KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 03:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
259,58
201.694
777
258,00
262,00
1,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

A pošto je danas kolega plavi iskrcao svoj KOEI na Lokalnom dnu mislim da dioničari KOEI-a više nemaju niti tu zapreku za rast.
Molim stručnije kolege da izračunaju koliko je to milijardi novaca kad Končar ispostavi fakturu za 92 vlaka i 35 lokomotiva.

Ja sam se danas vratio u KOEI, kao što sam napisao na temi što smo danas tržili.

Užasavam se činjenice da smo u istoj dionici.

P.S. vidim da vam imponiram, stalno me spominjete i dalje.Bravo.
lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ministar Popijač primio omansko izaslanstvo

19.02.2010. 14:35
Zagreb – Mr.sc. Đuro Popijač, ministar gospodarstva, rada i poduzetništva sa suradnicima primio je danas 19.veljače 2010. godine u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva omansko izaslanstvo predvođeno ministrom nacionalnoga gospodarstva Ahmedom bin Abdulnabijem Mackijem.

Ovom prigodom je ministar Popijač naglasio kako je zajedno s Stjepanom Mesićem, tadašnjim predsjednikom Republike Hrvatske posjetio Oman prošle godine i vidio kako postoje velike mogućnosti poboljšanja suradnje dviju zemalja, a posebno u energetskom sektoru u kojem postoji više projekata u kojima mogu hrvatske tvrtke sudjelovati. Pored ostalog, ministar Popijač je rekao kako postoji velika mogućnost suradnje dviju država na području brodogradnje jer su nedavno objavljeni javni pozivi za privatizaciju šest hrvatskih brodogradilišta.

Omanski ministar nacionalnoga gospodarstva Ahmed bin Abdulnabi Macki izrazio je želju za poboljšanjem gospodarske suradnje dviju zemalja. Pored ostalog, omanski ministar Ahmed bin Abdulnabi Macki govorio je o ulaganjima svoje zemlje u infrastukturne projekte, te naglasio kako priliku za sudjelovanje u ovim projektima imaju gotovo svi segmenti hrvatskog gospodarstva. Omanski ministar posebno se zanimao za mogućnosti suradnje u elektroindustriji – proizvodnji transformatora i generatora.

Dvojica ministara suglasila su se kako postoje velike mogućnosti poboljšanja gospodarske suradnje dviju zemalja, a najbrži put je neposredni kontakt gospodarstvenika odnosno dolazak hrvatskog gospodarskog izaslanstva predvođenog ministrom Popijačem u Oman.


Ministar Popijač primio omansko izaslanstvo

19.02.2010. 14:35
Zagreb – Mr.sc. Đuro Popijač, ministar gospodarstva, rada i poduzetništva sa suradnicima primio je danas 19.veljače 2010. godine u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva omansko izaslanstvo predvođeno ministrom nacionalnoga gospodarstva Ahmedom bin Abdulnabijem Mackijem.

Ovom prigodom je ministar Popijač naglasio kako je zajedno s Stjepanom Mesićem, tadašnjim predsjednikom Republike Hrvatske posjetio Oman prošle godine i vidio kako postoje velike mogućnosti poboljšanja suradnje dviju zemalja, a posebno u energetskom sektoru u kojem postoji više projekata u kojima mogu hrvatske tvrtke sudjelovati. Pored ostalog, ministar Popijač je rekao kako postoji velika mogućnost suradnje dviju država na području brodogradnje jer su nedavno objavljeni javni pozivi za privatizaciju šest hrvatskih brodogradilišta.

Omanski ministar nacionalnoga gospodarstva Ahmed bin Abdulnabi Macki izrazio je želju za poboljšanjem gospodarske suradnje dviju zemalja. Pored ostalog, omanski ministar Ahmed bin Abdulnabi Macki govorio je o ulaganjima svoje zemlje u infrastukturne projekte, te naglasio kako priliku za sudjelovanje u ovim projektima imaju gotovo svi segmenti hrvatskog gospodarstva. Omanski ministar posebno se zanimao za mogućnosti suradnje u elektroindustriji – proizvodnji transformatora i generatora.

Dvojica ministara suglasila su se kako postoje velike mogućnosti poboljšanja gospodarske suradnje dviju zemalja, a najbrži put je neposredni kontakt gospodarstvenika odnosno dolazak hrvatskog gospodarskog izaslanstva predvođenog ministrom Popijačem u Oman.


Moga bi naš Konče omastit brk [smiley] … a i mi [lol]



Pored ostalog, omanski ministar Ahmed bin Abdulnabi Macki govorio je o ulaganjima svoje zemlje u infrastukturne projekte, te naglasio kako priliku za sudjelovanje u ovim projektima imaju gotovo svi segmenti hrvatskog gospodarstva. Omanski ministar posebno se zanimao za mogućnosti suradnje u elektroindustriji – proizvodnji transformatora i generatora.

Moga bi naš Konče omastit brk [smiley] … a i mi [lol]
[/quote]
Dobro, zvuči zanimljivo.
Ali ipak, što to znači "mogućnost suradnje u elektroindustriji – proizvodnji transformatora i generatora"?

Kako bi oni surađivali u proizvodnji? Neka oni naruče gotove proizvode (klasični izvoz) a nikakva drugačije suradnja ("transfer tehnologije", neke tamo zajedničke firme i sl.) nisu potrebne. Samo neka oni naruče i to je to, na takvu suradnju smo uvijek spremni! [thumbsup]




Pored ostalog, omanski ministar Ahmed bin Abdulnabi Macki govorio je o ulaganjima svoje zemlje u infrastukturne projekte, te naglasio kako priliku za sudjelovanje u ovim projektima imaju gotovo svi segmenti hrvatskog gospodarstva. Omanski ministar posebno se zanimao za mogućnosti suradnje u elektroindustriji – proizvodnji transformatora i generatora.

Moga bi naš Konče omastit brk [smiley] … a i mi [lol]
[/quote]
Dobro, zvuči zanimljivo.
Ali ipak, što to znači "mogućnost suradnje u elektroindustriji – proizvodnji transformatora i generatora"?

Kako bi oni surađivali u proizvodnji? Neka oni naruče gotove proizvode (klasični izvoz) a nikakva drugačije suradnja ("transfer tehnologije", neke tamo zajedničke firme i sl.) nisu potrebne. Samo neka oni naruče i to je to, na takvu suradnju smo uvijek spremni! [thumbsup]
[/quote]
Ma zajednička firmica uopće nije loša ideja. Oman graniči sa Jemenom, Ujedinjenim Arapskim Emi-ratima i Saudijskom Arabijom. Bilo bi dobro uvalit se na to tržište [tongue]





Pored ostalog, omanski ministar Ahmed bin Abdulnabi Macki govorio je o ulaganjima svoje zemlje u infrastukturne projekte, te naglasio kako priliku za sudjelovanje u ovim projektima imaju gotovo svi segmenti hrvatskog gospodarstva. Omanski ministar posebno se zanimao za mogućnosti suradnje u elektroindustriji – proizvodnji transformatora i generatora.

Moga bi naš Konče omastit brk [smiley] … a i mi [lol]
[/quote]
Dobro, zvuči zanimljivo.
Ali ipak, što to znači "mogućnost suradnje u elektroindustriji – proizvodnji transformatora i generatora"?

Kako bi oni surađivali u proizvodnji? Neka oni naruče gotove proizvode (klasični izvoz) a nikakva drugačije suradnja ("transfer tehnologije", neke tamo zajedničke firme i sl.) nisu potrebne. Samo neka oni naruče i to je to, na takvu suradnju smo uvijek spremni! [thumbsup]
[/quote]
Ma zajednička firmica uopće nije loša ideja. Oman graniči sa Jemenom, Ujedinjenim Arapskim Emi-ratima i Saudijskom Arabijom. Bilo bi dobro uvalit se na to tržište [tongue]
[/quote]

Zašto ne pustiti neki Sovereign Wealth Fund iz Zaljeva da malo razčisti vlasničku strukturu u KOEI.
Ako ekipa s Al Jazeere ozbiljno računa na usluge HR elektroindustrije u poslovima koji se mjere s stotinama milijardi dolara onda je za obje strane povoljna opcija s ulaskom u vlasničku strukturu.


Ma zajednička firmica uopće nije loša ideja. Oman graniči sa Jemenom, Ujedinjenim Arapskim Emi-ratima i Saudijskom Arabijom. Bilo bi dobro uvalit se na to tržište [tongue]

Ma ok, sve to stoji… sve to u nekoj kombinaciji može biti dobro. Poanta je u tome da je Končar d.d. grupa (između ostalih i) izvrsnih firmica… pa kako god, poslove na tim izazovnim tržištima može dostojno nositi, na ovaj ili onaj način. Kada imaš svjetsku konkurentnost, kada si sposoban se boriti u fer tržišnoj utakmici i sa puno većim multinacionalnim kompanijama od sebe… tada si nešto na ovome svijetu. Končar je upravo to – "nešto". Očito to vide i u Omanu, pa zato elektroindustriju (koje glavni nositelj u RH je zapravo Končar) navode kao primjer na kojem je suradnja najvjerojatnija.

Inače što se tiče "uvaljivanja na to tržiše" – pa već smo debelo debelo tamo! 😉 I Končar energetski kao pridruženo društvo (onaj megalomanski trafo za Dubai od neki dan kao prvi od 8 takvih su dobar primjer), i moj omiljeni Končar D&ST, svi tamo isporučuju transformatore sve u 16. Ali povećanje isporuke naravno da nije loše. Pustimo sada diverzifikaciju po tržištima, to ćemo tako da povećamo isporuke i na druga, a privremena pretjerana izloženost ovoj regiji naravno da nije problem 😀 (unatoč dužim rokovima plaćanja i sl. karakteristikama ove regije, ali platiše su sigurni, malo se čeka ali se i dočeka što je glavno).

Inače, pogledajte strukturu prodaje Končar D&ST, pa ova regijia koju spominjete je (Ujedinjeni Arapski Emirati, Katar, Saudijska Arabija) je već 17 % prodaje, gotovo jednako kao i Hrvatska (domaće tržište). UAE su dobri, Katar je malecki, a Saudijaska Arabija naravno da se može još povećati i druge okolne zemlje… Ništa ne bi bio problem da bliski istok bude većeg obujma prodaje nego prodaja u Hrvatskoj. Slična je stvar u energetskim, a ostala članice bi mogle njihovim stopama, npr. generatori koji se ovdje spominju… samo neka se svi ugledaju na transformatore i biti će savršeno!!

Je… super firma… a dionica KODT trune…

P.S. krenite s jedinicama i pljuvacinom…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Je… super firma… a dionica KODT trune

ovaj sud prepusti onima koji drže tu dionicu 😉 Ako ti se ne sviđa ok, oni koji su unutra uglavnom ne mare za (kratkoročna) tržišna kretanja, to su dugoročni investitori.
Uostalom, pa ako ćemo i gledati dosadašnje kretanje kroz duži period (premda nikoga ne zanima dosadašnje nego buduće), pogle sliku u prilogu. A nije na odmet i čnjenica da je u tom 7 godišnjem razdoblju povrh svega isplaćeno i 442,10 kn dividendi po dionici, a rastuće dividende nastavljaju i dalje.

Toliko o Končar D&ST na ovoj temi, dalje na pripadajućoj ako želite. Ovo je tema Grupe, članice Grupe imaju svoje vlastite teme gdje možete postaviti pitanja koja vas zanimaju a uvijek će se naći neka dobra duša da odgovori.



Je… super firma… a dionica KODT trune

ovaj sud prepusti onima koji drže tu dionicu 😉
[/quote]

Imam kodt, da se razumijemo… I to ne od jucer… Nazalost…I dalje mislim po svim pokazateljima fenomenalna firma… dionica katastrofa… totalno tipicno za nasu burzu…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Dobar dan,

ja sam BUKOBRAN

16.02.2010 T: 11.02.10 Pros. cijena: 467,53
RB Dioničar Broj %
1. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 724.515 28,17%
2. HZMO 384.628 14,95%
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 274.437 10,67%
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 190.243 7,40%
5. Erste Plavi OMF 146.785 5,71%
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 85.714 3,33%
7. AZ OMF 71.501 2,78%
8. PBZ D.D. 64.975 2,53%
9. Raiffeisen OMF 37.000 1,44%
10. PBZ D.D. 35.208 1,37%
UKUPNO 2.015.006 78,35%

18.02.2010 T: 15.02.10 Pros. cijena: 465,46
RB Dioničar Broj %
1. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 724.515 28,17%
2. HZMO 384.628 14,95%
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 273.747 10,64% -690
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 190.243 7,40%
5. Erste Plavi OMF 146.785 5,71%
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 85.714 3,33%
7. AZ OMF 71.501 2,78%
8. PBZ D.D. 64.823 2,52%
9. Raiffeisen OMF 37.000 1,44%
10. PBZ D.D. 35.258 1,37%
UKUPNO 2.014.214 78,31%

19.02.2010 > T: 16.02.10 Pros. cijena: 466,26
RB Dioničar Broj %
1. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 724.515 28,17%
2. HZMO 384.628 14,95%
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 271.014 10,54% -2733
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 190.243 7,40%
5. Erste Plavi OMF 146.785 5,71%
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 85.714 3,33%
7. AZ OMF 71.501 2,78%
8. PBZ D.D. 64.823 2,52%
9. Raiffeisen OMF 37.000 1,44%
10. PBZ D.D. 35.258 1,37%
UKUPNO 2.011.481 78,21%

Samo kupujte… Pravi ste junaci… Kad se "a" izbaci [bye]

DOBAR DAN, DOBAR DAN, JA SAM BUKOBRAN !!!!!!

Lynx

Inače, pogledajte strukturu prodaje Končar D&ST, pa ova regijia koju spominjete je (Ujedinjeni Arapski Emirati, Katar, Saudijska Arabija) je već 17 % prodaje, gotovo jednako kao i Hrvatska (domaće tržište). UAE su dobri, Katar je malecki, a Saudijaska Arabija naravno da se može još povećati i druge okolne zemlje… Ništa ne bi bio problem da bliski istok bude većeg obujma prodaje nego prodaja u Hrvatskoj. Slična je stvar u energetskim, a ostala članice bi mogle njihovim stopama, npr. generatori koji se ovdje spominju… samo neka se svi ugledaju na transformatore i biti će savršeno!!

A evo u grubo strukture ostvarenih prihoda iz konsolidiranih financijskih izvještaja za 2008. g., za Končar EI:
– Prihodi u Hrvatskoj 1.586. mil. kn.
– Prihodi iz inozemstva 1.289. mil. kn.
Od inozemnih prihoda, najviše je realizirano u zemljama EU (622,8 mil. kn.), zatim u zemljama ex Jugoslavije (336,4mil. kn.), u Americi i Australiji 85,9 mil. kn. a u zemljama srednjeg istoka 65 mil. kn.
He, mogu reći da mi se puno više sviđa struktura prihoda Končara D&ST [cool]

Što se tiče možebitne firmice u Omanu, Končar EI već ima nekoliko svojih društava u inozemstvu – Kones AG u Švicarskoj, Končar Intrade u Maleziji, Končar Moravia u Češkoj, Konel u Bugarskoj i Obnovljivi izvori u Srbiji.

New Report

Close