KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 18:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
372,83
19.760
53
370,00
374,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo u kakvom projektu Končar sudjeluje:

"Kreće najveća vjetroelektrana"

"Danska energetska skupina DONG Energy izvijestila je da je konzorcij koji uz nju čine i njemačka energetska skupina E.ON i Inicijativa Masdar iz UAE-a dobio zeleno svjetlo za izgradnju prve faze najveće svjetske pučinske vjetroelektrane. Radi se o VE London Array čija će prva faza imati 175 vjetroturbina ukupne snage 630 MW. Gradit će se u estuariju Temze, 19,3 km od obala Kenta i Essexa, na površini od 23 309 ha. Ulaganja se procjenjuju na 2,20 mlrd. eura, a elektrana bi na britanski elektroenergetski sustav trebala biti spojena 2012. godine. Kada bude dovršena i druga faza, ukupna snaga elektrane iznosit će 1 GW, čime će se omogućiti opskrba električnom energijom za oko 750 000 kućanstava ili za četvrtinu Londona te smanjiti emisija CO2 za 1,9 mil. t godišnje."

http://energetika-net.hr/naslovna/vijesti/6203

http://www.londonarray.com/about/offshore-components/substations/

Inače nadajmo se da će ugovoriti još ovakvih isporuka transformatora za:

"Odobrene brojne nove britanske vjetroelektrane"

"Britanska vlada odobrila je projekte za postavljanje tisuća novih pučinskih vjetroturbina. Naime, cilj nove britanske vlade je ostvariti proizvodnju 20% električne energije iz obnovljivih izvora do 2020. godine, za razliku od svega 2% koliko taj udio iznosi danas. Kako bi se pri tome 60 puta povećala proizvodnja električne energije iz vjetroelektrana uz britanske obale trebalo bi postaviti po dvije vjetroturbine na svakih 1,6 km (1 milje) obale, odnosno ukupno njih oko 7000. U skladu s time, već 2008. godine se očekuje da Velika Britanija pretekne Dansku po pučinskim vjetroenergetskim kapacitetima. Inače, prva britanska pučinska vjetroelektrana izgrađena je 2001, a do 2014. godine ukupni kapaciteti svih britanskih vjetroelektrana trebali bi iznositi 8 GW, što uključuje i VE London Array koja bi sa 1 GW snage trebala biti najveća na svijetu."

I sad se vidi koliko je ova odluka bila dobra:

"Končar počinje gradnju vjetroelektrane na Klisu"

"Končar je nakon pet godina uspio dobiti sve dozvole i u idućih nekoliko dana kreće u gradnju vjetroelektrane na Klisu pokraj Splita. Vjetroelektrana će imati 16 agregata koji će proizvoditi 17 megavata električne energije.
Cijela investicija će iznositi oko 200 milijuna kuna od kojih će Končar investirati 80 milijuna vlastith sredstava, dok će ostatak financirati kreditom. U gradnji vjetroelektrane bit će iskorišteno više od 80 posto domaćih komponenti."

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=97992

Končar će investirati u gradnju vlastite vjetroelektrane kako bi ishodio sve moguće ateste i certifikate, kako bi imao prilike sudjelovati na natječajima.
Ovo je put da sudjeluje na sličnim pa barem mini projektima u odnosu na VB, u zemljama u okruženju. Kada bi barem naši vladajući pokazali malo više sluha za ovakve projekte…

HEP-ove narudžbe Končaru pale su u 2010. godini za 75 posto, a INA izbjegava bilo kakvu ozbiljniju narudžbu od domaćih tvrtki u Končarovoj branši, požalio se u Novom listu Darinko Bago, predsjednik uprave Končara.

Bago je rekao kako je 2009. godina završena s oko šest posto manjom realizacijom, dok se toliki pad očekuje i ove godine ali to smatra dobrim rezultatom jer veliki konkurenti u svijetu bilježe pad narudžbi i do 18 posto.

Pad narudžbi na domaćem tržištu nije egzistencijalno ugrozio Končar, jer izvoz tvrtke premašuje 56 posto.

Jedna od Končarovih tvrtki koja sklapa izvozne poslove je i tvrtka Končar električna vozila koja je poznata po zagrebačkom tramvaju, a proizvodi i lokomotive kojih je do sada u regiji izvezla više od stotinu. Po mišljenju čelnika te tvrtke Ivana Bahuna, njihov elektromotorni vlak model je s najviše šansi za daljnji plasman u regiji jer je cjenovno konkurentniji od sličnih koji se proizvode u Europi.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

@Luktajt,DiAbLeRo-Kolege bravo za postove,ma krenut će i HEP pa nije Bago danas bio domaćin samo iz kurtoazije,danas pada i nagrada našem sinu,a od danas završava liderstvo ere,a mi postajemo lideri na ZSE(fundamenti,TA sve izgleda [thumbsup]


inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

Zasto si izaso iz koei-a? Jel te potjeralo nesto iz koei-a ili globalno odvijanje situacije?
Moze i na pm.



inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

Zasto si izaso iz koei-a? Jel te potjeralo nesto iz koei-a ili globalno odvijanje situacije?
Moze i na pm.

[/quote]

I dalje vjerujem u KOEI ali ovo vani me plaši .. rokavela dole pa rokavela gore … previše visim na http://www.marketoracle.co.uk i čitam svojekakve analize i odlučio sam vidit kamo će ovi vani pa ako će gore ponovo ulazim .. računam da ako mi i pobjegne malo gore neće puno cca 20, 25 kuna a vjerujem da vrijedi puno puno više od 500 kuna .. i dalje stojim iza svega što sam napisao na ovoj temia to je da je KOEI izrazito podcijenjen

-povoljan P/NCAV omjer
-stabilna bilanca
-niska zaduženost
-visoka likvidnost
-previsoke rezervacije
-KODT
-dobra uprava
-transparentnost
itd

Pozdrav

Dobra stvar kad imaš samo jednu poziciju da se u vrlo kratkom roku može van a i ponovo unutra + što je KOEI dovoljno likvidan + agram brokeri imaju vrlo povoljne naknade (nadam se da će tako i ostati ,-) [thumbsup]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]




inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

Zasto si izaso iz koei-a? Jel te potjeralo nesto iz koei-a ili globalno odvijanje situacije?
Moze i na pm.

[/quote]

I dalje vjerujem u KOEI ali ovo vani me plaši .. rokavela dole pa rokavela gore … previše visim na http://www.marketoracle.co.uk i čitam svojekakve analize i odlučio sam vidit kamo će ovi vani pa ako će gore ponovo ulazim ..[/quote]
Očito je, ta glupa stranica nakičena sa tonu reklama (to joj je čini se i glavna svrha), štetna za psihičko-emotivnu stabilnost investitora 😀

To ti je baš ne-pametno da te čitanje takih stranica može ovako destabilizrati da si spreman praktički bez racionalnog razloga izlaziti iz dionice i sa već unaprijed sviješću da češ ulaziti skuplje kasnije – to zbilja ne zvuči razumno.





inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

Zasto si izaso iz koei-a? Jel te potjeralo nesto iz koei-a ili globalno odvijanje situacije?
Moze i na pm.

[/quote]

I dalje vjerujem u KOEI ali ovo vani me plaši .. rokavela dole pa rokavela gore … previše visim na http://www.marketoracle.co.uk i čitam svojekakve analize i odlučio sam vidit kamo će ovi vani pa ako će gore ponovo ulazim ..[/quote]
Očito je, ta glupa stranica nakičena sa tonu reklama (to joj je čini se i glavna svrha), štetna za psihičko-emotivnu stabilnost investitora 😀

To ti je baš ne-pametno da te čitanje takih stranica može ovako destabilizrati da si spreman praktički bez racionalnog razloga izlaziti iz dionice i sa već unaprijed sviješću da češ ulaziti skuplje kasnije – to zbilja ne zvuči razumno.
[/quote]

Ova su mi najdraže:

"Nijedno razumno biće nije bilo predmet kulta, nije postalo slavno, nije ostavilo svoj pečat ni na jednom događaju"

"Ako je čovjek dvadeset i četiri sata prije u pravu nego svi drugi, onda ga dvadeset i četiri sata smatraju čovjekom koji nema zdrav razum"

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Sljedeći naslov i link pokazuje kolika je kratkovidnost i zasljepljenost vladajuće garniture. Bez obzira na odlazak vladajućeg doktora, gospođa Jadra[wink] dosljedno nastavlja stopama njezinog dugogodišnjeg mentora i učitelja. Ovdje nije riječ samo o uskim interesima (spašavanje posrnulih prijateljskih građevinaraca koji su izgubili poslove na bojanju tunela), nego o totalnoj nesposobnosti, neznanju i jednostavno nedostatku sposobnosti biranja prioriteta i mogućnosti shvaćanja interesa za RH.

"Kosor: Pelješki most bi trebao biti završen do 2015."

http://www.poslovni.hr/147446.aspx

O cijeni Pelješkog mosta našao sam ovaj link:

"Pelješki most skuplji od cijelog budžeta HC-a"

"Neke procjene konačne cijene gradnje mosta idu i do pet milijardi kuna, bez cijena pristupnih cesta, ukupne dužine petnaestak kilometara, s pripadajućim manjim mostovima i tunelima"

"Tvrtka (misli se na HC, opaska Luktajt) ima svoje redovite obveze u izgradnji i održavanju cesta, pa nije jasno odakle bi se, osim novih kredita, financirao Pelješki most.
Novo zaduživanje HC-a ušlo bi u ukupni dug države, te tako sama gradnja mosta ima i te kakve veze s državnim proračunom."

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/16064/Peljeski-most-skuplji-od-cijelog-budzeta-HC-a.html

Kad tamo:

"Za deset novih elektrana HEP mora pronaći tri milijarde eura"

"Iako je uglavnom riječ o investicijama koje su dio HEP-ovih planova, ali su odgođene zbog manjka novca, ili su predviđeni Energetskom strategijom, u tom javnom poduzeću smatraju da je preuranjeno izlaziti s detaljima."

"Ostali objekti kojima je Vlada dala status prioritetnih, vrlo su neizvjesni, tvrde naši izvori bliski HEP-u."

http://www.poslovni.hr/144355.aspx

Dobro sad mi recite, koliko se elektrana može napraviti s 5 milijarde kuna? Koliki je povrat kapitala na most, a koliki na hidroelektranu?
Koliko bi novih radnih mjesta bilo otvoreno na gradnji hidrocentrale, a koliko na gradnji mosta?
Koliko bi domaćih tvrtki sudjelovalo na gradnji hidrocentrale, a koliko na gradnji mosta?
Pa na kraju krajeva bilo bi tu mjesta i za prijatelja Jureta…Politika populizma se nastavlja, potrebno je dobiti izbore…totalni gubitak pameti…

I nemojte me krivo shvatiti. Ja nisam protiv izgradnje mosta, samo sam za realno biranje prioriteta koje će nas napokon izbaviti iz ove kaljuže. (ps mislio sam na državu, ne na burzu [smiley])

Pozdrav




inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

Zasto si izaso iz koei-a? Jel te potjeralo nesto iz koei-a ili globalno odvijanje situacije?
Moze i na pm.

[/quote]

I dalje vjerujem u KOEI ali ovo vani me plaši .. rokavela dole pa rokavela gore … previše visim na http://www.marketoracle.co.uk i čitam svojekakve analize i odlučio sam vidit kamo će ovi vani pa ako će gore ponovo ulazim .. računam da ako mi i pobjegne malo gore neće puno cca 20, 25 kuna a vjerujem da vrijedi puno puno više od 500 kuna .. i dalje stojim iza svega što sam napisao na ovoj temia to je da je KOEI izrazito podcijenjen

-povoljan P/NCAV omjer
-stabilna bilanca
-niska zaduženost
-visoka likvidnost
-previsoke rezervacije
-KODT
-dobra uprava
-transparentnost
itd

Pozdrav

Dobra stvar kad imaš samo jednu poziciju da se u vrlo kratkom roku može van a i ponovo unutra + što je KOEI dovoljno likvidan + agram brokeri imaju vrlo povoljne naknade (nadam se da će tako i ostati ,-) [thumbsup]
[/quote]
@crnac-S&P Earnings scorecard Q1 2010-Actual earnings growth 60%,Actual revenue growth 9%,Forward P/E 13,7,Bearsi će još jednom biti tostirani na manjim volumenima !BTW bosanci oduševljeni našim vozom [lol] ,vraćajte se jer prodaja je kao ementaler,neki dan kupnja-prodaja skoro 1:1,take care!

Zaboravio sam prije dva dana prenijeti ovaj link, premda su ga na topicu KODT-a prenijeli , mislim da bi ovdje više odgovarao. Ispravite me ako sam u krivu.

"Končar-Energetski transformatori najbolja izvozna tvrtka"

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Koncar-Energetski-transformatori-najbolja-izvozna-tvrtka

Inače za dva dana glavna skupština, na kojoj će biti donesena odluka:

"Končar želi u službeno tržište"

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Koncar-zeli-u-sluzbeno-trziste

Vidim da ih se treba kritizirati, da bi izašli i s pozitivnijim izjavama [smiley]

"Đuro Popijač: Hrvatska će biti najpoželjnija zemlja za ulaganje!"

"Koncetrirat ćemo se, obećao je, stvaranju prilika i okvira jer je ‘Hrvatska bila i opet će biti industrijska zemlja’. Među ključne sektore smjestio je infrastrukturu i energetiku uz poljoprivredu i turizam. Istaknuo je da će nekoliko kapitalnih projekata u elektroenergetskom sektoru biti u fokusu državnih ulaganja. Riječ je, pojasnio je ministar, o gradnji nekoliko novih elektrana te završavanju niz projekata iz sektora koji su započeti."

"”Do 2020. godine uložit ćemo 15 milijardi eura, a pri tome nećemo zaboraviti na potencijal koji nam se otvara u području obnovljivih izvora energije”, jasan je Popijač pa otvorio prostor za razgovore o unaprijeđivanju energetske učinkovitosti s naglaskom na primjenu na stanogradnju."

Vidi li netko ovdje poslovnih prilika za KOEI?… [wink]


Vidim da ih se treba kritizirati, da bi izašli i s pozitivnijim izjavama [smiley]

"Đuro Popijač: Hrvatska će biti najpoželjnija zemlja za ulaganje!"

"Koncetrirat ćemo se, obećao je, stvaranju prilika i okvira jer je ‘Hrvatska bila i opet će biti industrijska zemlja’. Među ključne sektore smjestio je infrastrukturu i energetiku uz poljoprivredu i turizam. Istaknuo je da će nekoliko kapitalnih projekata u elektroenergetskom sektoru biti u fokusu državnih ulaganja. Riječ je, pojasnio je ministar, o gradnji nekoliko novih elektrana te završavanju niz projekata iz sektora koji su započeti."

"”Do 2020. godine uložit ćemo 15 milijardi eura, a pri tome nećemo zaboraviti na potencijal koji nam se otvara u području obnovljivih izvora energije”, jasan je Popijač pa otvorio prostor za razgovore o unaprijeđivanju energetske učinkovitosti s naglaskom na primjenu na stanogradnju."

Vidi li netko ovdje poslovnih prilika za KOEI?… [wink]

Da, pošto će se do 2020 uložiti milijarde, treba odmah sada zauzeti pozicije. Burza reagira godinu dana prije realne ekonomije a forumaši bi trebali barem 10 godina prije [lol]

New Report

Close