KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 09:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
371,22
73.130
197
366,00
368,00
-1,08%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa 1. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 724.515 28,17 Skrb. račun 2. HZMO 384.628 14,95 Zast. račun 3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 278.928 10,84 Osnovni račun 4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 210.869 8,20 Skrb. račun -923kom 5. FLORIČIĆ KRISTIJAN 135.714 5,28 Osnovni račun 6. PBZ D.D. 132.291 5,14 Skrb. račun 7. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 106.279 4,13 Skrb. račun 8. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 36.622 1,42 Skrb. račun -2030kom 9. KONČAR D.D. 35.511 1,38 Osnovni račun 10. ZEC BRANISLAV 22.267 0,87 Osnovni račun Ukupno: 80,39

Oprostite,broj 7. -3000kom,promaklo mi. ispričavam se.

ja sam se odlučio za margin,ako dionica padne na nekih 700,00 kuna,preko te cijene ga ne dižem….dok je floričić tu,nema zime,končar je dobra firma,i nema razloga za struh…


Mene brine dokle ce cijena ici ak se ovi misle skroz istovariti. Ono sa Hypom ce sliciti na uspavanku [sad]

HYPO je i bio uspavanka. Pa on je danima prodavao po cca 200 kom. Mogao je na 1000 kuna sve prodati u danu maltene. Bio na 1000 pa polako prodavao, cijena se dizala 1100, pa 1200. I onda eto nas tu gdje smo.

Mea parvitas.

Od početka 2007 godine pa do današnjeg dana istrgovano 38% slobodnih dionica po prosječnoj cijeni od 1048 kuna. Tako da mi se čini ovaj diskont popriličan.
Opća frka u malih dioničara (možda opravdana, a možda i ne …ne bih se upuštao u analizu) rasprodaja udjela u fondovima i što je fond mengerima činiti nego opalit po likvidnim dionicama da mogu namaknuti isplate.
Možda da pozovemo uvaženog kolegu Plavog da nam se pridruži na temi i da svoje mišljenje, jer kad sam se ja uključio na forum onda je on bio žestok zagovornik Končara – naravno s pravom. Vjerujem da ni sad nije promjenio mišljenje i samo je pitanje dana kad će nam se pridružiti.
Pozdrav!

HYPO nas je udesio ,od 5-6mjeseca ciganio i nije dozvolio rast,ali ne smijemo zaboravit HYPO je bio u problemima te su ga u ljeto kupili Njemci….
Današnja situacija prodaje nekih iz top 10 je sasvim drugačija ,nijedna banka ili fond trenutno nisu u banani tj njihova prodaja namiruje dnevno veću potražnju za kešom,a razlog je svjetska recesija izazvana u SAD .,,, a koja se već poznatim mjerama pokušava ublažit .Buschova administracija će idalje intervenirat do ozdravljenja njihova gospodarstva ,u predizbornoj godini ne smiju si dozvolit nikakav kix.
Ako posložimo situaciju u tom smijeru skori oporavak svjetskih burzi neminovno će reflektirat pozitivnim ozračjem i na našoj,tako da bilo kakvoj panici u ovom trenutku nema mijesta .Topnike iz top 10 nemojmo gledat kroz povečalo,jednostavno ih pustimo da određena taktička pregrupiranja obave u duhu svojih zakona ,a vrijeme će pokazat da smo bili u pravu….[thumbsup]

POKRET OTPORA

Mislio sam prije par mjeseci da cijene ne mogu nekih dionica toliko pasti, i nije mi bilo jasno kako se tako visoko drže, ali evo prevario sam se. Padovi su itekako mogući i to je super, na kraju, prinosi na kraju godine iako to sada ne izgleda tako će biti sasvim solidni.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

bacite pogled na TA za KOEI… u proteklih 9 mjeseci cijena je dosta oscilirala, ali neke situacije su se ponavljale….
prvo obratite paznju na pojavu povecanih “zelenih” volumena… zatim obratite paznju sto se dogadjalo s cijenom nakon pojave povecanih “zelenih” volumena… ispod toga se vidi i preprodani RSI u tim periodima… i za kraj pogledajte gdje se sada nalazimo na tom grafu…
Pozdrav & GOOD LUCK!

“Please, God, Just One More Bubble.”

Osobno sam misljenja da ovu situaciju bi trebala rijesiti vlada, nema trezora da otkupi, poduzece u vecinskom drz. vlasnistvu, kolicine su jednostavno pregoleme, dobro sto je trziste vec apsorbiralo cca 50 k u tako kratkom roku, poslije te iste dionice u drugom ozracju lako bi pkeko dokapa ili ipo plasirali na trziste barem po tih istih 950.Ako nastave ovako jednostavno cemo kolabirati.

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

S obzirom da je NYB skrbnički račun, kao što se iza skrbničkog računa Ljubljanske banke skrivaju mnogi mali investitori iz Slovenije, postoji mogućnost da se samo djelomično izlazi van.
Pitanje je samo koliko i do koje cijene. U svakom slučaju jako zanimljivo.[smiley]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Napokon idemo prema 1000[cool][cool][cool]

POKRET OTPORA

Možda oni kod NYB imaju margin call-ove?[proud] Zato su prodavali.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Zatisje na ovoj dionici.

Zatisje – pred buru.

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

New Report

Close