KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 09:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
372,83
19.760
53
370,00
374,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

evo kaj veli jedan od 190 dioničara KOEI–floki

• Možete li objasniti zašto ste odlučili ulagati u neke dionice, primjerice u Končar?
– U Končar sam uložio zbog očekivanja rasta energetskog sektora u cijelom svijetu. S obzirom na to da je Končar vodeća kompanija u regiji za energetski sektor i kroz nju se, logično, morao kanalizirati dio toga svjetskog rasta. Osim toga, takve smo tvrtke vrednovali na osnovi broja inženjera koje su zapošljavale. Došli smo do zanimljivih podataka da, primjerice u Siemensu i Ericssonu prosječan inženjer ostvaruje približno između 200 i 300 tisuća eura prihoda po zaposlenome na godinu. Smatrali smo da su znanja naših inženjera jednako kvalitetna te da je samo pitanje dana kad će i oni ostvarivati možda ne takav ali sličan prihod. Ukupno gledajući, naša je radna snaga još jeftinija od strane pa se tu dugoročno može očekivati rast.

molim komentare nevjernika

Koliki su bili vaši osobni prinosi u posljednjih godinu dana? Jeste li možda računali?
– Ne gledam to tako. Najveći je dio u Končaru, kojemu je vrijednost porasla s 400 kuna početkom prošle godine na sadašnjih 1.200, 1.300.

• Kakav je osjećaj u godinu dana zaraditi više od 100 milijuna kuna?
– To na papiru možda izgleda 100 milijuna kuna, ali to nije opipljivih 100 milijuna. Naravno, to je lijep osjećaj koji vas tjera da se i dalje time bavite. Dionice jedne godine mogu rasti, druge pasti pa vas to tjera da se i dalje trudite, da i dalje napredujete ako želite biti uspješni.

• Možete li objasniti zašto ste odlučili ulagati u neke dionice, primjerice u Končar?
– U Končar sam uložio zbog očekivanja rasta energetskog sektora u cijelom svijetu. S obzirom na to da je Končar vodeća kompanija u regiji za energetski sektor i kroz nju se, logično, morao kanalizirati dio toga svjetskog rasta. Osim toga, takve smo tvrtke vrednovali na osnovi broja inženjera koje su zapošljavale. Došli smo do zanimljivih podataka da, primjerice u Siemensu i Ericssonu prosječan inženjer ostvaruje približno između 200 i 300 tisuća eura prihoda po zaposlenome na godinu. Smatrali smo da su znanja naših inženjera jednako kvalitetna te da je samo pitanje dana kad će i oni ostvarivati možda ne takav ali sličan prihod. Ukupno gledajući, naša je radna snaga još jeftinija od strane pa se tu dugoročno može očekivati rast.

• Kad ste krenuli trgovati na burzi, jeste li uopće očekivali da ćete toliko zaraditi? Jeste li imali neki cilj koliko novca želite zaraditi?
– Imao sam neke ciljeve, zaraditi milijun do tada, milijun do tada… Ali nisam znao koliko ću ukupno zaraditi. Ali, naravno, uvijek, zaraditi, zaraditi, zaraditi …

dio teksta iz Lidera,intervjua Kristijana Floričića:

POKRET OTPORA

• Pojedini investitori smatraju da možete manipulirati na burzi jer vaši fondovi ulažu u iste tvrtke u kojima vi imate udjele?
– To je apsolutna besmislica. Iz vašeg popisa malih dioničara vidljivo je da je najveći dio moje zarade u prošloj godini ostvaren na Končaru, koji držim već tri godine i čije sam dionice imao i prije osnivanja društva za upravljanje. Prema tome, društvu ne trebaju nikakve manipulacije. Naše je poslovanje uvijek transparentno. Uostalom, kao društvo za upravljanje usvojili smo određene pravilnike o sukobu interesa i za njih još čekamo odobrenja, a prema njima ćemo Purko i ja u dogledno vrijeme praktički prestati trgovati.

• Znači li to da ćete više vlastitih sredstava prebaciti u svoje fondove?
– Apsolutno, to nam je cilj. Praktički, sada ćemo biti ograničeni u trgovanju i više nećemo trgovati vlastitim sredstvima, naravno osim prodaje postojećih dionica, a vlastita ćemo sredstva prebaciti u svoje investicijske fondove. Naravno, u nekom vremenskom roku, kako ne bismo remetili tržište.
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….ovaj dio teksta mi je posebno interesantan, jer daje odgovor na dosadašnju rasprodaju dionica tj kakvi igrači-ulagači stoje iza istih[smiley6]

POKRET OTPORA


evo kaj veli jedan od 190 dioničara KOEI–floki • Možete li objasniti zašto ste odlučili ulagati u neke dionice, primjerice u Končar? – U Končar sam uložio zbog očekivanja rasta energetskog sektora u cijelom svijetu. S obzirom na to da je Končar vodeća kompanija u regiji za energetski sektor i kroz nju se, logično, morao kanalizirati dio toga svjetskog rasta. Osim toga, takve smo tvrtke vrednovali na osnovi broja inženjera koje su zapošljavale. Došli smo do zanimljivih podataka da, primjerice u Siemensu i Ericssonu prosječan inženjer ostvaruje približno između 200 i 300 tisuća eura prihoda po zaposlenome na godinu. Smatrali smo da su znanja naših inženjera jednako kvalitetna te da je samo pitanje dana kad će i oni ostvarivati možda ne takav ali sličan prihod. Ukupno gledajući, naša je radna snaga još jeftinija od strane pa se tu dugoročno može očekivati rast. molim komentare nevjernika

Većina vas ponaša se kao krdo,floki je ušao na 70 kn u končar nakon što je grku prodao jadroplov .Kasnije je prodao i atlantsku,u njegov fond nebih uložio ni 5 kn kao i ostale hr fondove.
Pogotovo one iz SLO jer pumpaju cijene određenih dionica a vi srljate za njima,oni su napravili kazino od hr tržišta.
moje pitanje glasi koji fondovi ulažu u : ADRS,ERNT,ATPL,JDPL,TNPL,FRNK,ZAPI,IGH,TNSA,i druge kvalitetne tvrtke.
Zato rastu:KOEI,LKRI,BLSC,PTKM,ULJN,INDG i ostale dionice upitnih pokazatelja, ovaj vaš KOE je isti kao i PODR,
obje tvrtke su u većinskom državnom vlasništvu.Da nema Belupa i DiSTa mogli bi obje sterati u stećaj.
Toliko o vrlim investitorima tipa Floričić i Galinec te ostali manipulatori no, svemu dođe kraj?
Toliko o

strvinar


MARKONI doista si neupućen, a da KOEI vrijedi 300 Kn je jedna od najvećih gluposti napisanih na ovom forumu…. mislim da je doista bezpredmetno i ispod časti razgovarati s tobom, jer izvješće vjerojatno nisi pročitao, jer ni neznaš što to znaći izvješće, a kamoli da ga razumiješ. p.s. KOEI je uprihodio u prvoj polovici godine 1.35 milijardi kuna

Mogao je uprihoditi i sto milijardi i ostvariti mizernu dobit uz kreativno knjigovodstvo i naklonost HEPa i grada Zagreba koji naštima cijenu tramvaja,vidjet će se dokle to ide.
Toliko o toj temi,na ovom forumu piše 99% prodavaća magle !!!

strvinar

Kakvo štimanje cijene tramvaja? Baš bi Končar dobio tramvajski ugovor da nije bio
jeftiniji od konkurencije.
A tko ovdje prodaje maglu lako se vidi[smiley7].

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

ovaj tjedan kao što sam i pretpostavio nije bilo promjene u TOP10, mali su prodavali a i našlo se dosta novih kupaca fondova,, a i HYPO je ovaj tjedan presta malo s rasprodajom,,,zanima me što će biti slijedeći tjedan…da li je hypo skratio pozicije na vrijednosti koje je mislio


alesar: ” MARKONI doista si neupućen, a da KOEI vrijedi 300 Kn je jedna od najvećih gluposti napisanih na ovom forumu…. mislim da je doista bezpredmetno i ispod časti razgovarati s tobom, jer izvješće vjerojatno nisi pročitao, jer ni neznaš što to znaći izvješće, a kamoli da ga razumiješ. p.s. KOEI je uprihodio u prvoj polovici godine 1.35 milijardi kuna ” Mogao je uprihoditi i sto milijardi i ostvariti mizernu dobit uz kreativno knjigovodstvo i naklonost HEPa i grada Zagreba koji naštima cijenu tramvaja,vidjet će se dokle to ide. Toliko o toj temi,na ovom forumu piše 99% prodavaća magle !!!

dragi moj prijatelju …
jel znas da koncar i dalje ima knjigovodstvenu vrijednost zemljista od cca 10eM2na Jankomiru
“moja firma dobila ponudu za otkup zemljista na Jankomiru po 330eM2 a znas li koliko koncar ima tamo zemlje ???
Ne znam sada tocno ali ne bih puno promasio kad zbrojis sve od transormatora jednih i drugih , el vozila i ostalih pogona 700 000-1 000 000 M2 x 300eur M2 = nije lose [smiley1]

[color=blue][i]Trgovina na malo ,veliko i od panicara u korekciji [/i][/color]



vedric:

evo kaj veli jedan od 190 dioničara KOEI–floki • Možete li objasniti zašto ste odlučili ulagati u neke dionice, primjerice u Končar? – U Končar sam uložio zbog očekivanja rasta energetskog sektora u cijelom svijetu. S obzirom na to da je Končar vodeća kompanija u regiji za energetski sektor i kroz nju se, logično, morao kanalizirati dio toga svjetskog rasta. Osim toga, takve smo tvrtke vrednovali na osnovi broja inženjera koje su zapošljavale. Došli smo do zanimljivih podataka da, primjerice u Siemensu i Ericssonu prosječan inženjer ostvaruje približno između 200 i 300 tisuća eura prihoda po zaposlenome na godinu. Smatrali smo da su znanja naših inženjera jednako kvalitetna te da je samo pitanje dana kad će i oni ostvarivati možda ne takav ali sličan prihod. Ukupno gledajući, naša je radna snaga još jeftinija od strane pa se tu dugoročno može očekivati rast. molim komentare nevjernika

Većina vas ponaša se kao krdo,floki je ušao na 70 kn u končar nakon što je grku prodao jadroplov .Kasnije je prodao i atlantsku,u njegov fond nebih uložio ni 5 kn kao i ostale hr fondove.
Pogotovo one iz SLO jer pumpaju cijene određenih dionica a vi srljate za njima,oni su napravili kazino od hr tržišta.
moje pitanje glasi koji fondovi ulažu u : ADRS,ERNT,ATPL,JDPL,TNPL,FRNK,ZAPI,IGH,TNSA,i druge kvalitetne tvrtke.
Zato rastu:KOEI,LKRI,BLSC,PTKM,ULJN,INDG i ostale dionice upitnih pokazatelja, ovaj vaš KOE je isti kao i PODR,
obje tvrtke su u većinskom državnom vlasništvu.Da nema Belupa i DiSTa mogli bi obje sterati u stećaj.
Toliko o vrlim investitorima tipa Floričić i Galinec te ostali manipulatori no, svemu dođe kraj?
Toliko o

Stavio si definitivno BLSC u krivu košaru!


markoni: ” alesar: ” MARKONI doista si neupućen, a da KOEI vrijedi 300 Kn je jedna od najvećih gluposti napisanih na ovom forumu…. mislim da je doista bezpredmetno i ispod časti razgovarati s tobom, jer izvješće vjerojatno nisi pročitao, jer ni neznaš što to znaći izvješće, a kamoli da ga razumiješ. p.s. KOEI je uprihodio u prvoj polovici godine 1.35 milijardi kuna ” Mogao je uprihoditi i sto milijardi i ostvariti mizernu dobit uz kreativno knjigovodstvo i naklonost HEPa i grada Zagreba koji naštima cijenu tramvaja,vidjet će se dokle to ide. Toliko o toj temi,na ovom forumu piše 99% prodavaća magle !!! ” dragi moj prijatelju … jel znas da koncar i dalje ima knjigovodstvenu vrijednost zemljista od cca 10eM2na Jankomiru “moja firma dobila ponudu za otkup zemljista na Jankomiru po 330eM2 a znas li koliko koncar ima tamo zemlje ??? Ne znam sada tocno ali ne bih puno promasio kad zbrojis sve od transormatora jednih i drugih , el vozila i ostalih pogona 700 000-1 000 000 M2 x 300eur M2 = nije lose [smiley1]

Ja sam negdje čuo… da Končar ima terene van Zagreba ,točnije oko Samobora te da u nekoj bližoj budućnosti s nekim pogonima seli na te lokacije .Zna li netko nešto konkretnije o tome?[smiley2][smiley2][smiley2]

POKRET OTPORA

Bez argumenata komentirate gosp. marconi

da riješimo neke dileme oko zemljišta, oni koji su malo duže u Končaru to znaju nadam se…
članak je iz 11 mjeseca 2006 godine, ali cijena po kojoj to Končar vodi je ostala ista 🙂

“Primjerice, Končar zemljište na Žitnjaku vodi po cijeni od dva DEM po četvornome metru povijesnom
trošku nabave. Istodobno,susjedna je parcela prodana za 80 eura po četvornom metru, otkriva naš sugovornik.”

Vaš link

New Report

Close