KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
370,18
24.062
65
370,00
372,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



a bila je dividenda isplaćena ove godine? meni zasigurno ništa nije sjelo…
ili pričaš o budućoj dividendi za 2010.?

Pričam o dividendi za 2010 g., u ukupnom iznosu od 31 mil. kn., (12 kn po dionici) kao što je 21.12.2010. g. najavio gospon Bago. Članak imaš u Poslovnom dnevniku.
[/quote]

Vidim da se priča o dividendu za ovu dionicu. Bago je govorio o dividendi na razini Grupe Končar a ne konkretno za holding društvo. Prošle godine dividenda po ovoj dionici nije isplaćivana nego je dobit rapoređena u zadržanu dobit i ostale rezerve.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort




a bila je dividenda isplaćena ove godine? meni zasigurno ništa nije sjelo…
ili pričaš o budućoj dividendi za 2010.?

Pričam o dividendi za 2010 g., u ukupnom iznosu od 31 mil. kn., (12 kn po dionici) kao što je 21.12.2010. g. najavio gospon Bago. Članak imaš u Poslovnom dnevniku.
[/quote]

Vidim da se priča o dividendu za ovu dionicu. Bago je govorio o dividendi na razini Grupe Končar a ne konkretno za holding društvo. Prošle godine dividenda po ovoj dionici nije isplaćivana nego je dobit rapoređena u zadržanu dobit i ostale rezerve.
[/quote]
Moguće, ali to je onda neprimjereno nejasno/dvosmisleno rečeno.

Naime ovdje:
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/bago-do-konca-2011.-imat-cemo-po-jednog-kupca-za-niskopodni-tramvaj-i-vlak,101350.html

"Neto dobit iznosit će 168,4 milijuna kuna, a na temelju prihoda koji se procjenjuju na 2,7 milijardi kuna. Veći dio neto dobiti tvrtka će zadržati, a 31 milijun kuna bit će isplaćen dioničarima u obliku dividende."

nije jasno da se misli da će "članice" toliko isplatiti jer je u prvom dijelu rečenice "tvrtka" u jednini (pa bi se pomislilo da se misli na to jedno krovno društvo).

Ako je tako, onda to znači da je sve po starom jedino cca. 50 % većeg iznosa nego prije. Naime zadnjih godina je konsolidirano gledano za dividende kroz tvrtke kćeri odlazilo oko 20 milijuan kn. To bi onda značilo da i na KODT treba očekivati značajno povećanje dividende je ne vjerujem da će se to povećanje kroz druge članice moći u potpunosti realizirati. Meni obzirom da imam oboje u portfelju to čak dođe na isto, neka KODT malo više poveća ili Grupa nešto malo isplati…. uglavnom neka rade ovisno o tome kako mogu reinvestirati ono što zadržavaju, nadam se da su dovoljno pametni da procjene što je najbolje.

A ovako piše u Večernjem:
"Grupa Končar ove je godine ostvarila pozitivan financijski rezultat, a konsolidirana dobit prije oporezivanja trebala bi iznositi 188,9 milijuna kuna. Na temelju ukupnih prihoda, koji se procjenjuju na 2,7 milijardi kuna, neto dobit iznosit će 168,4 milijuna kuna. Veći dio te dobiti Končar će zadržati, dok će 31 milijun kuna isplatiti dioničarima u obliku dividende."

Ovdje se spominje Grupa. Mislim, meni je svejedno jer imam obje dionice ali da ljudima bude jasnije. Da li je netko iz Grupe Končar osim Končar D&ST isplaćivao dobit u 2010.?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Šjor Bago je predsjednik uprave KOEI. Ostala društva iz grupe Končar imaju svoju upravu, nadzorni odbor i skupštinu, isto kao i KOEI. Nije mi logično, (a nije to radio ni ranijih godina) da predsjednik uprave KOEI najavljuje isplatu dividende za ostala društva, to bi trebali najaviti (predložiti nadzornom odboru) njihovi predsjednici uprava tj. direktori, u skladu sa ostvarenim rezultatima. Zbog toga, pretpostavljam da je riječ o isplati dividende za društvo KOEI.


A ovako piše u Večernjem:
"Grupa Končar ove je godine ostvarila pozitivan financijski rezultat, a konsolidirana dobit prije oporezivanja trebala bi iznositi 188,9 milijuna kuna. Na temelju ukupnih prihoda, koji se procjenjuju na 2,7 milijardi kuna, neto dobit iznosit će 168,4 milijuna kuna. Veći dio te dobiti Končar će zadržati, dok će 31 milijun kuna isplatiti dioničarima u obliku dividende."

Ovdje se spominje Grupa. Mislim, meni je svejedno jer imam obje dionice ali da ljudima bude jasnije. Da li je netko iz Grupe Končar osim Končar D&ST isplaćivao dobit u 2010.?

Dakle uz ovakvu dobit, ako se procjena ostvari, pri postojećoj cijeni dionice vrijedi da je P/E< 10 i P/BV < 1. Dakle je za KOEI do cijene od oko 600-630kn, (P/E)*(P/BV) < 10. Taj indikator zaista sugerira… A osim toga, u 2011. najavljuju 18% ugovorenih poslova više nego 2010.
Ako se i zanemari moguća dividenda ili veći energetski projekti u skoroj budućnosti…već ovih nekoliko sigurnih pokazatelja dovoljno ilustrira jeli dionica vrlo perspektivna ili nije…


Šjor Bago je predsjednik uprave KOEI. Ostala društva iz grupe Končar imaju svoju upravu, nadzorni odbor i skupštinu, isto kao i KOEI. Nije mi logično, (a nije to radio ni ranijih godina) da predsjednik uprave KOEI najavljuje isplatu dividende za ostala društva, to bi trebali najaviti (predložiti nadzornom odboru) njihovi predsjednici uprava tj. direktori, u skladu sa ostvarenim rezultatima. Zbog toga, pretpostavljam da je riječ o isplati dividende za društvo KOEI.

Jes čuo za onu veži konja di ti gazda kaže. Šta misliš da Mudrinić ima apsolutnu slobodu odlučivanja u HT-u?



Šjor Bago je predsjednik uprave KOEI. Ostala društva iz grupe Končar imaju svoju upravu, nadzorni odbor i skupštinu, isto kao i KOEI. Nije mi logično, (a nije to radio ni ranijih godina) da predsjednik uprave KOEI najavljuje isplatu dividende za ostala društva, to bi trebali najaviti (predložiti nadzornom odboru) njihovi predsjednici uprava tj. direktori, u skladu sa ostvarenim rezultatima. Zbog toga, pretpostavljam da je riječ o isplati dividende za društvo KOEI.

Jes čuo za onu veži konja di ti gazda kaže. Šta misliš da Mudrinić ima apsolutnu slobodu odlučivanja u HT-u?
[/quote]
Ili da predsjednik uprave PBZ Investa može raditi nešto mimo volje Bože Prke a on nešto mimo volje Talijana?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


Da li je netko iz Grupe Končar osim Končar D&ST isplaćivao dobit u 2010.?

KOSN

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]




Šjor Bago je predsjednik uprave KOEI. Ostala društva iz grupe Končar imaju svoju upravu, nadzorni odbor i skupštinu, isto kao i KOEI. Nije mi logično, (a nije to radio ni ranijih godina) da predsjednik uprave KOEI najavljuje isplatu dividende za ostala društva, to bi trebali najaviti (predložiti nadzornom odboru) njihovi predsjednici uprava tj. direktori, u skladu sa ostvarenim rezultatima. Zbog toga, pretpostavljam da je riječ o isplati dividende za društvo KOEI.

Jes čuo za onu veži konja di ti gazda kaže. Šta misliš da Mudrinić ima apsolutnu slobodu odlučivanja u HT-u?
[/quote]
Ili da predsjednik uprave PBZ Investa može raditi nešto mimo volje Bože Prke a on nešto mimo volje Talijana?
[/quote]

Čuo sam za tu staru poslovicu, ima u njoj puno mudrosti. Međutim, na konferenciji za tisak krajem 2009. g. kada je šjor Bago iznosio procjenu poslovanja za 2009. g. i planove za 2010. g. nije govorio ništa o dividendi, iako su neka društva iz grupe Končar isplaćivala dividendu u 2010. g. za 2009. g., a matica KOEI nije isplaćivala nikakvu dividendu, tako da zaključujem da je ovdje riječ o isplati dividende za KOEI.
Također, ne može Bago govoriti generalno za grupu Končar jer matica KOEI nije većinski vlasnik u svim društvima, tako da ta lijepa stara poslovica nije baš najprikladnija u ovom slučaju.


Čuo sam za tu staru poslovicu, ima u njoj puno mudrosti. Međutim, na konferenciji za tisak krajem 2009. g. kada je šjor Bago iznosio procjenu poslovanja za 2009. g. i planove za 2010. g. nije govorio ništa o dividendi, iako su neka društva iz grupe Končar isplaćivala dividendu u 2010. g. za 2009. g., a matica KOEI nije isplaćivala nikakvu dividendu, tako da zaključujem da je ovdje riječ o isplati dividende za KOEI.
Također, ne može Bago govoriti generalno za grupu Končar jer matica KOEI nije većinski vlasnik u svim društvima, tako da ta lijepa stara poslovica nije baš najprikladnija u ovom slučaju.

Iz vaših usta u Božje uši, kolega! Nitko sretniji od mene ako obje firme budu isplaćivale dividendu!

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Ova dionica je puna preokreta i uzbuđenja.
Nikada neznaš dali će cijena biti 540 ili 550 Kuna ? [lol]

Možda da netko stavi TA ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Kada će KOEI preko 600 kn.Što se čeka?

New Report

Close