KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lijepo nekonsolidirano rast dobiti 18%, novac na racunu i dalje jako dobar uz rast narudzbi na godisnjoj razini od 9% nema briga rastemo i dalje mozemo ocekivat i porast dividende u skladu s porastom dobiti pretpostavljam kao i prosle godine 50% dobiti, iako je na rast dobiti utjecalo 5.1 mil dobiti radi drugacijeg standarda izvjescivanja na isti nacin je i dobit umanjena jednokratno za 7,4 mil od nerealizirane fin imovine koje se odnosi na umanjene vrijednosti ulaganja u povezano drustvo pretpostavka je da se radi o poljskoj pa su zbog restrukturiranja u prosloj godini iskoristili mogucnost umanjenja vrijednosti ulaganja da umanje dobit i smanje obvezu pozreza neko moje misljenje koliko mogu povezat iz ovog excela.

Ignore : renči

Na normalnoj burzi ovo se ne bi moglo kupit ispod 5.000 kn po dionici.

10 godina sam u ovoj dionici i vjerojatno ću biti još toliko…

Najviše me raduje rast kratkotrajne imovine, što znači da se strelica ponovo napinje i očekuje se povećana realizacija (prihodi) u narednom periodu 3-6-9 mjeseci, slično kao na AD Plastiku, svijetle točke našeg poduzetništva. Izvješće preporučujem proučiti svim našim brižnim političarima koje provode demografsku politiku.


Najviše me raduje rast kratkotrajne imovine, što znači da se strelica ponovo napinje i očekuje se povećana realizacija (prihodi) u narednom periodu 3-6-9 mjeseci, slično kao na AD Plastiku, svijetle točke našeg poduzetništva. Izvješće preporučujem proučiti svim našim brižnim političarima koje provode demografsku politiku.

Kratkotrajna imovina 573 mil minus kratkotrajne obveze 215 mil i dugorocni dug 34 mil ostane vam 324 mil na trzisnu kapitalizaciju od 500 mil znaci da sve ostalo sta ostane vrijedi 176 mil tj. 23 mil eura komicno zar ne za firmu koja radi skoro miljardu prometa i konstantno zaradjuje, prije godinu dvi ta racunica je bila jos manje koliko ostane tipa 40-50 mil haha

Ignore : renči

Kaže gosp.Neo da će u dionici ostati još 10 godina, pa naravno kad znamo da je rast dobiti konstantno svaku godinu sve veći i veći. Znamo da će ovu godinu rasti dividenda, a i slijedeću ako se realiziraju najavljene narudžbe.

Sektor u kojem se može jako lijepo poslovati, iz osobnog iskustva u KODT imam prinos od 80% u 2 i pol godine ulaganja, a u RIZO sam pogubio novce. RIZO poduzeće sa stotinjak zaposlenih, s najpozitivnijom vijesti na burzi iz 2014.godine kada je HEP objavio da do 2030 godine sva domaćinstva u našoj zemlji moraju imati pametna brojila. Još k tome to objavi državna tvrtka, a potencijalni dobavljač također državna tvrtka i umjesto lansiranja prihoda i dobiti ova tvrtka 5 godina kasnije u stečaju zaista paradoksi našeg društva.

Ne dolazi li uskoro vrijeme kada će se odlučivati o dividendi? Koliko bi to moglo biti s obzirom na okolnost da investiraju?


Ne dolazi li uskoro vrijeme kada će se odlučivati o dividendi? Koliko bi to moglo biti s obzirom na okolnost da investiraju?

Prije krize su isplacivali 50% dobiti u dividendu pa su pocetkom krize smanjili na 40%, prosle godine su opet povecali na 50% dobiti da ide na dividendu za pretpostavit je da ce i ove godine bit 50% tako da ocekujem 48kn

Ignore : renči

Gledajuci malo izvjesce primjecujem da su prosle godine glavninu ulaganja u poljsku zavrsili kako oni kazu iz izvjesca, medjutim ono sta mi je zanimljivo je da je prihod od prodaje u poljskoj u prva tri kvartala bio sve skupa 5,8 mil dok je samo u zadnjem kvartalu prihod od prodaje u poljskoj iznosio 17,8 mil, po cemu izgleda da se prva tri kvartala samo radilo na ulaganju te da je vrlo vjerovatno sve krenilo u 4Q kad se gleda kroz prihod od prodaje tj. namece se takav zakljucak, po nekoj logici za ocekivat je da poljska od ove godine pocme se vise vidit kroz izvjesce barem sta se tice prihoda od prodaje.

Ignore : renči


po nekoj logici za ocekivat je da poljska od ove godine pocme se vise vidit kroz izvjesce barem sta se tice prihoda od prodaje.

Pozlatile ti se riječi i novčanik. 🙂 Hvala na ovom zapažanju. 🙂

KONČAR – DISTRIBUTIVNI I SPECIJALNI TRANSFORMATORI d.d. – Održana sjednica Nadzornog odbora
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/YdjFudl05X6fm8mZYOxHow==.pdf

New Report

Close