KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
366,36
319.468
872
360,00
370,00
-3,23%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

na 975 samo1k i sitno a bilo je 5k na1025[smiley16]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

Dali ići sad u dokup ili čekati ponedjeljak pitanje je sad?

Nije mi jasno kako netko moze prodavati po 1000kn, pa to je cijena od 4. mjeseca…stvarno smijesna ova nasa burza. A ja nemam casha [smiley16]

Opa evo podrške pa tko hoće može izaći.

Idemo sad u kontra napad[smiley2]

gledaj kako se lijepo kontiraju po1k komad, gadovi!!!![smiley9]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

Stalo je istresanje na KOEI, dosta se tu naloga na kupnji postavilo.
Ima li netko tj. ima kolega Siphro ili SLK da nam može staviti k/p u prvih 10.

Ja imam samo prvih 5

Kupnja Cijena
15 1.046,01
4 1.046,00
9 1.045,11
21 1.045,00
56 1.041,11
Cijena Prodaja
1.069,00 30
1.070,00 40
1.074,98 19
1.074,99 8
1.077,00 3

Molio bih jedan komentar od kolega koji prate KOEI.
Naime firma postize dobre rezultate,poslovi za 2008.god su potpisani i to u mil.isnosima Eura,perspektiva energije nije upitna,ogromne rezerve dobiti….
To je sve ok ali me zanima komentar , naime u 6,7,8,9 mj. je protrgovano cc.200.mil kn na KOEI i to je prosijek negdje oko 1300 kn!!!!!!!!!!!!!!
ATH je bio oko 1350 kn a sad smo na malim volumenima dosli na 1040 kn.U zadnja 4 tjedna promet je bio cc. 500.000 kn do 1,500.000 kn.
Tko je bio to od velikih ulagaca kupac na tim razinama i sta on zna sto mi mali dionicari nemamo pojma.Jer se vidi da samo mali prodaju i Hypo.
Zna se da dolaze novci od tramvaja ( 70 novih ),elektrane,vjetroelektrane….

Samo kako su uspjeli srozati dionice ovakve dobre i perspektivne firme,katastrofa.

Radničko dioničarstvo
Molim bolje poznavatelje i možebitne insidere za savjet: Što je bolje uzeti, dionice Električnih vozila ili Elektronike i informatike? Po šturim poslovnim podacima ovih Končarevih tvrtki kćeri, ova potonja donosi veće prihode koncernu, a kako piše na stanicama Grupe, “područje eletrične vuče drugo je područje sadašnjosti i budućnosti KONČARA.” Jasno je da nisu u rangu KODT-a, no isplati li ih se uzeti kao dugoročnu investiciju? Znalci, tipkovnica je vaša! Unaprijed hvala.

Končar INEM ostvaruje skoro 2/3 (i više) prihoda od KEV-a (tramvaji, lokomotive). Znači ako ima posla KEV ima i INEM. Dobit KEV-a je mala jer se novac raspoređuje u rezerve i sanaciju starih dugova Končar ELLOK-a iz kojeg je nastao KEV. Međutim planirani prihodi KEV-a su jako veliki (cca. 600 Mkuna u 2008).
Hoću reči da nema greške uzeti KEV ili INEM, jer imaju dobre izglede.
(BTW DIST će raditi transformatore za novi EMV. Prva dva će biti u veljači)
Treba razmisliti i o Metalnim konstrukcijama. Naime one imaju ugovorenog posla za slijedećih 3-5 godina. Za KEV oni rade postolja za tramvaje, a rade i transformatorske kotlove za Siemens. Najbolje u svemu je što bi oni trebalo preseliti sa Falerovog na Borongaj jer Končar izgleda napušta Falerovo u dijelu sjeverno od spomenika Radi Končaru. Dakle Metalne konstrukcije sele, a zemljište prodaju za stanove? Koliko vrijedi to zemljište ne znam, ali čini mi se da ne bi bilo loše kupiti i nešto njihovih dionica, a ne zanemariti ih u startu.
Ja ću sam uzeti od svega po malo, a najviše KEV-a. (Ipak ima nešto sentimenta u tome)[smiley11]

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

New Report

Close