KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.06.2024. u 23:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
259,76
83.642
322
258,00
260,00
0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Što se tiče možebitne firmice u Omanu, Končar EI već ima nekoliko svojih društava u inozemstvu – Kones AG u Švicarskoj, Končar Intrade u Maleziji, Končar Moravia u Češkoj, Konel u Bugarskoj i Obnovljivi izvori u Srbiji.

govorimo o proizvodnim kompanijama ("suradnja u proizvodnji" se spominje) a ti mi ovdje lijepo nabrojao sve trgovačke firmice uvoz-izvoz a zaboravio pravu proizvodnu, koje istina da je u većinskom vlasništvu kineskog partnerea, ali je fora da Končar tj. njegovo prirdruženo društvo nije uložilo ništa novaca nego samo "znanje" ("transfer tehnologije") radi se o onoj u Kini (Shenyang) "TBEA KONČAR Instrument transformers Inc.". Tamo naši mjerni transformatori imaju 27 % udjela na način da su oni u tom join venturu uložili svoju tehnologiju, a novac za izgradnju tvornice i sve ostalo je ta kineska firma. Mislio sam upravo na tu firmu kada sam govorio o tome da mene plaše ti transferi tehnologije, da to meni sve nešto izgleda kao da nas "misle pokrasti". Ali… možda to ima smisla, možda bolje ovako, imati 27 % udjela u firmi u koju uložiš 0 kn, nego da oni samo prekopiraju naše transformatore i mi nemamo baš ništa od toga… Premda je ovo ipak sve komplicirano, tko će njih tamo nadzirati na koji način da firma posluje sa svojom firmom majkom, da li se sva profitabilnost posredno izvlači u maticu pa da naših 27 % ne vrijedi ništa i tak, sve je to komplicirano pa mene takve stvari malo plaše – više volim klasičniji izvoz 😀 No, kao što kažem… oni valjda znaju što rade, pa što god takvo naprave valjda će napraviti nakon dobrog razmišljanja i odvagivanja svih za i protiv.

KONČAREVI GENERATORI U ŠVEDSKIM HIDROELEKTRANAMA

Nakon ispitivanja na terenu i puštanja u pogon, uspješno je obavljen probni rad generatora kojeg je realiziralo Društvo KONČAR – Generatori i motori. Proizvod je snage 6,2 MVA, 333 rpm, a u sklopu projekta izgradnje HE Iggesund Društvo je sa švedskom tvrtkom ugovorilo proizvodnju i isporuku generatora, nadzor nad montažom, ispitivanje i njegovo puštanje u pogon.
KONČAR je za istog kupca (ali u ovom slučaju drugog krajnjeg korisnika) isporučio i generator snage 10 MVA, 125 rpm, u sklopu projekta izgradnje hidroelektrane Eldforsen.
[thumbsup]

Ako je ovo rijetko onda nije problem [embarass]

Može li netko iz ZG ovo komentirati?
Vaš link




Je… super firma… a dionica KODT trune

ovaj sud prepusti onima koji drže tu dionicu 😉
[/quote]

Imam kodt, da se razumijemo… I to ne od jucer… Nazalost…I dalje mislim po svim pokazateljima fenomenalna firma… dionica katastrofa… totalno tipicno za nasu burzu…
[/quote]
po čemu je katastrofa?! napravite usporedbu ostalih sastavnica CROBEX-a i KOEI-a u periodu od početka rasta do danas i doći ćete do sasvim drugačijeg zaključka.

KODt dobitnik zlatne kune umeđu velikim tvrtkama, BRAVO!

Za one koji neznaju, KOEI je vlasnik 68 % KODT-a.

[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

NIje KODT nego Končar energetski, pridruženo društvo (KOEI vlasnik 49 %) – veeelike čestitke našim energetskim!! [thumbsup]

Da, točno!
Končar Energetski transformatori d.o.o., Zagreb
http://www2.hgk.hr/kuna/nominacije.asp?id=76
Zajedničko društvo Končara i Siemensa…

Inače, Siemens je riječ koju Bago najviše "voli", a Jaca je u Berlinu na susretu s Angelom od svih njemačkih i hrvatskih gospodarskih suradnji istakla jedino Končar i Siemens.


NIje KODT nego Končar energetski, pridruženo društvo (KOEI vlasnik 49 %) – veeelike čestitke našim energetskim!! [thumbsup]

upsssss

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/vjetroelektrane-stigle-tri-ponude%2c-koncar-odustao,69677.html

Končar odustao od ponudbe za gradnju vjetroelektrana v CG.

09.02.2010. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 278.167
02.03.2010. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 269.258

Netko uredno skuplja sve šta HFP proda.

P/B 0,83
P/NCAV 1,08
Novac (+fin.krat.)/share 179,31

očito mu je gore navedeno dovoljno primamljivo

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/vjetroelektrane-stigle-tri-ponude%2c-koncar-odustao,69677.html

Končar odustao od ponudbe za gradnju vjetroelektrana v CG.


Bilo bi lijepo saznati: zašto!?



http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/vjetroelektrane-stigle-tri-ponude%2c-koncar-odustao,69677.html

Končar odustao od ponudbe za gradnju vjetroelektrana v CG.


Bilo bi lijepo saznati: zašto!?
[/quote]
Iz solidarnosti s IGH.

New Report

Close