KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 06:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
372,83
19.760
53
370,00
374,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Samo se nadam da imaju novog dizajnera interijera, jer crotram je vrhunac antiergonomije.

Bit će toga još. Poslovnim planom HŽ-a Putnički prijevoz predviđena je do 2015. g. nabava 18 novih motornih vlakova za gradsko-prigradski prijevoz, 25 dizelskih i 49 elektromotornih vlakova za regionalni prijevoz.

Opa, promjena u top 10:

12.04.2010 > T: 07.04.10 Pros. cijena: 470,16
RB Dioničar Broj %
1. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 724.515 28,17%
2. HZMO 384.628 14,95%
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 261.279 10,16%
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 190.004 7,39%
5. Erste Plavi OMF 147.535 5,74%
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 85.714 3,33%
7. AZ OMF 71.501 2,78%
8. PBZ D.D. 61.922 2,41%
9. Raiffeisen OMF 37.000 1,44%
10. PBZ D.D. 35.408 1,38% + 50

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Pitanje je trenutka kad će ova ljepotica u nebesa! [thumbsup]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

meni ovo više liči na distribuciju nego na akumulaciju, a imam nešto dionica

Pozdrav svima na ovom forumu i ovoj temi [smiley]
Ovo je moj prvi post pa se nadam da me nećete odmah obeshrabriti sa sudjelovanjem na forumu.
Imam neka sredstva koja bih želio uložiti na burzi. S obzirom da se u zadnje vrijeme po svim medijima proteže priča o nužnosti ulaganja u energetski sektor u RH, a također energetska strategija hrvatske vlade je više nego obećevajuća (naravno ukoliko nađu sredstva za svoje planove), smatram da bi u ovom trenutku bilo obećavajuće uložiti u kompanije koji mogu ponuditi opremu i usluge u izgradnji ovakvih energetskih objekata i infrastrukture. S obzirom da se u ovom kontekstu dosta spominje i Končar, moje je pitanje s obzirom da nisam tehničke struke na koji način Končar može msudjelovati i koje robe i usluge može ponuditi u realizaciji ovakvih projekata?
Unaprijed hvala


Pozdrav svima na ovom forumu i ovoj temi [smiley]
Ovo je moj prvi post pa se nadam da me nećete odmah obeshrabriti sa sudjelovanjem na forumu.
Imam neka sredstva koja bih želio uložiti na burzi. S obzirom da se u zadnje vrijeme po svim medijima proteže priča o nužnosti ulaganja u energetski sektor u RH, a također energetska strategija hrvatske vlade je više nego obećevajuća (naravno ukoliko nađu sredstva za svoje planove), smatram da bi u ovom trenutku bilo obećavajuće uložiti u kompanije koji mogu ponuditi opremu i usluge u izgradnji ovakvih energetskih objekata i infrastrukture. S obzirom da se u ovom kontekstu dosta spominje i Končar, moje je pitanje s obzirom da nisam tehničke struke na koji način Končar može msudjelovati i koje robe i usluge može ponuditi u realizaciji ovakvih projekata?
Unaprijed hvala

Za početak pogledaj malo na http://www.končar.hr i na energetika-net.hr
Puno uspjeha ! [thumbsup]

Mjere gospodarskohg oporavka, koje dotiču KOEI:

http://www.vlada.hr/hr/na…ram_gospodarskog_oporavka

"Smanjenje uplitanja države u gospodarske tokove: daljnjom privatizacijom .. "

" prodaja udjela države u trgovackim društvima, manjih od 25 posto

" priprema plana privatizacije trgovackih društava u državnom vlasništvu* prema nacelu da u državnom vlasništvu trebaju ostati samo ona koja opskrbljuju dobrima i uslugama kojima privatni sektor iz opravdanih razloga ne može efikasno opskrbljivati "

" poticanje investicijskih projekata s naglaskom na:
 energetiku (naglasak na obnovljive izvore)
 zaštitu okoliša (naglasak na “zelene” tehnologije)

HFP ima 10 % u KOEI.
Zavidan paket dionica koji bi mnogi vjeroajtno platili puno više u odnosu na sadašnju tržišnu cijenu i njezinu fundamentalnu podcjenjenost.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Meni nije jasno da li oni stvarno misle samo na trenutne pozicije HFP-a ili misle na ukupno državno vlasništvo (neovisno preko koje agencije/fonda se drži)?

Ako je ovih 10 % stvarno već sada na prodaju, to je super, time bi ukupno državno vlasništvo palo ispod 50 % što je svakako pohvalno. Mada sve preko 25 % (vidi slučaj Podravka) je opasno. Nadam se da će Končar, premda za razliku od svih ostalih i uz ovakvu vlasničku strukturu dobro posluje, ipak čime prije prestati biti u državnom vlasništvu u bilo kojem postotku (ok je do 25 %, ali kažu da to neće, da prodaju što je manje od 25 %, onda dobro: nek prodaju!)


Mjere gospodarskohg oporavka, koje dotiču KOEI:

http://www.vlada.hr/hr/na…ram_gospodarskog_oporavka

"Smanjenje uplitanja države u gospodarske tokove: daljnjom privatizacijom .. "

" prodaja udjela države u trgovackim društvima, manjih od 25 posto

" priprema plana privatizacije trgovackih društava u državnom vlasništvu* prema nacelu da u državnom vlasništvu trebaju ostati samo ona koja opskrbljuju dobrima i uslugama kojima privatni sektor iz opravdanih razloga ne može efikasno opskrbljivati "

" poticanje investicijskih projekata s naglaskom na:
 energetiku (naglasak na obnovljive izvore)
 zaštitu okoliša (naglasak na “zelene” tehnologije)

Ovdje si zaboravio sljedeće:
 infrastrukturu (željeznice, morske, rijecne i zracne luke, vodoopskrba)

Ovdje mislim na obnovu voznog parka HŽ-a…


@baldasan

Hvala na linkovima…

Imam jedno pitanje:
Vidio sam da osim HFP-a koji ima 10,16% dionica, tu je još HZMO sa 14,95% dionica – da li i to spada u državno vlasništvo, te KAPITALNI FOND D.D. sa 28,17 % dionica.
Što je zapravo taj kapitalni fond?

Pozdrav [smiley]

@ Luktajt

Kapitalni fond d.d. (zatvoreni investicijski fond s javnom ponudom)

OSNOVNI PODACI O KAPITALNOM FONDU
TIP:
zatvoreni investicijski Fond

DATUM OSNIVANJA:
26. ožujka, 1999.

MB 1436317
DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE:
Hrvatsko mirovinsko investicijsko društvo d.o.o.

TEMELJNI KAPITAL
384.550.100,00 HRK

BROJ DIONICA
3.845.501

NOMINALNA VRIJEDNOST
100,00 HRK

ISIN
HRKAPFRA0005

Ograničenja u raspolaganju dionicama Dionice su uključene u SDA od 25.10.2006.
VLASNIČKA STRUKTURA
HZMO : 99.992%

HMID : 0.008%

HZMO = Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje.

Prema priči ako se to uopče dogodi država bi se rješavala tvrtki gdje je njezin udio manji od 25 %.

New Report

Close