KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 02:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
366,36
319.468
872
360,00
370,00
-3,23%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolega prihodi su im od tada narasli 1 000 000 000 kuna..milijardu kuna..s tim da sad već imaju preko 3 300 000 000 ili 3.3 milijarde novo ugovorenih poslova…

a taj p/e o kojem ti pričaš…se rješava povečanjem prihoda, to rade na veliko i reorganizacijom..to isto rade..restrukturiraju se.. i smanjuju troškove ..

i dobro sam znaš da te tablice tada koje su se vodile..apsolutno su irelevantne za bilo koje poduzeće…a i koliko se planira još uložit u energetski sektor..u biti ta tablica nam govori da dobru dionicu nikad nesmijemo prodat

cijena od 1300 kuna za koei tvrdim da nije precjenjena…tu ima još puno poboljšanja

i za te tramvaje…pa 10 gradova je iskazalo interes za te trajvane…očekujem uskoro neke vjesti iz maroka…za dva grada…

a koliko se ulaže u energetski sektor..pa tko će radit sve te elektrane po bosni, hrvatskoj,, te koliko se ulaže u svijetu u energetiku…

tu se ne pita za cijenu..to mora biti dobro..a končar ima reference.ima tehnologiju .stručnost..i još tome dokazuje to na natječajima…


P/S 0,8
P/E 40
P/BV 1,5
Ovo ipak ljepše izgleda.[smiley2]

ako hoćeš končara na P/E 40, počni lagano kupovati

moj račun kaže za cijenu 1.280 i zadnja 4Q:
P/S 1,22
P/E 44
[smiley2]

jednom će i končar povećati svoje profitne margine valjda. jednom.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

1868 misliš da je ntko mali kupio ovo sve u roku 10 minuta..2 381 700 kuna u roku 10 minuta..

to kajrade nilski..kaj su ubili volju svima za ulaganjem..nilski to rade zbog problema koje imaju unutar svoje banke i odnosima s novim vlasnikom..a prije svega mislim da nemaju od kuda plasirat kredita zbog hnb..a ništ nisu zaradili i imaju repove s nekretnima..

pa koliko ih je otišlo iz uprave hypo.. zbog njih koei je tu di je…jer svi bi htjeli kupovat jeftinije…

to je isto znaš danekom treba lova na hitno pa ti proda auto 30-40 % jeftinije..eto ista stvar ti je s dionicama…skupljaj i to je to…uzmi lombard investiraj u brzorastuće…a ova ti je lova na sigurnom

i još jedno ima dosta crvenila na burzi..to je sindrom atlantica..pa zar stvano ljudi misle da će tam zaradit….i onda će s tom zaradom kupovat ostalo po istim cijenama..ma nema šanse…i još dok si uzmu fiksne troškove i kliko će dionica dobit ..nek budu sretni ak će bit na nuli..i kupuju firmu koja u startu ima p/e 100

Kao što sam i rekao prošli tjedan. Za Končar nije važan FI tj. morao bi biti spektakularan da bi
privukao pažnju ulagača. Ovako izvan fokusa zanimanja on i dalje mrljavi malo gore, malo dole.
Dobro je u tome ako tako nastavi postaje fundamentalno podcijenjen za koju godinu.
Isplati ga se imati jedino na dulje razdoblje.

MEĐUNARODNI MONETARNI FOND
Hrvatskoj prijeti financijska kriza
Zemlje jugoistočne Europe poput Hrvatske i Bugarske, kojima je vanjski dug prešao 80 posto BDP-a, u većoj su nevolji od azijskih zemalja prije velike krize 1998. MMF upozorava kako tim zemljama prijete obustava dotoka stranih ulaganja i financijska kriza

Prijašnje ekonomske krize, navodi Financial Times koji donosi izvješće MMF-a, izrodile su mnoge lekcije za “posuđivače” u jugoistočnoj Europi: veliki deficit nosi rizik od naglog “zamrzavanja” stranih kredita, velika zaduživanja povećavaju razlike u valutama i kamatnim stopama, povećanje kredita generira “loše” dugove, i te nejednakosti mogu voditi u “zlokobni začarani krug povećanja deficita i opasnosti za likvidnost ovako krhkih gospodarstava”.

MMF u svojem izvješću piše i kako je vrijeme da vlade zemalja jugoistočne Europe zaustave ovakvo “pregrijavanje” u dizanju kredita u stranim bankama, deficitu, vanjskom dugu i posudbama u stranim valutama, kako bi smanjili rizik od financijske krize. Veliku prisutnost stranih banaka u tim zemljama, navodi se u izvješću, mnogi promatrači mogu protumačiti kao znak snage, međutim, to može predstavljati opasnost jer velike multinacionalne skupine znaju podcijeniti rizik u malim državama.

Ulazak u Europsku uniju, navodi MMF, umanjuje rizik za zemlje JI Europe povezan s velikim deficitom i zaduživanjem, no upozoravaju da ni to ne može riješiti sve probleme jer su ondje ekonomske institucije manje razvijene u odnosu na starije, napredne članice, rečeno je u središnjim vijestima HRT-a.

22.10.2007 19:53

POKRET OTPORA


moj račun kaže za cijenu 1.280 i zadnja 4Q: P/S 1,22 P/E 44

Pa stavi taj račun ovdje da vidimo o čemu se radi. Ili da ti vjerujemo na riječ?[smiley2]

ako ćemo baš se maltretirat..garantiramdea je P/E ispod 40 ,,malo bolje pogledat izvještaj.. neke stavke se mogu tako lijepo sikorigirat..tak da se p/e dobije ispod 40 ziher

ovo će ići jako gore što po kazuje i ta budući da je ona jako popularna na ovome forumu


Duser: ” deimos: ” Ako raste dobit pet godina po 20%, doci ce P/E na cca 30… ” pogledaj dokument u privitku pa reci…. ” I?

pri cijeni od 155 kuna u to doba (za 2003) P/E je bio oko 60
pri cijeni od 1300 Fima predviđa P/E za 2007 oko 50

ili ukratko visok P/E u ovom slučaju opravdava očekivanja ulagača, barem po meni
ispada da je dionica zadnje četiri godine rasla 100% godišnje i da je P/E ostao isti
[smiley2]

Heaven or Las Vegas

a u ovih 9 mj., mislim da to tu nije navedeo je ugovoreno 3,2 miljarde kuna poslova …


pri cijeni od 155 kuna u to doba (za 2003) P/E je bio oko 60
pri cijeni od 1300 Fima predviđa P/E za 2007 oko 50

ili ukratko visok P/E u ovom slučaju opravdava očekivanja ulagača, barem po meni
ispada da je dionica zadnje četiri godine rasla 100% godišnje i da je P/E ostao isti
[smiley2]

baci pogled na tadašnji P/S. a i ostalih firmi – zlatna vremena.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Pa stavi taj račun ovdje da vidimo o čemu se radi. Ili da ti vjerujemo na riječ?[smiley2]

u vjeri je spas.
no, da probamo … izbacio sam integrale i derivacije i pojednostavio račun:

dobit u 3 kvartala 2007: 38.537
+ dobit u 4Q 2006: 35.124
= dobit za zadnja 4 kvartala: 73.661

broj dionica: 2.572.119
– trezorskih: 35.511
= 2.536.608

EPS = 73.661.000 / 2.536.608 = 29,04
P/E = 1.280 / 29,04 = 44,08

jel prolazim? [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close