KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.09.2024. u 23:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
366,36
319.468
872
360,00
370,00
-3,23%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Neće vam smetat ako kažem da će vam se ovo desit sutra? [smiley11] ….

Neće smetati … [smiley2][smiley2]


Neće vam smetat ako kažem da će vam se ovo desit sutra?

—točno je bilo vrijeme za ovakovu vijest


Neće vam smetat ako kažem da će vam se ovo desit sutra? [smiley11] ZAGREB – Ugovor o uslugama srednjeg popravka i modernizacije deset diodnih električnih lokomotiva, vrijedan više od 92 milijuna kuna, potpisat će predstavnici HŽ Vuče vlakova kao naručitelja i tvrtke Končar – Električna vozila kao izvoditelja radova. (14,00 sati HŽ, Mihanovićava 12).

SLK svaka ti cast…..malo mi uljepsao dan… [smiley2]

DOKUP!

Naime šuška se da se sličan ugovor potpisuje i u Sarajevu s Bosancima. Nije 100% provjereno, sutra ćemo znati više o tome. Zanimljivo da je danas trgovina s ovom dionicom stala u 13 sati i 58 min. Prodaja se držala na 1197 kn i nije popuštala, tako da je to bila zadnja transakcija. Osobno mislim da nas sutra očekuje zanimljiv dan trgovanja ovom dionicom![smiley2]

Najvjerojatnije je netko te informacije znao jučer pa je požurio kupovati jer nije pitao za cijenu.[smiley11]
Idemo Končarrr!!

1269 komada prošlo…nek se ..ti insajderi ….ja sam uložio lijepu pinku unutra jer sam vjerovao u potencijale…i nisam pogriješio….samo mi je žao što tu lovu nisam uložio na 160 kuna…danas bi bio multic

krenuo fino KOEI danas…
napomenuo bih samo jos i da su dosta dugo cijene DLKV i KOEI bile gotovo jednake, te se slicno i ponasale… trenutno je situacija takva da DLKV vodi za kojih 100kn po dionici, a KOEI ima itekako temelja i razloga za rast, pa ne bi bilo nikakvo cudo da uskoro taj “zaostatak” od 100kn i nadoknadi

“Please, God, Just One More Bubble.”

A šta kažete na to da tramvaj TMK 2261 ide 15. 10. u Helsinki da tamo provede zimu. Za njim bi mogla stići narudžba za 40 komada.
A što se tiče Bosne istina je da su danas predstavnici Končar KEV-a u Sarajevu, a dogovaraju tramvaj za široki kolosjek. Razgovarat će se i o novom vlaku koji će im Končar ponuditi dogodine.
Eto, kad je bal nek je maskenbal.

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

Ako se ne varam, i predstavnici mirovinskih fondova istaknuli su KOEI kao njima
poželjnu dionicu za ulaganje, jednu od svega nekoliko.

26.09.2007 Darko Bičak

Končarov sustav motrenja uveden u HE Čakovec
Hidroelektrana Čakovec prva je hidroelektrana u Hrvatskoj s dva cijevna agregata u strojarnici
Društvo Končar – Institut za elektrotehniku je u hidroelektranu Čakovec ugradio prvi vlastiti sustav trajnog motrenja, koji u cijelosti odgovara zahtjevima Studije o trajnom mjerenju i praćenju kapitalne opreme za potrebe Hrvatske elektroprivrede. Institut je, objašnjavaju u Končaru, zbog iskustava u eksploataciji sustava motrenja, ali i dugogodišnjeg sudjelovanja na istraživanju i razvoju rotacijskih strojeva, znanja stečenih na poslovima dijagnostike, primjene informatičke i komunikacijske tehnologije 2004. godine odlučilo razviti vlastiti sustav motrenja rotacijskih strojeva. Hidroelektrana Čakovec smještena je na rijeci Dravi i puštena je u pogon 1982. godine. To je prva hidroelektrana u Hrvatskoj s dva cijevna agregata u strojarnici po 40,3 MW/42 MVA. Sustav ima dvije osnovne funkcije, i to zaštitnu, koja se odvija u realnom vremenu, te dijagnostičku, kao dugotrajno praćenje odabranih parametara rada stroja. Sustav motrenja instaliran u hidroelektrani Čakovec prati vibracije, relativne pomake, parcijalna izbijanja, brzinu vrtnje, zračne raspore i magnetsku indukciju. Značajke rješenja Institutova sustava su, među ostalim, suvremena mjerna tehnika i certificirani mjerni lanci, modularni pristup gradnje prilagođen stroju ili postrojenju, kao i složena softverska rješenja. Kako kažu u zagrebačkoj elektroindustrijskoj tvrtki Končar, korist ugradnje sustava monitoringa u hidroelektrani Čakovec je višestruka. Naime, stalnim motrenjem moguće je predvidjeti kvar ili zastoj u hidroelektrani, smanjiti broj revizija i pregleda, a vijek trajanja čitavog postrojenja produljuje se optimiranjem pogona i skraćivanjem nepovoljnih pogonskih stanja. U Končaru – Institutu za elektrotehniku naglašavaju da je ulaganje u sustav motrenja isplativo zbog izbjegavanja u zastoja u radu.
[smiley2]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


krenuo fino KOEI danas…
napomenuo bih samo jos i da su dosta dugo cijene DLKV i KOEI bile gotovo jednake, te se slicno i ponasale… trenutno je situacija takva da DLKV vodi za kojih 100kn po dionici, a KOEI ima itekako temelja i razloga za rast, pa ne bi bilo nikakvo cudo da uskoro taj “zaostatak” od 100kn i nadoknadi

Prvi puta za takav način praćenja dionica čuo sam od Elvara . U prvi tren to izgleda dosta primitivan alat , ali ako fundamenti opravdavaju cijene , takva usporedba olakšava praćenje , odnosno signalizira prodaju jedne i kupovinu druge dionice ili obrnuto.

kako mi je zao sto nisam dokupio na onom diskontu od 1070-1080kn kada je bilo….sve sam ulupao u t-ht nadajuci se priblizno istoj cijeni i kasnije…..ali, mislim da niti na 1300-1400kn nije “skupo” dokupiti ovu dionicu, ocekujem bitno veci rast jer potencijala za to sigurno ima….

DOKUP!

New Report

Close