KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

,,, isplati preostalih 16.635.489,28 kuna dobiti poslije oporezivanja u dividende. Time
predložena dividenda iznosi 32,54 kune po jednoj redovnoj i povlaštenoj dionici.

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati


,,, isplati preostalih 16.635.489,28 kuna dobiti poslije oporezivanja u dividende. Time
predložena dividenda iznosi 32,54 kune po jednoj redovnoj i povlaštenoj dionici.

Malo sam razocaran prijedlogom dividende za ovu godinu ocekivao sam vise, ocito su s obzirom na investiciju ove godine odlucili bit konzervativniji kao da vec nisu dovoljno konzervativni heh

Ignore : renči

S obzirom na planirani razvoj elektro-distributivne mreže u EU, uvođenju pametnih brojila, mogućnošću trgovanja i prijedlog ujednačavanja cijena u članicama EU, mislim da se investicije u opskrbu i distribuciju električne energije tek otključavaju, a vidimo da KODT prati trend i ulaže u dodatne kapacitete za distributivne transformatore. Zadovoljan sam planovima, razvojem i odnosom prema vlastitom (dioničarskom) kapitalu. Ukoliko bude razočaranih zbog manje dividende biti će prilika za jeftiniju kupnju.


S obzirom na planirani razvoj elektro-distributivne mreže u EU, uvođenju pametnih brojila, mogućnošću trgovanja i prijedlog ujednačavanja cijena u članicama EU, mislim da se investicije u opskrbu i distribuciju električne energije tek otključavaju, a vidimo da KODT prati trend i ulaže u dodatne kapacitete za distributivne transformatore. Zadovoljan sam planovima, razvojem i odnosom prema vlastitom (dioničarskom) kapitalu. Ukoliko bude razočaranih zbog manje dividende biti će prilika za jeftiniju kupnju.

Ako im je manja dividenda zbog potrebe investicije onda necu bit razocaran radje da to iskoriste za investiciju nego da dizu kredite zbog toga iako ce jedan dio vjerovatno dignit tako su sve investicije financirali, malo jesam napisao po osjecaju jer sam ocekivao vise covjek se uljulja kad sve ide po ps-u….isao sam nac svoj post od prosle godine jer tamo sam naveo koliko je iznos investicije u pitanju barem su tako rekli na skupstini po tome radi se od 90 tak mil kuna, mislio sam da je manje ovako na prvu kad zaboravis sta si cuo prije godinu dana hmm, gledajuci da je VN laboratoriji i tadasnje prosirenje stajalo 106 mil ocito je da ni ova investicija nije mala, na racunu su u 4Q imali 100 mil, tako da na prvu izgleda da je manja dividenda povezana s ovom investicijom, sve u svemu gledajuci u zadnjih cca 7 godina imamo ulaganje u VN laboratorij i prosirenje kapaciteta, kupnju PET-a, sad opet ulaganje u prosirenje kapaciteta, a da smo pri tom imali sigurnu dividendu i da drustvo nije povecalo zaduzenost radi ulaganja uz vise nego dobru likvidnost, mislim da se neman sta zalit jer ocito je da uprava se brine prvenstveno za drustvo kako bi i trebalo bit do sad savrseno balansirano.

Vidim iz tog posta od prosle godine da su i na skupstini rekli da investicija u PET ce bit gotova do 9 mjeseca sta nekako ide u prilog onom postu prije gdje sam PET spominjao i prihode koje se vide iz Fi


U PET-u se ocekuje da ce se investicija u pogon, alate itd. bit gotova do 9 mjeseca nakon cega ce kapacitet tvornice bit nekih 1/3 matice tj to je prevedeno oko cca 20 mil eura prihoda koji se naravno treba i uspit realizirat, medjutim uz tu investiciju bitno je i ljude osposobit da dodju na razinu kako KODT funkcionira prenit Know-how sta zahtjeva vrijeme jer je opcenito cijela ta akvizija preuzeta u losem stanju ocito s obzirom na malu cijenu koja je placena ukratko bili bi zadovoljni ako ovu godinu PET posluje s nulom kako su i planirali planom poslovanja.

Sta se tice matice do kraja godine se ocekuje ulaganje u prosirenje kapaciteta dist transformatora za 50% za koju namjenu se kupuje nekretnina u neposrednoj blizini mislim da se radi o nekretnini u vlasnistvu Kamgrada, ukratko radi se o ulaganju reda velicine 80-90 mil kuna koja ce se financirat kao i dosadasnja ulaganja, za tu investicuju planirano je podnijet zahtijev prema zakonu o poticanju ulaganja kako su i do sada radili.

Ignore : renči

http://www.seebiz.eu/globalna-potraznja-za-energijom-u-2018-porasla-23/ar-191777/

Električna energija nastavlja se pozicionirati kao energent budućnosti – globalna potražnja za električnom energijom u 2018. porasla je za 4 posto, na više od 23.000 teravatsati, a taj brzi rast doveo je električnu energiju na 20 posto udjela u ukupnoj finalnoj svjetskoj potrošnji energije.

Ignore : renči

KONČAR – DISTRIBUTIVNI I SPECIJALNI TRANSFORMATORI d.d. – poziv na Glavnu skupštinu
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/bsYEvnUYI9BQeSYOnuayBg==.pdf

ODLUKU
O RASPODJELI RASPOLOŽIVE DOBITI ZA 2018.GODINU
1. Raspoloživa dobit Društva ostvarena u poslovnoj 2018. godini u iznosu od
16.635.489,28 kuna raspoređuje se za isplatu dividende što iznosi 32,54 kune po
povlaštenoj i po redovnoj dionici. Dividenda od 32,54 kune po dionici za 511.232
dionica daje ukupan iznos od 16.635.489,28 kuna.
2. Dividenda će se isplatiti onim dioničarima koji budu upisani u depozitoriju SKDD
kao vlasnici dionica na dan koji je 15 (petnaest) dana iza datuma održavanja Glavne
skupštine 05.06.2019. To je datum stjecanja tražbina za isplatu dividendi (record
date).
3. Isplata dividendi izvršit će se najkasnije u roku od 15 (petnaest) dana od dana
stjecanja tražbina za isplatu dividende (record date) do 20.06.2019.

Je li prošlogodišnji iznos dividende bio isplaćen prije podjele dionice na dvije ili nakon što je dionica doživjela stock split?

Mislim da je prije , ali nisam sto posto siguran.

Ako je tako, onda ne možemo uspoređivati ovogodišnji iznos dividende (nakon split stocka) i prošlogodišnji (prije split stocka), ili griješim?

Dividenda je isplaćena prije stock splita. Isplata je bila u lipnju 2018, a stock split proveden u rujnu.

Usporedno je puta 2, znači kao da je divka 65 kuna. To je ok

New Report

Close