KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 12:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
368,19
244.108
663
366,00
370,00
-1,61%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ima li koje razumno objasnjenje za jucerasnje brutalno rusenje cijene KOEI??? jel to mozda po obicaju zbog dobrih vijesti?

Ima, kolega, netko mora nadokupiti sto jeftinije………….

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

Pa niste valjda toliko u depri da više nitko ništa ne piše na ovoj temi

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

nismo u depri, na bidu smo…………..

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

Jadan je nas BID…

Končarovi radnici kupnjom dionica napravili posao stoljeća

Ostane li dobit Končar INEM-a, Končar Električnih vozila i Končar Metalnih konstrukcija sljedećih godina na istoj razini, Končarovi radnici koji su kupili dionice tih tvrtki gotovo da će ih dobiti besplatno.
Ugovori o kupnji dionica na razdoblje od deset godina sklopljeni prošle godine omogućuju radnicima otplatu dionica na period od deset godina, uz nedavno dogovorenu minimalnu kamatu od fiksnih 4,5 posto. Kako radnici imaju pravo na dividende dionica koje su za sada pod hipotekom u SDA, njima mogu otplaćivati rate kojima kupuju dionice. Podsjeća to na privatizaciju na hrvatski način, ali ovaj put pozitivan.

U odlukama skupština starima oko mjesec dana odlučeno je da dividende za 2007. godinu iznose: Končar INEM 71,25 kuna, Končar Električna vozila 32,59 kuna te Končar Metalne konstrukcije 23,61 kunu. Uzme li se u obzir da su cijene dionica bile 538,63 kune za INEM, 415,12 kuna za Električna vozila i 318,80 kuna za Metalne konstrukcije jasno se vidi da je INEM svoju ratu ovogodišnjim dividendama čak i preplatio, dok iznos koji treba nadoplatiti za Električna vozila i Metalne konstrukcije ne predstavlja veliki iznos u odnosu na vrijednost dionica.

Na sljedećem primjeru može se vidjeti kako su oni koji su imali malo hrabrosti izvrsno profitirali – tko je primjerice sklopio ugovor za kupnju 100 dionica INEM-a dobio je paket dionica vrijedan 53.863 kune koji može otplatiti u deset rata, a već u prvoj godini dividendama je dobio 7125 kuna., odnosno plaćenu ratu uz gotovo 2000 kuna zarade.

"Ako si u pravu 24 sata prije ostalih, onda 24 sata sloviš kao luđak."

I kakve to ima veze s Končarom?


I kakve to ima veze s Končarom?

Na fulao je temu…

na 4300 sve prodajem...

Gdje je dno? Brzo se nesto priblizavamo 600-ici….

Ova me dionica vinula u nebo, toliko visoko da mi je Sunce spalilo krila. Šta je poslije slijedilo – pogodite.


Gdje je dno? Brzo se nesto priblizavamo 600-ici….

17.10.2006. kupovao sam KOEI-R-A po 605 kn, a IGH-R-A prodavao po 3905 kn

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Ova me dionica vinula u nebo, toliko visoko da mi je Sunce spalilo krila. Šta je poslije slijedilo – pogodite.

Ako ti je za utjehu nisi jedini koji je ostao bez krila… [cry]

na 4300 sve prodajem...

Ljudi, i sta sad, pa necemo valjda plakati tako ozbiljno, za zadnjih 5 dana i ja sam u minusu vise od 10 posto, ali… doc do friske love i uzeti za bagatelu tu sjajnu dionicu! I staviti nju tamo gdje stoji bakino srebro i zaboraviti na nju!!!!!! [smiley]
@ Nokla – covjece, a koliko puta ti nju poslije prodao pa kupio nazad , nemoj bas jos i ti tu nama farbati [lol]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

New Report

Close