KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 02:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
372,83
19.760
53
370,00
374,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ja ga rasproda kad san vidija da ne prodaje te svoje nove proizvode po inostranstvima [sealed]


ja ga rasproda kad san vidija da ne prodaje te svoje nove proizvode po inostranstvima [sealed]

Pa nije baš tako:

PROŠIRENJE POSTROJENJA U IRANU

Društvo KONČAR – Električni visokonaponski aparati isporučilo je dva polja metalom oklopljenog postrojenja tipa K8D.6 145 KV za proširenje postojećeg postrojenja u transformatorskoj stanici Tasluja u sjevernom Iranu – Kurdistanu.
Početak montaže na terenu očekuje se u travnju ove godine, a KONČAR je iskustvo za izvođenje proširenja na više različitih tipova metalom oklopljenih postrojenja stekao nizom izvedenih poslova tijekom posljednjih desetak godina u Saudijskoj Arabiji
[wink]

"Kako prenosi vecernji.hr Bago je izjavio: "Ti isti koji nas napadaju krivi su za svaki četvrti zastoj vlaka." Bago, naravno, nije objasnio kako to da na lokomotivama na kojima Končar nije ugradio svoju sofisticiranu tehnologiju i pamet, takvih kvarova i problema s kočenjem jednostavno nema. Ili, kako to da strane lokomotive na kojima voze iste te hrvatske strojovođe nemaju iste takve probleme…

Bago je svoju konferenciju sazvao nakon izjava dopredsjednika SSH u medijima prilikom ovotjednog prosvjeda, da je domaća tračnička industrija skupa u odnosu na inozemnu te da nije u redu davanje posla njoj a da to u konačnici skuplje plaća željeznica, kao i da su lokomotive koje Končar i Gredelj rekonstruirao nepouzdane i da su konstantno u kvaru, što nije slučaj s njima kad su rađene za strane željeznice (ŽFBiH i ŽS).

Očekivati da će željezničari, pa tako i strojovođe, pristajati da se loše obavljeni poslovi naplaćuju po 30% većim cijenama samo zato što ih radi neka hrvatska kompanija, a da će javnost željezničare nazivati najvećim gubitašima dok će se istovremeno Bago hvaliti rastom dobiti i poslovnim uspjehom, e takva očekivanja su iluzorna i pomalo bezobrazna."

Ovo mi je zanimljivo jer znam da je komentar iz sindikata strojovođa.koliko oni mogu raditi problema Končaru u budućim poslovima? jer stvarno izgleda da Končar ili ne radi dobre proizvode ili nije konkurentan van Hrvatske a znamo svi da kod nas dobivaju poslove na namještenim natječajima kao i svi drugi. tu ne računam transformatore

Vaš link

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/ZktJ4OwGKaNqa6C6AHUtvw==.doc

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@Faruk:
Mislim da je bio intervju sa Bagom u poslovnom gdje je on izjavio da su iz HŽ-a tražili da se u njihove vlakove ne ugrađuje sustav za proklizavanje jer im je tako bilo jeftinije pa zato sad strojovođe imaju problema s kočenjem. Bosanci su uzeli sustav za proklizavanje i oni nemaju problema sa kočenjem.

inače?

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


inače?

Kažu da će kiša sutra…

sva sreća da je sutra a ne danas..imam nogomet danas u 19

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


sva sreća da je sutra a ne danas..imam nogomet danas u 19

danas ionako igramo pod balonom….

evo malo i o temi i o KOEI i KODT (imaju sličnu zaduženost)…

KODT na 1kn kapitala ostvari 4,6 kn prihoda i 24 lipe neto dobiti
KOEI na 1kn kapitala ostvari 2,1 kn prihoda i 8 lipa neto dobiti

Kunu kapitala KODT na ovim cijenama plaćate 2kn a kunu kapitala u KOEI 85 lipa… povrat od 24 lipe na 2 kn VS povrat 8 lipa na 85 lipa

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



sva sreća da je sutra a ne danas..imam nogomet danas u 19

danas ionako igramo pod balonom….

evo malo i o temi i o KOEI i KODT (imaju sličnu zaduženost)…

KODT na 1kn kapitala ostvari 4,6 kn prihoda i 24 lipe neto dobiti
KOEI na 1kn kapitala ostvari 2,1 kn prihoda i 8 lipa neto dobiti

Kunu kapitala KODT na ovim cijenama plaćate 2kn a kunu kapitala u KOEI 85 lipa… povrat od 24 lipe na 2 kn VS povrat 8 lipa na 85 lipa
[/quote]

KOEI ima znatno manji omjer P/NCAV od KODT ..meni dovoljno … iako što je dobro za kodt dobro je i za koei

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

istina, ali nije svaki NCAV isti, a ovaj kod KODT-a privređuje više nego kod većine ostalih članica grupe.. omjer 1,57 naprema 1,2 je statičan i treba ga vrednovati sukladno zaradi koja iz toga proizlazi (što je zadatak burze)

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Sjednica NO-a Končara
29.03.2010. | Zagreb

Končar je za Zagrebačku burzu izvijestio da je održana sjednica Nadzornog odbora tvrtke. Kako se ističe, na sjednici je NO usvojio financijska izvješća za 2009. godinu i konsolidirana financijska izvješća Grupe Končar s izvješćima i mišljenjima revizora. Nadzorni odbor dao je suglasnost na izvješće Uprave o stanju tvrtke i Grupe u 2009. godini i upućuje ga Glavnoj skupštini na usvajanje. Također je utvrđen i prijedlog Odluke o upotrebi dobiti za poslovnu 2009. godinu koji se upućuje na donošenje Glavnoj skupštini tvrtke.
Isto tako, NO suglasio se s prijedlogom Uprave o ulaganju u izgradnju VE Pometeno brdo kod Dugopolja.

New Report

Close