KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 23:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
366,36
319.468
872
360,00
370,00
-3,23%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

kerefek76:
” Gledam TA za končar i sve vrišti prodaj! Mislim da ide ……
mc2:
ovakav altruizam nisam odavno vidio na ovom forumu. hvala vam od srca”

Prekrasno i na ovoj dionici pocelo nadmudrivanje -znaci uskoro raaassssttt. Ni u kom slucaju kao Dalekovoda, njezin nece tako kratko trajat ni sokantno korigirat.

TA:
– RSI Index relativne snage, neprestano veci od trzista
– On balance volume osjetno u rastu pogotovo zadnje dane.
– MACD takodjer uzlazno kaze da je up trend (cijena u rastu)
– ADI (index smjera) jaca kad je rast pada kad je pad cijene
– Prosjecna cijena kojom se trguje zadnji tjedan iznad 1303 sto mi vise lici na podrsku nego na otpor
– Zabijanje na kraju dana na pocetnu cijenu 1300, kao da netko jos nije dovoljno kupio, i pricekaj malo da izadje sto nize taj hipi jos uvijek mu je povoljno.
– Stohastic jedino malo losije stoji, al kad prestane zabijanje na kraju dana on se najbrze digne.
– A fundamenti ne bojim se za firmu takvih kvaliteta i kapaciteta da nece imati ugovora. A od toliko skupljaca zadnje dane po vise od 2000 dionica, mozda netko vec nesto zna (ugovor).
KOEI nije firma malih poslova
– Eventualni IPO (slijedecu godinu-na ljeto??) mora vec postojecim vlasnicima dozvoliti prvokup, ipak je unutra dosta institucionalnih (HZMO).

1. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 724.515 28,17 Skrb. račun
2. HZMO 384.628 14,95 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 278.928 10,84 Osnovni račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 212.346 8,26 Skrb. račun
5. FLORIČIĆ KRISTIJAN 135.714 5,28 Osnovni račun
6. PBZ D.D. 122.973 4,78 Skrb. račun
7. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 108.305 4,21 Skrb. račun
8. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 39.902 1,55 Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 35.592 1,38 Skrb. račun
10. KONČAR D.D. 35.511 1,38 Osnovni račun
Ukupno: 80,81

“6. PBZ D.D.” vise kupuje nego Hipi prodaje, Ukupno 80,81 % u prvih 10 -freefloat se opasno smanjuje.

Pa koje to kerefeke netko vidi da vriste i u kom smjeru????

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

vidim da se tu dosta špekulira s tramvajima i vjetrenjačama, a daleko najveću dobit donose tri firme koje se bave transformatorima u jankomiru i ket.
dok god te četiri firme rastu i uspješno posluju nema straha za cijeli končar.
još ako se negdje uspiju prodat tramvaji i vjetrenjače….


vidim da se tu dosta špekulira s tramvajima i vjetrenjačama, a daleko najveću dobit donose tri firme koje se bave transformatorima u jankomiru i ket. dok god te četiri firme rastu i uspješno posluju nema straha za cijeli končar. još ako se negdje uspiju prodat tramvaji i vjetrenjače….

Slažem se sa kolegom…. Još sada kad izađe dobar izvještaj vezano na trafo-e…. Moglo bi bit tarapane[smiley11]

Dođite i hurdite....

čuo sam da končar grupa samo od energetskih ove godine dobiva oko 54,4 milijuna kuna dobiti.
sigurno će neke članice biti i u gubitku, ali zrno po zrno pogača

kolega krefrek je jedan studiozan i pametan ulagac, i molim ostale forumase da ga ne zezaju….

vidite po njegovim postovima da decko nije za zaje…..[smiley1][smiley1][smiley1]

samo bih mu porucio da nikako ne ulazi u ovu dionicu, jer mislim da je to previse slabo za njega,
neki končar, bezveze….hahahaaaaa[smiley2][smiley2][smiley2]

Moderatora treba zabranit!!!


Pa koje to kerefeke netko vidi da vriste i u kom smjeru????

Dobro je da si spomenuo Dalekovod jer i ja uspoređujem Dalekovod sa Končarom.
U prošlih godinu dana obje firme su se ponašale vrlo slično, početkom godine skoro nezapažene da bi
cijene eksplodirale u 5. mjesecu na valu entuzijazma i novih ulagača (namjerno neću reći investitora).
Tada je ionako sve raslo x2 pa zaista nisi mogao promašiti.
Od tada Končar je našao resistance na 1300 a Dalekovod na 1400. Obje firme su imale drugi val
negdje u 7. mjesecu da bi opet pale.
Na ovom zadnjem valu poslije HT-a ulagači su prepoznali Dalekovod kao veću perspektivu od Končara
i Dalekovod se odlijepio i narastao. Končar još mrljavi na 1300.
FA i TA analize ne znače puno na našem tržištu pošto 95% ulagača to uopće ne gleda.
Uostalom ne zarađuje investitor na račun investitora već na račun neukog ulagača.
Mogu investitori trubit da su fundamenti odlični da TA pokazuje ovo i ono ali ako običan čovjek
ne odluči ući jer mu je nešto drugo zanimljivije od rasta nema puno i ako bude bit će slab.

Ja ne kažem da neću ući u Končar, ući ću ali možda za 6 mjeseci kad vidim da se nešto počelo dešavati.
Do tada sam u plusu na Dalekovodu 38% na račun zadnjeg rasta. Lako se ja prebacim
ak je baš sila [smiley2]

Po današnjim pritiscima na prodaji ne izgleda dobro, danas slab promet a kupnja bez podrške, uglavnom kupuju mali. Danas sam nadokupio po 1301.

na razinama 1200 – 1300 protrgovano preko 200 000 000 kuna…mislim da se slobodno može reći blue chip

podsjecam sve prisutne (a vjerujem da to svi znaju) da je KOEI u godinu dana ostvarila rast od oko 250% stoga nema ni govora o slabom rastu u odnosu na rast cjelokupnog trzista. da je bilo boljih prilika, bilo je; ali bilo je i puno vise onih koji nisu ostvarili ni priblizan rast.
Uostalom TA ne daje pravu sliku o trendu rasta neke dionice u buducnosti, ponuda i potraznja za tren naraste ili se smanji, dovoljno da uleti netko s velikim nalogom.[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Evo ja uletio danas ponovo u Koei i stavio još i nalog pa me možda poklopi.

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Dobro sve koje su poletile imale su neki razlog, a koji bi bio razlog da poleti i KOEI?

Baš čudno [smiley1]

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 724.515 28,17 Skrb. račun
2. HZMO 384.628 14,95 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 278.928 10,84 Osnovni račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 212.346 8,26 Skrb. račun
5. FLORIČIĆ KRISTIJAN 135.714 5,28 Osnovni račun
6. PBZ D.D. 122.973 4,78 Skrb. račun
7. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 108.305 4,21 Skrb. račun
8. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 39.902 1,55 Skrb. račun
9. KONČAR D.D. 35.511 1,38 Osnovni račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 35.142 1,37 Skrb. račun
Ukupno:
Hypo pao na 10. mjesto u top 10 sa -450

New Report

Close