KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 12:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
366,36
319.468
872
360,00
370,00
-3,23%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Nažalost , ja sam ulazio na 961kn …kao dobar ulaz….sad kad pomislim me glava boli…..gore ne može….[pray]

Ja sam izasao na 840 kuna, dok mi je ulaz bio 39 kuna visi nego tvoj.

Srecom pa sam izasao. Srecom.

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]


Ide to do 400. Još uvijek je dionica precjenjena. Ionako su nas muljali da idemo u EU. Sa Srbijom 2012.

a da daš neke argumente za ovu tvrdnju ..

marcipan:

Conan:

Sad si me naveo na razmišljanje da li da pustim ili spustim nalog…..???

evo, već se spušta…zadanja 653,02…

A vidiš fulao me za lipu…sljedeći sam ja…

Ko da o streljanju pricas… [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Ide to do 400. Još uvijek je dionica precjenjena. Ionako su nas muljali da idemo u EU. Sa Srbijom 2012.

Daj Kifla ne laprdaj[angry]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Conan:

Nažalost , ja sam ulazio na 961kn …kao dobar ulaz….sad kad pomislim me glava boli…..gore ne može….[pray]

Ja sam izasao na 840 kuna, dok mi je ulaz bio 39 kuna visi nego tvoj.

Srecom pa sam izasao. Srecom.

Ma reci mi da li si kasnije mislio opet ulaziti u KOEI ili?

na 4300 sve prodajem...

kifi:

Ide to do 400. Još uvijek je dionica precjenjena. Ionako su nas muljali da idemo u EU. Sa Srbijom 2012.

Daj Kifla ne laprdaj[angry]


e kolega zgubidane , da mi Vas je upoznati ,da vidim kako izgleda NAIVAC [lol] [lol] [lol]

najvrednije stvari u životu su besplatne


kifi: ” Ide to do 400. Još uvijek je dionica precjenjena. Ionako su nas muljali da idemo u EU. Sa Srbijom 2012. ” Daj Kifla ne laprdaj[angry]

ima kifla pravo…sve više tako i meni izgleda…kad izađemo iz tog Končara nećemo imat ni za kifle
[tongue]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Na ovoj cijeni uzevši u obzir FI, fundamenti su već dosta OK. Nemam KOEI , ali razmisljam kupiti.

bit će ga i po 550.
rasprodaja ne prestaje.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


bit će ga i po 550. rasprodaja ne prestaje.

moguće, obrana je bila i na 900 pa smo se nadali da neće dolje. Ko kaže da je 650 dno[pray]

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost


bit će ga i po 550.
rasprodaja ne prestaje.

premda se radi o firmi u kojoj je dug/kapital najmanje nekih 90%, što je vrlo visoko obzirom na činjenicu da nije nešto brzo rastuća kompanija (premda da “brzooporavljajuća” kompanija) ili da je taj dug korišten za neka posebno perspektivna ulaganja u razvoj osnovne djelatnosti, neki vrhunski novi pogoni ili takvo nešto… (iako je nekih 100injak mil kn ipak investirano prošle godine…)

no uz za firmu na ovoj razini razvoja/profitabilnosti obzirom na cijenu dionice prihvatljivih P/B = 1,39 (uz ROE solidnih 7,05 %), te dakle P/S = 0,59 (dosta mali omjer i za ovakvu firmu u ovakvom trenutku) odnosno P/E = 19,7 prihvatljive veličine obzirom na očekivani rast dobiti što određenim rastom i prihoda ali prije svega rastom profitabilnosti daljnjim razvojem Grupe prije svega kroz daljnje usmjeravanje na svoje profitabilnije djelatnosti (a kojih ima, prije svega energetski, distributivni, specijalni transformatori) restrukturiranjem/otpuštanjem onih manje profitabilnih dijelova uz daljnje jačanje svega onoga u čemu može biti međunarodno konkurentan, dakle sa neto profitne marže koja je sada neto oko 3 % (i nakon što se uzmu u obzir izvanredni i ostali prihodi odnosno rashodi može se dobiti otprilike taj broj) može se očekivati njen daljnji rast koji je očevidan u zadnje vrijeme, prema brojki od recimo i 5 %, smatram da je današnja cijena dionice stvarno realna, gotovo i podcijenjena dionica moglo bi se reći, pa ja zato ne vidim više smisla u nekom više padu, ako do njega dođe – barem nam evo još bolje kupnje!!

P.S. Samo kada bi uzeli u obzir činjenicu da su “dva društva grupe iskazala gubitak u iznosu od 115,61 milijun kn”, procjene mogu biti i puno optimističnije ako zamislimo da bi se moglo nešto s tim društvima po brzom postupku napraviti da više ne stvaraju gubitak, u tom kontekstu bi se za ovu dionicu moglo reći da je uistinu i podcijenjena, dakle KOEI se može iz više kutova sada gledati, i čini se da su svi prilično dobri, neki i vrrlo dobri!!

P.P.S. Na ovim razinama je cash i ukupna financijska imovina po dionici čak 26 % na tržišnu cijenu… i taj broj djeluje vrlo ohrabrujuće (ako bismo imali na temelju čega vjerovati da rizici za koje se drže ona velika rezerviranja nisu neki “rizici” nego obični rizici iz redovnog poslovanja odnosno rezultat kreativnog računovodstva 😉 ).
Obzirom da se uza sve spomenuto gore trguje po cijeni bliskoj 52 tjednom dnu, više nego dvostruko jeftinije od vrha…, pogotovo imajući na umu onaj mali P/S i mogućnost povećanja profitabilnosti (čak i znatnije ukoliko bi se brzo riješile stvari u neprofitabilnim društvima) moglo bi se dugoročno od ove investicije dosta očekivati. Ne vidim dakle fundamentalnih razloga za daljnji pad cijene dionice, ako do njega dođe uslijed ludosti tržišta (koje nitko ne zna dokle će još ludovati) to je onda samo dobra prilika za kupnju koju treba iskoristiti!


Lejzer: ” Conan: ” Nažalost , ja sam ulazio na 961kn …kao dobar ulaz….sad kad pomislim me glava boli…..gore ne može….[pray] ” Ja sam izasao na 840 kuna, dok mi je ulaz bio 39 kuna visi nego tvoj. Srecom pa sam izasao. Srecom.
” Ma reci mi da li si kasnije mislio opet ulaziti u KOEI ili?

Opet imam srece. Imam margin pa sam sad znatno oprezniji sa kupovinom.
Jos sam u debelom cashu i cekat cu. Ne zuri mi se. Jer da nemam margin zasigurno bi kupio KOEI po 700 kuna najmanje.

Bio sam par dana na putu ovaj tjedan, vratio se danas, Ostavio sam naloge na kupnji na cijeni gotovo 20% nizoj od cijena u ponedjeljak. I skoro sam kupio neke dionice. No, nije me pogodilo ni na jednoj. Ne znam dali je to danas sreca ili nesreca! Mozda ipak sreca.

Razmisljam o KOEI opet, no vidjet cemo sto nosi drugi tjedan.

Pozdrav.

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

New Report

Close