KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
366,36
319.468
872
360,00
370,00
-3,23%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

MEĐUNARODNI MONETARNI FOND Hrvatskoj prijeti financijska kriza Zemlje jugoistočne Europe poput Hrvatske i Bugarske, kojima je vanjski dug prešao 80 posto BDP-a, u većoj su nevolji od azijskih zemalja prije velike krize 1998. MMF upozorava kako tim zemljama prijete obustava dotoka stranih ulaganja i financijska kriza Prijašnje ekonomske krize, navodi Financial Times koji donosi izvješće MMF-a, izrodile su mnoge lekcije za “posuđivače” u jugoistočnoj Europi: veliki deficit nosi rizik od naglog “zamrzavanja” stranih kredita, velika zaduživanja povećavaju razlike u valutama i kamatnim stopama, povećanje kredita generira “loše” dugove, i te nejednakosti mogu voditi u “zlokobni začarani krug povećanja deficita i opasnosti za likvidnost ovako krhkih gospodarstava”. MMF u svojem izvješću piše i kako je vrijeme da vlade zemalja jugoistočne Europe zaustave ovakvo “pregrijavanje” u dizanju kredita u stranim bankama, deficitu, vanjskom dugu i posudbama u stranim valutama, kako bi smanjili rizik od financijske krize. Veliku prisutnost stranih banaka u tim zemljama, navodi se u izvješću, mnogi promatrači mogu protumačiti kao znak snage, međutim, to može predstavljati opasnost jer velike multinacionalne skupine znaju podcijeniti rizik u malim državama. Ulazak u Europsku uniju, navodi MMF, umanjuje rizik za zemlje JI Europe povezan s velikim deficitom i zaduživanjem, no upozoravaju da ni to ne može riješiti sve probleme jer su ondje ekonomske institucije manje razvijene u odnosu na starije, napredne članice, rečeno je u središnjim vijestima HRT-a. 22.10.2007 19:53
[/quote]

…Malo sam zaštekao s postom pa ga ponavljam….. namjerno sam ovaj članak ponovio da vidimo gdje bi mogao biti uzrok ne ulaska većeg br. investitora u koei nakon današnjeg izvješća.Ova izjava MMF-a je katastrofalna( po meni i zlonamjerna )..i mogla bi imat posljedice na naše gospodarstvo,odnosno burza je prva na udaru.FI koei-a je dobar,međutim mislim da su strani ulagači sada puno oprezniji i daljni tok -protoka love uvelike bi mogao ovisit o njihovoj procijeni isplativosti investiranja u RH.[smiley2][smiley2][smiley2

POKRET OTPORA

pri cijeni od 155 kuna u to doba (za 2003) P/E je bio oko 60
pri cijeni od 1300 Fima predviđa P/E za 2007 oko 50

ili ukratko visok P/E u ovom slučaju opravdava očekivanja ulagača, barem po meni
ispada da je dionica zadnje četiri godine rasla 100% godišnje i da je P/E ostao isti
[smiley2]

Ovako je stanje:
2003: P/E = 27,11
2004: P/E = 52,50
2005: P/E = 60,27
2006: P/E = 33,82
ttm: P/E = 44 kaze Tuna
2007 3q anualizirano: P/E = 64,26

Prihod je porastao oko 30% od 2003, NPM je porasla cca. 6x.
S tim da ova godina vuce da ce biti malo sugava.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Nije mi jasno zasto ste postali na ovu temu na KOEI,zar je ovo vezano samo za KOEI

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA



EPS = 73.661.000 / 2.536.608 = 29,04
P/E = 1.280 / 29,04 = 44,08

jel prolazim? [smiley2]

4q 2006. im je bio dobar. Fakturirali tramvaje?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ispricavam se ovo je vezano za post kolege Alfona

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


… S tim da ova godina vuce da ce biti malo sugava.

vidjet ćemo, KODT jako vuče
znaš li možda u kojem % oni sudjeluju u prihodima i dobiti?

Heaven or Las Vegas


4q 2006. im je bio dobar. Fakturirali tramvaje?

ovlaš sam bacio pogled i izgleda da im je 4Q dobar (2005, 2006). kad uhvatim vremena bacit ću pogled na sve dostupne kvartale detaljnije.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

deimos:

… S tim da ova godina vuce da ce biti malo sugava.

vidjet ćemo, KODT jako vuče
znaš li možda u kojem % oni sudjeluju u prihodima i dobiti?

Mislim da ce KODT imat rezultat na razini prosla 2 kvartala. To bi rekao po poziciji manjinski interesi u 3q izvjescu. Moguce da grijesim, to ja onako od oka, nemoj da me netko poslje zahebava za to…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


… i još jedno ima dosta crvenila na burzi..to je sindrom atlantica..pa zar stvano ljudi misle da će tam zaradit….i onda će s tom zaradom kupovat ostalo po istim cijenama..ma nema šanse…i još dok si uzmu fiksne troškove i kliko će dionica dobit ..nek budu sretni ak će bit na nuli..i kupuju firmu koja u startu ima p/e 100

Ljudi vjeruju obećanjima. Tako je i Bago davno prije obećavao. Dok ga nisu skužili. Isto tako će se provesti i ovi sada koji vjeruju raznim Fižilućima i Emilima. Oni će jednog dana dobiti ordenje za zasluge (neznam čega), a vi će te nositi gaće na štapu.


vorda: ” Pa stavi taj račun ovdje da vidimo o čemu se radi. Ili da ti vjerujemo na riječ?[smiley2]” u vjeri je spas. no, da probamo … izbacio sam integrale i derivacije i pojednostavio račun: dobit u 3 kvartala 2007: 38.537 + dobit u 4Q 2006: 35.124 = dobit za zadnja 4 kvartala: 73.661 broj dionica: 2.572.119 – trezorskih: 35.511 = 2.536.608 EPS = 73.661.000 / 2.536.608 = 29,04 P/E = 1.280 / 29,04 = 44,08 jel prolazim? [smiley2]

Ne baš. Dobit u tri kvartala ove godine je 38M ili cca 12M po kvartalu. Za očekivati je da dobit u zadnjem kvartalu neća biti veća od 20M što daje P/E od cca 65-70.

Dobit u 4Q 06′ je bila izrazito visoka (ne da mi se sada tražiti razlog, ali on sigurno nije iz redovnog poslovanja) pa ga nebi uzeo u obzir za buduće projekcije.

Ovako kaže teorija trenda, a kako će stvarno biti pokazati će vrijeme. U svakom slučaju, na temi Fundamentalna analiza bila je rasprava o prikazivanju troškova u proizvodnim poduzećima koju si i ti sigurno pročitao. Iz toga je vidljivo da MRS-ovi svojim knjigovodstvenim politikama isključuju mogućnost prikazivanja velikih oscilacija u prikzivanju /dobiti/gubitka u kratkom vremenskom razdoblju. Barem ako govorimo o redovnom poslovanju. Tu, naravno, ne možemo isključiti izvanredne prihode i rashode koji mogu značajno utjecati na rezultat, ali ne oni proizlaze iz poslovne aktivnosti, i, kao što im i sam naziv govori, ne mogu se predvidjeti.

Pozdrav

I Končar-Energetski-Transformatori imaju rekordnu godinu, a KOEI je 49% vlasnik uz Siemens…Za Siemensovu poslovnu godinu(zaključno sa 9 mjesecom)…cca. 120 miliona EUR promet i profit na razini 13%.
To je za ovu branšu upravo nevjerojatno…I više od 95% proizvodnje je izvoz….Može li bolje???[smiley2]


Ispricavam se ovo je vezano za post kolege Alfona

…neki od kolega su se danas zabrinuli zašto nema veće potražnje za našom dionicom,pa sam ono postao ..kao odgovor tj mogući uzrok….jer kolega zeko da se tako nešto objavi u Aziji burze cijelog svijeta bile bi zametene u crveno,a tada ti ni super dobar FI ne pomaže.Izgleda da kod nas nitko to ne uzima za ozbiljno….[smiley2][smiley2][smiley2]

POKRET OTPORA

deimos:

… S tim da ova godina vuce da ce biti malo sugava.

vidjet ćemo, KODT jako vuče
znaš li možda u kojem % oni sudjeluju u prihodima i dobiti?

Ah, to ce ti vorda znat… Mislim da on donese sukladno udjelu koji KOEI ima u KODT (65%).

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close