KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema se tu sta reci mir i tisina otvoris i zatvoris izvjesce do sljedeceg heh……veseli +14% vise ugovorenih poslova.

A posebno veseli to sam vec jednom spomenio kratkotrajna imovina 553 mil + novac 117 mil = 670 mil i minus kratkorocne obveze 219 mil razlika je 453 mil mozemo dodat jos i dugorocne obveze 35 mil sta daje razliku 418 mil na trzisnu kapitalizaciju od 511mil pri cemu dodjemo da sve ostalo trzisno vrijedi samo 94 mil kuna gledajuci nekonsolidirano

Ignore : renči


A posebno veseli to sam vec jednom spomenio kratkotrajna imovina 553 mil + novac 117 mil = 670 mil i minus kratkorocne obveze 219 mil razlika je 453 mil mozemo dodat jos i dugorocne obveze 35 mil sta daje razliku 418 mil na trzisnu kapitalizaciju od 511mil pri cemu dodjemo da sve ostalo trzisno vrijedi samo 94 mil kuna gledajuci nekonsolidirano

Koliko to dođe po dionici?



A posebno veseli to sam vec jednom spomenio kratkotrajna imovina 553 mil + novac 117 mil = 670 mil i minus kratkorocne obveze 219 mil razlika je 453 mil mozemo dodat jos i dugorocne obveze 35 mil sta daje razliku 418 mil na trzisnu kapitalizaciju od 511mil pri cemu dodjemo da sve ostalo trzisno vrijedi samo 94 mil kuna gledajuci nekonsolidirano

Koliko to dođe po dionici?
[/quote]

Ovo sam gore krivo izracunao dva puta sam dodao novac iako je vec ukljucen u kratkotrajnu imovinu, znam da je tako nesto smijesno ispalo jos prije dok dionica nije narasla pa mi na prvu nije bila cudna racunica da provjeravam

Ignore : renči

Rast aktivnosti vidi se po rastu kratkotrajne imovine, te kratkoročnih obaveza, jedino malo mi je nejasno
o kakvim se potraživanjima radi prema državi i ostalim institucijama, raniji perijod 1.861.000 na sadašnjih 7.800.000 kn. Sve ostalo pozitivno kao u ekonomskim čitankama.

Za gosp PersJesus da pojasnim KODT mi sliči na situaciju u Gorenju jer kako vidimo kinezi su jako oprezni investitori pa su 5-6 godina prije konačne kupnje ušli u vlasništvo sa otprilike 10% dionica Gorenja. Tako i sada sa Končarom ulaze u posao sa visokonaponskom opremom. Ukoliko ovaj posao prođe po zamislima Kineza zasigurno će pokazati daljni interes, a slijedeće bi mogao biti KODT.


Ukoliko ovaj posao prođe po zamislima Kineza zasigurno će pokazati daljnji interes, a slijedeće bi mogao biti KODT.

Napisali ste 5-6 godina prije konačne kupnje. Dakle, ako se s kineske strane doista i dogodi scenarij Gorenje, horizont se mjeri pokojom godinom. Trebat će strpljenja.

Ovo poduzeće je stvarno u korak sa najmodernijim tehnološkim trendovima, pitam se koliko zapravo vrijedi KODT . Mislim da je jedino ZSE (burza) razlog da je cijena na ovim razinama.

Malo zanimljivosti

https://www3.eurelectric.org/powerdistributionineurope/

European networks will require €600 billion of investment by 2020. Two thirds of this investment will take place in distribution grids. The DSO share of overall network investments is estimated to grow to almost 75% by 2035, and to 80% by 2050.

DSO investments include building new capacity and refurbishing and replacing existing assets as they reach the end of their technical lifetime. Investments are also driven by a changing distribution system, with a greater role for new loads like electric vehicles, for distributed generation like rooftop solar panels, and for smart meters.

Ignore : renči


Ovo poduzeće je stvarno u korak sa najmodernijim tehnološkim trendovima, pitam se koliko zapravo vrijedi KODT . Mislim da je jedino ZSE (burza) razlog da je cijena na ovim razinama.
A ja mislim da je razlog relativno niske cijene taj što dionica (za sada) nije široko poznata kao neke druge “velike” i “popularne” dionice. Ali, samo polako, nekima od nas se ne žuri… 😉

,,, netko krati, dobra prilika za dokup podcijenjenog bisera, još ako ga kinezi pobruse biti će izuzetna priča

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

Zdrava kompanija koja ulaže u širenje poslovanja, a osim toga niša kojom se bavi ima sjajnu budućnost. Vrlo brzo će električna energija automobilsku industriju oteti iz ralja naftnog biznisa, što znači velika ulaganja u distribuciju električne energije, energije s kojom SAD i Rusija ne mogu manipulirati sa EU.

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/KODT-fin2018-4Q-NotREV-K-HR.pdf

New Report

Close