KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.09.2024. u 18:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
371,08
9.648
26
368,00
370,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ali to ti je 2% na cijeni od 580.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Kakve veze to ima ako netko ima 1000 dionica, to je 12 000 kuna covjece… ili ako ima 100, niti 1200 nije loše…Ne kazem da bi kupovao koei zbog dividende… ali ako ga imam, a imam ga, onda mi je super dividenda i ako je 5 kuna.Cash iz vedra neba… A ovih 12 kuna da netko uracunava u cijenu i zbog toga kupuje, a spread izmedju kupnje i prodaje može biti veći od 12 kn npr. a da ne govorim o fluktoaciji cijene… nema smisla iskljucivo zbog dividende kupiti za razlikuod ht-a di je cca 10% od dijene dionice…

Pretpostavljam da si to mislio kad veliš 2%… možda te zbunilo moje spominjanje ex. dividend daya, ali to sam samo napisao u smislu nekakve relevantnosti svih ovih natpisa o dividendi bez konkretnoh datuma i objasnjenja…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Dividenda ako dođe dobro dođe [thumbsup]
Što se tiče narudžbi i to će doći na svoje … Neće HEP vječno odgađati investicije. Bila je kišna godina i kapnula im je nešto kuna, pa će valjda onda kapnuti koja i za KOEI.
[wink]



BVPS 614,31
Dividenda 12,00 kn
A privatiziratizirati se mora.
Nije loše.

Gdje pise ta dividenda od 12 kuna, datum isplate, a i ex. dividend day, tko kaze da ce to biti isplaceno dionicarima koei, a ne kroz pojedinacna drustva koja su iskazala dobit, npr. kodt i druga…
jel mi moze ovo neko argumentirano pojasnit, u svim ovim linkanim clancima se to uopce ne pojasnjava…
[/quote]
??

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Gospodin Bago je krenuo po nove narudžbe:
Vaš link

Ja bih zelio cestitati Bagi i upravi Koncara

Najprije, postigli su dobre rezultate u iznimno teskim okolnostima po njih. Drugo, posteno i jasno su pokazali problem sa narudzbama. Mislim, sve firme bi trebale u izvjestajima navesti rizike i probleme, ali to je na ZSE rijetkost.

Steta sto je drzava vecinski vlasnik. Da nije, Koncar bi se vec davno rijesio ovih kronicno neprofitabilnih i neprespektivnih jedinica. Bez tog balasta bi napokon mogao rasti i postati neki znacajniji faktor u svom sektoru.

Ja bih ovih 200 milijuna od prodaje ZET-u u velikoj mjeri tretirao kao jednokratnu stavku jer tesko da ce se ponoviti u istoj mjeri u 2011.

Iz izvjesca se jasno moze vidjeti koliko se strane ekonomije razvijaju brze nego domaca.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Bago je krajem prosinca prošle godine u nekoliko izjava za novine čisto i jasno rekao da će grupa Končar u 2011. 31 milju podjeliti dioničarima. /On govori u ime grupe a ne pojedinačnih društava/. Budući da se radi o ozbiljnu čovjeku ,nema razloga sumnjati. Njegove izjave je lako pronaći na internetu. Ako 31 milju podjeliš s brojem dionica doći ćeš do 12 kuna po dionici.

Mislim da će država ove godine prodati 10,12 posto dionica Končara koje su u Fondu za privatizaciju.Ako pametno uprave te nas povežu s jakom Njemačkom firmom i preko njih s njihovim najkvalitetnijim tehnologijama i tržištima. I ovako dobra firma postala bi značajna na međunarodnim tržištima.


Mislim da će država ove godine prodati 10,12 posto dionica Končara koje su u Fondu za privatizaciju.Ako pametno uprave te nas povežu s jakom Njemačkom firmom i preko njih s njihovim najkvalitetnijim tehnologijama i tržištima. I ovako dobra firma postala bi značajna na međunarodnim tržištima.

A već nije? 😀

Da, imaš pravo… u mnogim biznisima nije, to treba popraviti.
Ali ova firma je primjer kako se u svjetskim razmjerima može uspjeti, npr. naš transformatorski dio kroz tri transformatorske tvornice u ZG drži cca. 3 % globalnog tržišta. Za ovako malu firmu držati u nekom segmentu čak 3 % globalnog tržišta nešto je nezamislivo vrijedno.

Svi znamo naprijed iznesene činjenice bar bi tako trebalo biti..ono što ne znamo je to zašto po meni na ovoj dionici untrag par mjeseci netko očito zaustavlja značajniji porast cijene ili se bar dozirano pušt neki rast..istovremeno promet i nije baš impresivan..tj.mislim da je sadašnja cijena upravo smiješna za ovkvu firmu jer da vlada sutra ponudi svoj vlasnički paket po cijeni >1000 kn,vjerujem da bi bez problema našla kupca…igra je ovdje na nešto duže staze vjerojatno.


Mislim da će država ove godine prodati 10,12 posto dionica Končara koje su u Fondu za privatizaciju.Ako pametno uprave te nas povežu s jakom Njemačkom firmom i preko njih s njihovim najkvalitetnijim tehnologijama i tržištima. I ovako dobra firma postala bi značajna na međunarodnim tržištima.

Mali ispravak kolega. Udio države u Končaru iznosi 645372 dionica (25,09%) a od toga je raspoloživo 553812 dionica (21,53%).

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Obama-na-ulice-SAD-a-vraca-tramvaje-ukinute-jos-1960-ih

Washington, gdje se od 2003. gradi pet tramvajskih linija u duljini od 60 km, koje bi trebale biti stavljene u promet iduće godine. Za njih su već kupljene tramvajske kompozicije češke tvrtke DPO-Inekon.

kad bi se uspjeli malo očešat od ove projekte.

New Report

Close