KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 07:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
366,36
319.468
872
360,00
370,00
-3,23%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ima nešto što se dosta smanjilo – AOP 44 – Vrijednosno usklađenje i rezerviranja.
jel može neki komentar na to?

inače, porast dobiti impresivna, ali na žalost – financijska. no, dobit je dobit.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Prvo dobit malo sakriju, a onda kad ju pokažu, kuknjava jer je samo financijska…svašta[smiley13]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Ja sam prezadovoljan


Ja sam prezadovoljan

I ja bi bio da sam unutra…

ima nešto što se dosta smanjilo – AOP 44 – Vrijednosno usklađenje i rezerviranja. jel može neki komentar na to? inače, porast dobiti impresivna, ali na žalost – financijska. no, dobit je dobit.

Otpustili su rezervacije i tako je nastao fin prihod[smiley1]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Nevalja. Veliki pad poslovnih prihoda. Zahvaljujući povećanju financijskih prihoda i smanjenju fin.rashoda ostvarena dobit od 12M.

Ma kako ne valja. Povećali su INO-prihode za 20%, a smanjili domaće za 35%. Točnije, domaći su se vratili na uobičajenu razinu od cca 250 mil kn (usporedi prijašnja razdoblja). Dakle, lani su imali vanredno dobre prihode u HR u 3Q. Istovremeno, u postotku, veći je pad rashoda od pada prihoda.. što znači veću efikasnost i veću realnu dobit. Sve u svemu, jako dobro izvješće.. po meni [smiley10]


Ja sam prezadovoljan

Imam nagradno pitanje, koji subjekt konsolidacije je imao najveco dobit? smiley1][smiley2]

U 9 mjeseci neto dobit Grupe Končar 38,5 milijuna kn
Od ukupno 19 ovisnih društava i matice koja djeluju unutar Koncerna Končar, 18 društava je iskazalo pozitivan financijski rezultat a dva društva su poslovala s gubitkom
Grupa Končar ostvarila je za razdoblje siječanj – rujan ove godine pozitivan financijski rezultat, stoji u priopćenju kompanije objavljenom na Zagrebačkoj burzi. Ukupni konsolidirani prihodi ostvareni su u iznosu od 1,98 milijardi kuna a ukupni rashodi u iznosu od 1,91 milijardi kuna. Konsolidirana dobit Grupe prije oporezivanja iznosi 69,1 milijuna kuna. Porez na dobit obračunat je u iznosu od 13 milijuna kuna pa dobit nakon oporezivanja iznosi 56,1 milijuna kuna u čemu manjinskim udjelima pripada 17,6 milijuna kuna, a neto dobit Grupe iznosi 38,5 milijuna kuna. Od ukupno 19 ovisnih društava i matice koja djeluju unutar Koncerna Končar, 18 društava je iskazalo pozitivan financijski rezultat a dva društva su poslovala s gubitkom. U istom razdoblju ove godine društva Koncerna Končar ostvarila su konsolidirane prihode od prodaje proizvoda i usluga u iznosu od 1,87milijardi kuna. Na domaćem tržištu ostvaren je prihod od prodaje u iznosu od 1.06 milijardi kuna ( 57 posto), a u izvozu 805,9 milijun kuna (43 posto ukupne prodaje). Najveći udio (81 posto) u ukupnoj konsolidiranoj prodaji Koncerna ostvarila su društva poslovnog područja Energetike i transporta i to u iznosu od 1,51 milijardi kuna . Društva poslovnog područja Trgovine ostvarila su ukupnu prodaju u iznosu 203,7 milijuna kuna ili 11 posto ukupne prodaje Koncerna, društva poslovnog područja Industrije 97,1 milijuna kuna ili 5 posto , a tri društva unutar Posebnih djelatnosti 62,1 milijuna kuna ili 3 posto ukupne prodaje. U strukturi prodaje na domaćem tržištu kupac s najvećim udjelom u ukupnoj domaćoj prodaji je HEP koji sudjeluje s 36 posto (ostvarena prodaja u iznosu od 378,5 milijuna kuna) Zagrebački električni tramvaj (realizacija ugovora za niskopodne tramvaje) s udjelom od 25 posto ili u iznosu od 267 milijuna kuna.
Poduzećima s područja industrije i brodogradnje prodano je roba i usluga u iznosu od 147 milijuna kuna, trgovačkim kućama isporučeno je proizvoda u iznosu od 140,8 milijuna kuna, Hrvatskim autocestama u iznosu od 55 milijuna kuna, poduzećima s područja graditeljstva 36,3 milijuna kuna a preostali iznos od 44,7 milijun kuna odnosi se na Hrvatske željeznice, državnu i lokalnu upravu te javna poduzeća. Na inozemnom tržištu za devet mjeseci ove godine prodano je roba i usluga u iznosu od 805,9 milijuna kuna. Najznačajnija inozemna tržišta su Srbija (87,4 milijuna kuna), Bosna i Hercegovina (80,3 milijuna kuna), Njemačka (64,6 milijuna kuna), Bugarska (54,9 milijuna kuna), Slovenija (53,6 milijuna kuna), Češka (53 milijuna kuna), Albanija (39,9 milijuna kuna), Finska (28,5 milijuna kuna), Ujedinjeni Arapski Emirati (25,5 milijuna kuna), Mađarska (24,7 milijuna kuna), Švedska (24,2 milijuna kuna) i Kanada (21,8 milijuna kuna). Udjel tih dvanaest zemalja u ukupnom izvozu Končara je 69 posto. U razdoblju siječanj – rujan 2007. godine ukupno je ugovoreno 3.24 milijardi kuna novih poslova i to 56 posto za domaće tržište (uključen je i novi ugovor za 70 niskopodnih tramvaja u iznosu od 957,3 milijuna kuna) a 44 posto za realizaciju na inozemna tržišta. Ukupno stanje ugovorenih poslova na kraju rujna iznosi oko 3.5 milijardi kuna. Na dan 30.rujna ove godine stanje zaposlenih radnika iznosi 4.219. Prodaja po zaposlenom ( konsolidirani podaci svedeni na godinu ) iznosi 591 tisuću kuna. U istom obračunskom razdoblju uvezeno je investicijske opreme, sirovina i materijala u vrijednosti od 491,4 milijuna kuna. Uvoz je u potpunosti pokriven izvozom i koeficijent pokrića iznosi 1.64, stoji u priopćenju.
(pd)

[smiley2][smiley2][smiley2]

POKRET OTPORA

Pa baš se ne otimaju na kupnji. Inače ja sam zadovoljen bitno da je dobit.[smiley1]


Pa baš se ne otimaju na kupnji. Inače ja sam zadovoljen bitno da je dobit.[smiley1]

Brokeri su zatrpani nalozima od HT,primjer ZG -Brokere nemogu dobit već 2 dana!!!![smiley6]

POKRET OTPORA

primus:

Pa baš se ne otimaju na kupnji. Inače ja sam zadovoljen bitno da je dobit.[smiley1]

Brokeri su zatrpani nalozima od HT,primjer ZG -Brokere nemogu dobit već 2 dana!!!![smiley6]

Ja sam Comlineom uopće nemam problema…

Meni u Rast-u treba 2 sata u prosjeku da se postavi nalog.[smiley16]

danas objavljeno:

Ukupni prihodi koje je ostvarila Končar-Elektroindustrija u prvih devet mjeseci ove godine bili su 1,2% viši nego u istom razdoblju lani, pokazuju konsolidirani financijski izvještaji koje je Končar proslijedio Zagrebačkoj burzi. Prihodi su tako dosegnuli iznos od 1,98 mlrd kuna, za razliku od lanjskih 1,96 mlrd. Od toga, prihodi iz redovnog poslovanja su porasli za tek 0,4% na 1,91 mlrd kuna i to zahvaljujući porastu prihoda ostvarenih u inozemstvu sa 690 mil. kuna u prvih devet mjeseci lani, na 806 mil. kuna ove godine (+16,8%). Prihodi ostvareni na domaćem tržištu sniženi su sa 1,16 na 1,07 mlrd kuna.

No, zahvaljujući blagom smanjenju ukupnih rashoda za 0,6% na 1,92 mlrd kuna, neto dobit Končara u prvih devet mjeseci skočila je s lanjskih 12,5 na ovogodišnjih 38,5 milijuna kuna.

Uprava Končara u komentaru izvještaja napominje kako su od 20 društava koja čine Grupu Končar njih dva iskazala gubitak u poslovanju u prva tri tromjesečja ove godine.

Najveći dio, oko tri četvrtine, prihoda Končar ostvaruje u poslovnom području Energetike i transporta, a oko desetine prihoda u Trgovini, stoji u izvještaju.
Najveći dio dionica Končara, gotovo 54%, nalazi se u rukama države, a cijena te dionice ove je godine udvostručena te se od početka listopada kreće uglavnom u rasponu od 1.250 do 1.350 kuna. Oko 13 sati u srijedu na Zagrebačkoj je burzi dionica Končara trgovana po 1.300 kuna što je gotovo 2% više od zaključnih 1.275 kuna zabilježenih u utorak. (Bankamagazin)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close