KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 21:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
372,83
19.760
53
370,00
374,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Grupa Končar ostvarila je u prvom kvartalu 2008. pozitivan financijski rezultat. Ukupni konsolidirani prihodi ostvareni su u iznosu od 663,2 milijuna kuna a ukupni rashodi u iznosu od 631,4 milijuna kuna, stoji u priopćenju koje je kompanija dostavila Zagrebačkoj burzi.

Konsolidirana dobit Grupe prije oporezivanja iznosi 31,8 milijuna kuna. Porez na dobit iznosi 5,7 milijuna kuna. Ostvarena je dobit nakon oporezivanja od 26,1 milijuna kuna u čemu manjinskim udjelima pripada 7 milijuna kuna a neto dobit Grupe iznosi 19,1 milijuna kuna.

Od ukupno 20 društava koja čine Grupu Končar, 17 društava je iskazalo pozitivan financijski rezultat a tri društva su poslovala s gubitkom.

U prvom tromjesečju u odnosu na isto razdoblje prethodne godine smanjeno je učešće materijalnih troškova i troškova prodane robe u ukupnom prihodu za 0,7 postotnih poena, dok je povećano učešće troškova osoblja za 3,4 postotnih poena, amortizacije za 0,5 postotnih poena i ostalih troškova iz osnovne djelatnosti za 0,5 postotnih poena. Učešće troškova vrijednosnog usklađenja i rezerviranja ostalo je na istoj razini.

U tome razdoblju u ukupnim prihodima poslovno područje Energetika i transport sudjeluje sa 76,7 posto, Trgovina sa 9,5 posto te Industrija sa 4,8 posto. U odnosu na isto razdoblje prethodne godine poraslo je učešće poslovnog područja Trgovina za 1,2 postotna poena i Industrije za 0,1 postotni poen, a smanjilo se učešće poslovnog područja Energetika i transport za 2,7 postotnih poena.

Konsolidirani prihodi od prodaje proizvoda i usluga ostvareni su u iznosu od 603,9 milijuna kuna. Na domaćem tržištu ostvaren je prihod od prodaje u iznosu od 277,5 milijuna kuna a u izvozu 326,4 milijuna kuna. Udio izvoza je veći od udjela domaće prodaje u ukupnoj prodaji proizvoda i usluga i iznosi 54 posto.

U strukturi prodaje na domaćem tržištu prihodi od prodaje HEP-u ostvareni su u iznosu od 91,1 milijun kuna Ili 33 posto ukupne podaje, Zagrebačkom električnom tramvaju prodano je roba i usluga u iznosu od 52 milijuna kuna ili 18,7 posto od ukupne domaće prodaje.

Poduzećima s područja industrije i brodogradnje prodano je roba i usluga u iznosu od 44 milijuna kuna, trgovačkim kućama isporučeno je proizvoda u iznosu od 45 milijuna kuna, poduzećima s područja graditeljstva 14,6 milijuna kuna a preostali iznos od 30,8 milijuna kuna odnosi se na Hrvatske željeznice, Državnu i lokalnu upravu, Javna poduzeća i Hrvatske ceste.

Na inozemnom tržištu ostvareni su prihodi od prodaje proizvoda i usluga u iznosu od 326,4 milijuna kuna. Najznačajniji izvoz ostvaren je u Sloveniju (37,9 milijuna kuna), Makedoniju (29,5 milijuna kuna), Njemačku (25,9 milijuna kuna), Bosnu i Hercegovinu ( 23,5 milijuna kuna), Srbiju (21,1 milijuna kuna), Bugarsku (20 milijuna kuna) i Ujedinjene Arapske Emirate (18 milijuna kuna).

U razdoblju od siječnja do ožujka 2008. ukupno je ugovoreno 738,9 milijuna kuna novih poslova od čega 325,8 milijuna kuna na domaćem tržištu (44 posto) i 413,1 milijuna kuna za realizaciju u izvozu (56 posto). Stanje ugovorenih poslova (otvorene obveze) na kraju ožujka 2008. iznosi 3.626,3 milijuna kuna od čega je 2.144 milijuna kuna za realizaciju u 2008. godini.

U istom obračunskom razdoblju uvezeno je investicijske opreme, sirovina i materijala u vrijednosti od 190,3 milijuna kuna. Uvoz je u potpunosti pokriven izvozom i koeficijent pokrića iznosi 1,72, zaključuje se u priopćenju.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Znači sve je uračunato u današnji porast cijene. Ostajemo na 800 kunića.[angry] Ima li tko podatak kolika je bila cijena KOEI prije točno godinu dana nakon objave rezultata?

Evo vam link…..http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=KOEI-R-A……tisucu kuna do objave….1300 nakon…:)

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Na kraju svi suzdražni od trgovanja [huh]…

You either do it right or you get eliminated!

male kolicine po bidu a velike po asku….nisu bas svi ostali suzdrzani….

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Naletio na vijest, pa da vam dobacim:

http://www.vjesnik.hr/html/2008/05/07/Clanak.asp?r=gos&c=5

No respect

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=20179152&postcount=507

Heaven or Las Vegas


http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=20179152&postcount=507

Za one koji ne znaju ovo je fotkano u samom centru grada. Zgrada lijevo je glavni zeljeznicki kolodvor u Helsinkiju [thumbsup]

a kaj?
ti si ko bil u Finskoj? [lol] [lol]

Kolko si ono vozil brže od dopuštenog….[tongue]

Pessimism Is Your Friend


a kaj?
ti si ko bil u Finskoj? [lol] [lol]

Kolko si ono vozil brže od dopuštenog….[tongue]

U Finskoj sam pazio. U Norveskoj sam se malo zaigrao i na mjestu gdje je bilo ogranicenje 60 mene murja sklepala laserom na 71. Kazna je trebala biti 2900 NOK, no kak sam cendral i objasnjaval kak smo jadna zemlja oprostise mi 1 kmh pa sam platil kategoriju kazni nize: 1600 NOK. Za lakse pretvaranje NOK u kune napisi u google search 1600 NOK in HRK i dobis pretvorbu [smiley]

Eh, balkanac uspije skorumpirat i Norvežane. Pa ljudi moji, kud to vodi. [undecid]

No respect


Eh, balkanac uspije skorumpirat i Norvežane. Pa ljudi moji, kud to vodi. [undecid]

U Europu, alaj će biti presretni kad im mi dođemo.[lol]


a kaj?
ti si ko bil u Finskoj? [lol] [lol]

Kolko si ono vozil brže od dopuštenog….[tongue]

pa ti si živ! [lol]

New Report

Close