiš. Ingra i građevinari će sačekati godinu dvije vjerojatno i duže.

Samo jedan blagi komentar ! Iskočil sam iz DLK-a u zadnji ćas..30x ali odmah vletel u Ht-290..iz jedne grabe v drugu..izašel na 286..srečom prevlada razum,ulaz KOEI-561–580..inače 20%mog portfelja od prvog dana(poč..2008 )je Končar..ostalo je bio DLK,ATPL,HT,,kolko zgubljenog vremena,samo zato kaj bi čovek štel nekej na brzinu zaradit..planiral sam u Končaru zaradit 10-12 % godišnje i priznajem da me brinu ove velike oscilacije u cijeni,mada se sve brzo normalizira i sad je recimo kupnja normalna od 640-650 dok prije tri tjedna bilo je teško zamislit cjenu 600 kn.Mislim da su svi još malo u zraku ali odlučil sam prestat visit na kompu(neka se drugi raduju) i zato odabrao KOEI..Kad bi svi poslovali kao Konćar,stvarno bi se pitao.?kaj ćemo mi u Evropi ? Lepi pozdrav gosponu sa slikom divljeg mačka(konstanta ovog foruma) samo neznam ko mu lepi jedinice(najbolje da da neznam ipak sam već predugo tu..)

Pogledajte obavijest na ZSE KOSK-a o održanoj skupštini!
KOEI nije uspio napraviti dokapitalizaciju KOSK-a zbog nedonošenja odluke o isključenju prava prvenstva dioničara! Pravni sektor Končara, vi ste nule!

New Report

Close