KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.07.2024. u 20:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
258,12
66.336
257
256,00
260,00
-1,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

4000 kom? 12:54:43

kaj bi to moglo bit?

[shocked]

Možda netko od onih koji samo gledaju dividendu i ništa više. Briga ih za reinvestiranje i sl. njima neshvatljive pojmove.

Naime, ako je suditi prema onome što Vlada priča, natjerat će sve koje može, pa tako i Končar, na isplatu prilično velike dividende. Nadam se da je to ovdje koliko-toliko primjereno, da ne remete planove uprave glede investicija. Mislim keša ovdje i tako ima hrpu.. možda zbilja tih par desetaka kn tamo-vamo nije nešto značajno za provođenje planiranih investicija.

Možda je i reakcija na bolje rezultate iz revidiranog izvješća u odnosu na nerevidirano. EPS za 2010. 60,25 kn vs. 56,05 prema nerevidiranom izvješću.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Končar – elektroindustrija dd Godišnje izvješće 1Y revidirano konsolidirano

http://www.svijet-dionica.net/forexforex/13337-konar-elektroindustrija-dd-godinje-izvjee-1y-revidirano-konsolidirano-


Možda je i reakcija na bolje rezultate iz revidiranog izvješća u odnosu na nerevidirano. EPS za 2010. 60,25 kn vs. 56,05 prema nerevidiranom izvješću.

Nisam stigao odmah pogledati, sad vidim – pa baš lijepo. Zna se da je ono privremeno izvješće, da može odstupati od konačnog, ali ovo je zaista neočekivano veliko i to pozitivno “odstupanje”! 😀



Možda je i reakcija na bolje rezultate iz revidiranog izvješća u odnosu na nerevidirano. EPS za 2010. 60,25 kn vs. 56,05 prema nerevidiranom izvješću.

Nisam stigao odmah pogledati, sad vidim – pa baš lijepo. Zna se da je ono privremeno izvješće, da može odstupati od konačnog, ali ovo je zaista neočekivano veliko i to pozitivno "odstupanje"! 😀
[/quote]

Stvarno super, veselim se dividendi.
S druge strane, bolje da su malo smanjili dobit, da ne moraju toliko isplatiti državi kroz dividendu.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


4000 kom? 12:54:43

kaj bi to moglo bit?

[shocked]

IMHO, neki mirovinac koji skuplja likvidnost da lakše brani cijenu INA-e kad je odblokiraju.
Ali vidjet ćemo za 3 dana.

@Lynx
Ne znam zašto ste protiv dividende (odnosno ne veselite joj se). Po meni (a i po mnogima) jedina i prava svrha poduzeća je da donosi i isplaćuje dobit vlasniku. Ovo što radi Končar (a pogotovo Adris) nema više smisla, to gomilanje keša na računu nema nikakvog opravdanja.
Dobit je opravdano zadržavati kada je firma relativno zadužena i/ili kada ulazi u nekakav investicijski ciklus, ali to ne može trajati beskonačno.
Kakvo je opravdanje da Končar i Adris imaju onoliko gotovine (i kratkotrajne fin. imovine)? Za redovno poslovanje potpuno nebitno, a očito i da nemaju di taj silni novac uložiti. A i kad/ako pronađu nekakvu izvrsnu priliku za investiranje, zašto ne koristiti polugu? Ovo dvoje su totalno nezadužene firme, nemaju nikakvih dugoročnih obveza, a svakodnevno poslovanje izvrsno – oni dobiju kredit za tren oka ako im su im potrebna sredstva za neku investiciju, jeftinije se mogu zadužiti nego država. Tako rade sve vrhunske kompanije, POLUGA je strašna stvar i njome se maksimaliziraju koristi (znam kolega da ste to na faksu učili. ;)).

Zato se ja veselim dividendi, još bih bio sretnije da se isplati i cijela dobit kod Končara (dionica savim sigurno onda ne bi bila na ovim razinama). Zadržanu (izvanrednu) dobit još neću tražiti :), to nek ostane. Ali tražim/želim da se ustali politika isplaćivanja dividende, barem polovicu godišnje dobiti (ako baš misle da drugu polovicu mogu odlično reinvestirati).

POTPISAN UGOVOR ZA HIDROELEKTRANU RAMA, BiH

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Ag2RPABqKynhk99EXbpJbg==.pdf

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

…ovo preslagivanje zadnjh dana je možda dobar znak što se eventualne dividende tiče tj. možda je netko na "vrućoj liniji" s ministricom Dalić jer koliko sam primjetio ona se zadnjih dana jako zalaže da tvrtke u kojima država ima značajne udjele, a posluju s dobiti,isplate dividende…nadajmo se da će ustrajati [thumbsup]



@Lynx

Ne znam zašto ste protiv dividende (odnosno ne veselite joj se).

Nisam protivnik, dapače.
Ja sam se samo "zapitao" je li to optimalna stopa isplata ili ne (jer je ipak nametnuta izvana a ne obzirom na internu logiku alokacije kapitala…), baš obzirom na to da Končar ima mogućnosti, želju i potrebu reinvestirati…
Međutim, istina da već ima toliko puno keša, i da se novi sada sve stabilnije stvara, pa bi zaisto to što ga ima i sa i recimo svega polovicom redovito stvaranog novog sve potrebe za reinvestiranjima mogle biti zadovoljene, u tom slučaju, ono što ne mogu reinvestirati po stopi dugoročnog povrata od recimo 15 i više % – neka isplaćuju!! 😀

Jeste vidli novi web? Istina, napravljen je u flashu, ali ipak se vidi napredak…
http://www.koncar.hr

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

New Report

Close