KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 11:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
372,83
19.760
53
370,00
374,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jako ste šaljivi gospon Loris. Svi bismo mi Končar po nominali (ili dvije, sve je to još slično), svi bismo ga mi i po 1 kn, ali niti u RH, niti na ZSE, stvari se ne poklanjaju baš tek tako.


Jako ste šaljivi gospon Loris. Svi bismo mi Končar po nominali (ili dvije, sve je to još slično), svi bismo ga mi i po 1 kn, ali niti u RH, niti na ZSE, stvari se ne poklanjaju baš tek tako.

Samo pretpostavljam, a mislim da me rana povijest potvrđuje ?

Znači u uvjerenju ste da bi Popijać uspio ispregovarati veću cijenu RH paketa KOEI-a za Simenes od nominale ?

Za to treba stvarno biti veliki optimista i šaljiv naravno !

Kada bi naša Vlada imali taktičku grupu ljudi za interesne poslove države, kao i cijeli normalni, razvijeni, zapadni svijet, možda bi cijena i bila iznad nominale, ali ovako već će Simenes objasniti našima zašto je za RH jako dobro da im to prodaju za nominalu ili niže, a onda će Vlada kao i uvijek u svom stilu za izgubljenu, a planiranu razliku dobiti, sav teret prebaciti na građana nekim novim porezom ili slično.

To vam je kao da za vlastiti neuspijeh uvijek izmaltite vlastitu ženu, pa netko mora biti kriv, a vi to niste !?

Sada, ako Simenes ima problem viška novaca pa sam ponudi više od 400 Kn/dionicu to je moguće.

Znači nije problem vrijednosti KOEI, problem je što INO partneri uvijek nađu smisaoni razlog da od nas nešto vrijedno kupe vrlo povoljno, ali za naše dobro , naravno .

U Hrvatskoj je svakako najbolje biti stranac. Raj na zemlji uspijeha i pogodnosti.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ne znam o čemu ti govoriš. Pa zar ne vidiš kako Končar posluje, zar nisi čitao izvješća? Zar neznaš ništa o toj firmi?

Potpuno je suludo razmišljati o cijenama i od "dvije nominale" a ti bi po samoj "jednoj". Nije mi jasno kako ti takvo što može pasti na pamet. Neznanje? Ili nešto drugo?

Osim toga, po mom mišljenju (s kojim istina, neće se složiti naši "vlastrodršci"), glupa je ideja uopće ići Končar prodavati stranim državnjanima.

Končar treba privatizirati kroz nekakav IPO ili na bilo koji drugi način gdje bi vlasnici firme bili građani sa putovnicom RH.

Od toga da Končar kupi Siemens ili neki drugi stranci gore je samo to da ostane u državnom vlasništvu, naravno. Pa onda kakva god da je privatizacija, ja bih bio ZA, naravno uz odbijanje prihvaćanje eventualne ponude po tome (ako kupi jedan kupac cijeli paket pa dođe u obvezu) osim ukoliko ne bi bila po cijeni koju smatram većom od intrinzične vrijednosti biznisa, a što je očito puno više od od svega što ti možeš zamisliti, sudeći po tvojim pričama 😀

KONČAR – Energetski transformatori za Rusiju je isporučio prvi transformator nakon desetak godina.

A što se tiče ovog giganta, kamo taj ide, i kada točno taj "trafić" prolazi ovdje? 😛
http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/29-5-2011/vucic-ne-vjeruje-da-ce-banija-izdrzati-teret#

Naime, kakva je naša kvaliteta gradnje cesta i sl., čak bi se gledajući kineska iskustva čovjek i mogao zabrinuti hoće li to sve izdržati normalno:
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/130672/Cesta-progutala-kamion.html

U svakom slučaju, fora su mi ti gigantski transformatori što ih radi naš KPT!

Aha, evo ga ovdje 😀 Trebali bi na Končarovim stranicama napraviti live praćenje kretanja, kao što brodarske kompanije prikazuju položaj svojih brodova – bilo bi zabavno 😛
http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/30-5-2011/teret-iz-koncara-ceka-zeleno-svjetlo


Aha, evo ga ovdje 😀 Trebali bi na Končarovim stranicama napraviti live praćenje kretanja, kao što brodarske kompanije prikazuju položaj svojih brodova – bilo bi zabavno 😛
http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/30-5-2011/teret-iz-koncara-ceka-zeleno-svjetlo

Transformator upravo bio na RTL dnevniku. Ide u Novi Zeland, to je prvi od dva koliko sam skuzio.
Izgleda stvarno impresivno.

Ovdje je odličan omjer K/P, 2400 komada na kupnji, 1300 komada na prodaji, svi žele unutra, a nitko ne bi van [thumbsup]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Ideš, koja kupnja!!!! K/P 4130/920 [thumbsup]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Valjda je napokon nekome došlo iz da ne kažem čega u glavu, da će ne samo "neka tamo jugoistična Europa" nego i Hrvatska uskoro ostati u mraku!

Osim…, ako se ne poduzme ozbiljne mjere, u kojima ne može ne sudjelovati Končar na način gdje će dobro zaraditi… iako Hrvatska i Jugoistočna Europa čini tek dio ukupnog plasmana naših proizvoda, ali svuda nam se povećava izvoz, svuda smo sve konkurentiji u sve većem broju članica, tako da ukupni rast i bez obzria što je ova naša regija tek dio, može biti značajan, a cijena je niska i bez njega!
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Hoce-li-2018.-jugoistok-Europe-ostati-u-mraku

UP UP UP!

Malo prije prošao transformator kroz Karlovac….most nam izdržao,
a teret je impresivan, kad mu stojiš na 5 metara :)))

http://www.poslovni.hr/vijesti/nakon-njemacke-hrvatska-ide-u-reviziju-energetske-strategije-180374.aspx

Iako hrvatski Končar radi na projektu vjetroelektrana, energetski stručnjaci ne očekuju da bi se mogao znatnije okoristiti porastom potražnje i subvencijama. "Oprema za obnovljive izvore energije uglavnom se uvozi, stoga će u prvom redu profitirati uvoznici. Ne treba imati iluzija da Končar može proizvoditi 50 stupova mjesečno, već možda jedan, dok će se ostali uvoziti", kaže Dekanić, dodajući da bi radikalna orijentacija na obnovljive izvore u hrvatskim uvjetima zapravo značila da ćemo državne manjkove trošiti na uvoz opreme iz inozemstva.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close