KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 14:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
366,36
319.468
872
360,00
370,00
-3,23%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


premda se radi o firmi u kojoj je dug/kapital najmanje nekih 90%, što je vrlo visoko obzirom na činjenicu da nije nešto brzo rastuća kompanija (premda da “brzooporavljajuća” kompanija) ili da je taj dug korišten za neka posebno perspektivna ulaganja u razvoj osnovne djelatnosti, neki vrhunski novi pogoni ili takvo nešto… (iako je nekih 100injak mil kn ipak investirano prošle godine…) no uz za firmu na ovoj razini razvoja/profitabilnosti obzirom na cijenu dionice prihvatljivih P/B = 1,39 (uz ROE solidnih 7,05 %), te dakle P/S = 0,59 (dosta mali omjer i za ovakvu firmu u ovakvom trenutku) odnosno P/E = 19,7 prihvatljive veličine obzirom na očekivani rast dobiti što određenim rastom i prihoda ali prije svega rastom profitabilnosti daljnjim razvojem Grupe prije svega kroz daljnje usmjeravanje na svoje profitabilnije djelatnosti (a kojih ima, prije svega energetski, distributivni, specijalni transformatori) restrukturiranjem/otpuštanjem onih manje profitabilnih dijelova uz daljnje jačanje svega onoga u čemu može biti međunarodno konkurentan, dakle sa neto profitne marže koja je sada neto oko 3 % (i nakon što se uzmu u obzir izvanredni i ostali prihodi odnosno rashodi može se dobiti otprilike taj broj) može se očekivati njen daljnji rast koji je očevidan u zadnje vrijeme, prema brojki od recimo i 5 %, smatram da je današnja cijena dionice stvarno realna, gotovo i podcijenjena dionica moglo bi se reći, pa ja zato ne vidim više smisla u nekom više padu, ako do njega dođe – barem nam evo još bolje kupnje!! P.S. Samo kada bi uzeli u obzir činjenicu da su “dva društva grupe iskazala gubitak u iznosu od 115,61 milijun kn”, procjene mogu biti i puno optimističnije ako zamislimo da bi se moglo nešto s tim društvima po brzom postupku napraviti da više ne stvaraju gubitak, u tom kontekstu bi se za ovu dionicu moglo reći da je uistinu i podcijenjena, dakle KOEI se može iz više kutova sada gledati, i čini se da su svi prilično dobri, neki i vrrlo dobri!! P.P.S. Na ovim razinama je cash i ukupna financijska imovina po dionici čak 26 % na tržišnu cijenu… i taj broj djeluje vrlo ohrabrujuće (ako bismo imali na temelju čega vjerovati da rizici za koje se drže ona velika rezerviranja nisu neki “rizici” nego obični rizici iz redovnog poslovanja odnosno rezultat kreativnog računovodstva 😉 ). Obzirom da se uza sve spomenuto gore trguje po cijeni bliskoj 52 tjednom dnu, više nego dvostruko jeftinije od vrha…, pogotovo imajući na umu onaj mali P/S i mogućnost povećanja profitabilnosti (čak i znatnije ukoliko bi se brzo riješile stvari u neprofitabilnim društvima) moglo bi se dugoročno od ove investicije dosta očekivati. Ne vidim dakle fundamentalnih razloga za daljnji pad cijene dionice, ako do njega dođe uslijed ludosti tržišta (koje nitko ne zna dokle će još ludovati) to je onda samo dobra prilika za kupnju koju treba iskoristiti!

točku,točku, gospodaru, ne vidjesmo davno točku[shocked]
krležijanska rečenica,
moja miljenica.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

HELSINKI Finci u dva i pol mjeseca probne vožnje i više nego zadovoljni Crotramom
Zagrebački tramvaj još nijednom nije zakazao:

http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/zagreb/3051007/index.do

Malo dobrih vjesti. Iako to neće pomoći cijeni.

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

Raste interes svjetskih gradova za CROTRAM-ov tramvaj
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/raste-interes-svjetskih-gradova-za-crotram-ov-tramvaj,12313.html

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

to ti je plaćeni oglas HAAB-a.

Pessimism Is Your Friend


to ti je plaćeni oglas HAAB-a.

A tko je onda bio platio one loše oglase po novinama???


Alamo: ” to ti je plaćeni oglas HAAB-a. ” A tko je onda bio platio one loše oglase po novinama???

pa oni koji hoće kupit od HAAB-a [wink]

Heaven or Las Vegas


Alamo: ” to ti je plaćeni oglas HAAB-a. ” A tko je onda bio platio one loše oglase po novinama???

Tko je računao da će dobiti posao s tramvajima za Zagreb?
Isti su trebali prodati i 10 lokomotiva HŽ-u, pa je tender poništen.
Ljubomora je gadna stvar.[rolleyes]

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

Ovaj članak je skroz na mjestu. Bahun je objasnio u čemu je stvar. Nije tmk 2200 bez mana i Finci imaju neke prigovore, ali niti približno onakve kakvih smo se mogli načitati po novinama proteklih dana [cool].

You either do it right or you get eliminated!


to ti je plaćeni oglas HAAB-a.

Po tebi su samo LOŠE vjesti istinite!
Za neke je sama pomisao da se u Hrvatskoj može napraviti tramvaj svjetskih performansi LOŠA!
Jer sutra to može biti i lokomotiva, preksutra nešto treće!

u Finskoj je na probnoj vožnji tramvaj koji vozi i zagrebačkim ulicama…mislim da je već o tome bilo riječi ovdje…
naravno da Finci imaju nekih primjedbi…tram je predug, bučan ,nema dovoljno mjesta i sl…te sve stvari se daju popraviti…zato i jest na probnoj vožnji…kad to poprave smatram da će dobit posao…jer svi drugi koji su u utrci imaju sličnih problema…s time da je Crotram u prednosti po cijeni i po tome što su tamošnji vozači i mehaničari oduševljeni njime…
a u najgorem slučaju ako i ne dobe posao u Finskoj, dobit će ga u Slovačkoj, BiH ili negdi drugdje..pitanje je vremena…
a i da ne dobe nigdi posao…na ovoj cijeni se isplati kupit….


Alamo: ” to ti je plaćeni oglas HAAB-a. ” Po tebi su samo LOŠE vjesti istinite! Za neke je sama pomisao da se u Hrvatskoj može napraviti tramvaj svjetskih performansi LOŠA! Jer sutra to može biti i lokomotiva, preksutra nešto treće!

mislim da je alamov razlog mnogo prozaičniji. tipičan post koji pišu oni koji su ovdje po zadatku. zna se čijem [wink]

Jest, moj je razlog mnogo prozaičniji.
Ja sam srušio s 1200 i nešto, na 630, ja se iskrcavam danima, tjednima i mjesecima. Ja sam ubacio štakore u vjetrogenerator, i ja sam podmetnuo miševe s lončićima u trajvane da stvaraju buku u Helsinkiju.
Da li sam nešto zaboravio.
Uzmi Kostolanyevu knjigu i pročitaj. Djeluj kontra mase, i ne slušaj fond analitičare.
Po meni, jedna od najperspektivnijih dionica na ZSE. Moja namjera je bila samo upozoriti mlade ulagače da ne puše ove medijske fore i procjene. Trenutni trend je padajući, kad ćemo se vratiti nitko ne zna. TA ne vrijedi.
Imaš nekoliko fondova koji se iskrcavaju, THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN, pa neki PBZ skrbnički, , pa RBA skrbnički, a nisam siguran da li je HAAB vani.


@sava

Otkud ti znaš da je istinita Stojićeva tvrdnja o vrijednosti KOEI, taj što je rekao sve je kasnije uvaljivao naivčinama s burze (i meni jednom :-))

I na kraju, KOEI je institucija, vjerojatno najjači inženjerski kadar u državi, ima svoj institut, ali dok se ne riješe socijalizma u glavama i načinu rada ne mogu biti u rangu s velikanima ovog biznisa. Fisherman, ti znaš o kome govorim….

Pessimism Is Your Friend

New Report

Close