KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 08:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
372,83
19.760
53
370,00
374,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

700 tis. prometa u nepunih pola sata…
dobar dio toga ostvaren na razini od 500 kn…
[thumbsup]


700 tis. prometa u nepunih pola sata…
dobar dio toga ostvaren na razini od 500 kn…
[thumbsup]

Ništa iznenađujuće. KOEI je užasno podcijenjen gledajući P/NCAV i usporednu grupu .. tako da me nebi iznenadilo da u vrlo kratkom vremenu dođe na cca 700kn [thumbsup]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Ništa iznenađujuće. KOEI je užasno podcijenjen gledajući P/NCAV i usporednu grupu .. tako da me nebi iznenadilo da u vrlo kratkom vremenu dođe na cca 700kn [thumbsup]

Da, lijepo je vidjeti kako kupnja jača!
a očito nema zainteresiranih da prodaju po 500…tko želi kupiti, morat će dignuti letvicu malo više…
očekuje se i dobro kvartalno izvješće…koje definitivno nije još uračunato u cijenu…

inače bacio sam malu usporedbu KOEI-a gledajući p/NCAV na 31.12.2007. i danas

31.12.2007. = 4,65
21.4.2010. = 1,18

Naravno tada je bio precijenjen danas je podcijenjen a istina je negdje u sredini

inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

I danas fini rast, + 3,74 %.

Interesa ima, pa tako cijena nije pala prema 500 kuna, niti u trenutku dok se index spustio blizu 0.

Kod KOEI, isto kao i kod LKPC, sve samo dobre vijesti, za očekivati je daljnji rast cijene.
Nedavno smo dobrano rpešli 500 kuna, pa se vratili na 455 čak, sada se raslo polako ali sigurno.
Ne vjerujem u pad ispod 500 kuna ponovno, osim u slućaju malo jače korekcije indexa.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


inače bacio sam malu usporedbu KOEI-a gledajući p/NCAV na 31.12.2007. i danas

31.12.2007. = 4,65
21.4.2010. = 1,18

Naravno tada je bio precijenjen danas je podcijenjen a istina je negdje u sredini

inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

kolega, nije da ne vjerujem u ovu dionicu ali sva jaja u istoj košari. od vas to nikad ne bih očekivao

3261 dionicu u jednom nalogu [proud]

KOEI-R-A 507,00 2261 1.146.327,00 22.4.2010 10:00:14
KOEI-R-A 507,00 1000 507.000,00 22.4.2010 10:00:14
[kiss]

ima toga još



inače bacio sam malu usporedbu KOEI-a gledajući p/NCAV na 31.12.2007. i danas

31.12.2007. = 4,65
21.4.2010. = 1,18

Naravno tada je bio precijenjen danas je podcijenjen a istina je negdje u sredini

inače 100% portfelja mi je KOEI tako da sam možda subjektivan
[wink]

kolega, nije da ne vjerujem u ovu dionicu ali sva jaja u istoj košari. od vas to nikad ne bih očekivao

[/quote]

Rizik je veći ali je i prinos veći bez diverzifikacije međutim, 100% ulaz u koei sam napravio nakon vrlo detaljnje analize FI istoga te usporedbe s industrijom doma i vani, a pritom uzimajući u obzir potencijale samog KOEI-a u budučnosti. Korisno je i to što po 507 kuna imam i ok margin of safety s obzirom da prosjek ulaza

kolko vidim po prvih par transakcija danas potražnje za KOEI-em ne nedostaje

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

ma sve to stoji ali uvijek postoji opasnost od recimo neke afere i sl. pa samo zato ja ne bih sva jaja u istu košaru [thumbsup]


ma sve to stoji ali uvijek postoji opasnost od recimo neke afere i sl. pa samo zato ja ne bih sva jaja u istu košaru [thumbsup]

Naravno da postoji međutim, naučio sam da treba sljedit vlastitu intuiciju.

Recimo neki dan sam s curom slučajno završio i casinu .. ajmo bacit 50 kuna na rulet .. igramo neko vrijeme i već dosadilo ..ostalo 45 kuna ..kažem ja ajd stavit ću sve na 0 pa što bude ..ona meni pa šta ti je šta bacaš novac .. i odustanem od toga .. stavih hrpu sitnog na razne brojeve i 5 kuna na nulu .. naravno nula okrene LOL ..

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Ovo je prilično interesantna vijest:

http://www.business.hr/hr…adi-prodaje-i-upravljanja

"Vlada je danas odlučila da sve državne institucije koje imaju dionice tvrtki — DAB, HZMO, HZZO, HZZ i ministarstva — u cijelosti te dionice i udjele prenesu Hrvatskom fondu za privatizaciju.
Ujedno bi se HFP ovlastio da upravlja, prodaje i na svaki drugi način raspolaže dionicama i udjelima Državne agencije za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka, Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i ministarstava, a to će pridonijeti ubrzanju postupaka privatizacije.

Posebno se to, kako je istaknuto na sjednici Vlade, odnosi na tvrtke u kojima država ima manje od 25 posto dionica, a što je također jedna od mjera iz Programa gospodarskog oporavka."

znači KOEi nije na prodaju?

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

New Report

Close