KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 17:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
372,57
74.142
199
370,00
372,00
-0,53%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Mrzljak možeš li nam sad poslat K/P…?[smiley2][smiley2][smiley2]

može, može što nebi moglo .. jedino si pod moderiranjem pa malo kasnim na tvoj upit … sori

KOEI-R-A Vrijeme: 15:00:35
Kupnja Ukupno ponuda 35
Ukupno dionica 2515

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja Ukupno ponuda 57
Ukupno dionica 4321

5 najboljih ponuda
Cijena Količina

Kupnja;

1126,00 100
1125,00 38
1124,51 7
1121,00 35
1120,00 140

Prodaja :

1130,00 562
1132,00 50
1135,00 22
1136,00 85
1149,00 100

inače ovaj veliki nalog od 1130 se polako gricka … što prošlih dana nije bio slučaj .. tada je bilo proljevanje po bidu i to sa padom od 1-2-3 % …

Manitu,ne brini sve je to već ukalkulirano u cijenu dionice…[smiley2][smiley2][smiley2]

POKRET OTPORA


TunaSalad:

u zadnje vrijeme je više HPB skrbnički prodavao nego hypo. znatno više.

Kaj i tam ima tenora?

pardonček – PBZ skrbnički, ne HPB.
taj ih ima duplo neg hypo. u zadnja tri dana koja se vide u sda odrekli su se oko 4000 komada. valjda im se ukazala kakva povoljnija gaža. a možda samo trejdaju – ni muzikašima iz top 10 to nije strano. evo, hypo je u to vrijeme par komada kupio pa prodao pa mirovao.

no, tek za par dana ćemo vidjeti tko jučer i danas svira. možda hypo, ali vjerojatniji je ovaj PBZ. no, baš nas briga – kupaca ima.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ovo danas nije izgledalo loše,odbijanac[smiley2]

može K/P ??

hvala!!!!!! [smiley7][smiley7][smiley7]

Four Star General



pardonček – PBZ skrbnički, ne HPB.
taj ih ima duplo neg hypo. u zadnja tri dana koja se vide u sda odrekli su se oko 4000 komada. valjda im se ukazala kakva povoljnija gaža. a možda samo trejdaju – ni muzikašima iz top 10 to nije strano. evo, hypo je u to vrijeme par komada kupio pa prodao pa mirovao.

Vodi racuna da su to zbirni skrbnicki, znaci vjerovatno je vise osoba iza jednog racuna. Tako da ne moraju trejdat, nego jedni prodaju, drugi kupuju… Pa kakav saldo ispadne taj dan.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

hm. nisam to znao.

no, tih skoro 4000 komada koje se vodi na toj PBZovoj poziciji je 28. i 29.6. i 2.7. bilo oko 90% prometa.
hypo u to vrijeme saldo od -30 komada.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


manitu: ” Pardon, u brzini sam krivo formulirao jednu recenicu u gornjem postu. Dakle, treba ovako: Ako uzmete u obzir dobit KOEI grupe u 2006 (11,945 mil. kn tj. 2,23 mil USD), onda je jasno što gore navedeni ‘kiksevi’ znače za profitabilnost . Vrijednost u USD je po danasnjem srednjem tecaju 5,35 kn za USD. Dakle, šteta u GIM-u od cca 5 milijuna USD-a je dvostruko veća od prošlogodišnje neto dobiti grupe. Po meni jako dobar razlog za pad dionice. Ako slučajno griješim, molim da me netko ispravi. ” Da budem iskren ne štima mi sve u toj priči o šteti.Prvenstveno mislim na koštanje štete.

mozete li kolega biti malo konkretniji, sto vam ne stima u prici o kostanju stete? Mozda cu vam moci pojasniti.

Pessimism Is Your Friend


hm. nisam to znao.

no, tih skoro 4000 komada koje se vodi na toj PBZovoj poziciji je 28. i 29.6. i 2.7. bilo oko 90% prometa.
hypo u to vrijeme saldo od -30 komada.

Hm, mozda je ipak samo jedan iza (iz fin. izvjesca top 10):

PBZ D.D./ SKRBNIČKI RAČUN KLIJENTA/

Obicno stoji zbirni skrbnicki ako je zbirni [smiley2]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


TunaSalad: ” hm. nisam to znao. no, tih skoro 4000 komada koje se vodi na toj PBZovoj poziciji je 28. i 29.6. i 2.7. bilo oko 90% prometa. hypo u to vrijeme saldo od -30 komada. ” Hm, mozda je ipak samo jedan iza (iz fin. izvjesca top 10): PBZ D.D./ SKRBNIČKI RAČUN KLIJENTA/ Obicno stoji zbirni skrbnicki ako je zbirni [smiley2]

Na izvješćima piše zbirni skrbnički račun i to je vrlo vjerojatno točno



Na izvješćima piše zbirni skrbnički račun i to je vrlo vjerojatno točno

Za 2006. pise zbirni, za 1q 2007. pise: SKRBNIČKI RAČUN KLIJENTA. Pa ti znaj. Uostalom, previse se opterecujemo sa tih top 10 IMHO.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Da budem iskren ne štima mi sve u toj priči o šteti.Prvenstveno mislim na koštanje štete.

Cijena štete od 5 milijuna USD je pod pretpostavkom da GIM bude prinuđen isporučiti nove generatore, kao što se sad od njih traži.
Nisam uračunao dodatnu štetu zbog kašnjenja ugovorenih poslova, ili penale zbog kašnjenja.

Direktna šteta zbog pregaranja namota u vjetroagregatu mislim da nije prevelika, međutim problem je što se zbog toga kasni s montažom prototipa, da ne spominjem probnu seriju, koja treba doći iznad Splita. A KOEI će imati dobit od vjetroagregata tek nakon isporuke prve veće serije nekom kupcu.
Da ne spominjem da će se u Hrvatskoj uskoro instalirati (strane) turbine snage 3 MW, što je već i objavljeno u Poslovnom. Končareve su 1 MW. Naravno, jasno je da su veći agregati isplativiji. Stoga se nadam da će Končar sve ovo ubrzati, inače bi im agregati mogli biti zastarjeli i prije nego izađu na tržište.
Za red veličine cijene nekih generatora evo link:

http://www.poslovni.hr/10736.aspx

Prema autoru članka:
“U prošloj godini isporučena su tri generatora snage 14,5 MVA s kompletnim sustavima uzbude i pripadajućom opremom vrijedni 5,2 milijuna eura za HE Boštanj na Savi…Inače, generatore kakvi su izrađivani s Litostrojem za HE Boštanj Končar proizvodi na isti način i za elektrane u Indiji, Kostarici, Islandu i Kanadi.”

Dakle, prema članku bi dva generatora koštala cca 3,5 milijuna eura, što je oko 4,7 milijuna USD. A troškovi prijevoza i montaže, koju vrše končarevci u Sloveniji i Kostarici nisu isti. Zato vjerujem da informacija o cijeni od 5 milijuna USD nije kriva.

Po meni jedino što ovu dionicu može brzo izvući iz pada je skori potpis ugovora za tramvaje. Nadajmo se najboljem.
Srdačan pozdrav!

Imao sam, imam, ili ću imati dionice o kojima pišem.

New Report

Close