KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

inače, ako tko bude na skupštini – trebali bi čisto spoemnti zasto izvjesca ne sadrže takv enapomene, čak i neke tvrtke manje ozbiljne daju u riječi uprave podrobn aobjašnenja, POGOTOV O IZVANRDNIM DOGADAJIMA

po meni, trnasprentnosti nikad dosta, nikad dosta, napisi crno na bijelo i mirna bosna

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


inače, ako tko bude na skupštini – trebali bi čisto spoemnti zasto izvjesca ne sadrže takv enapomene, čak i neke tvrtke manje ozbiljne daju u riječi uprave podrobn aobjašnenja, POGOTOV O IZVANRDNIM DOGADAJIMA

po meni, trnasprentnosti nikad dosta, nikad dosta, napisi crno na bijelo i mirna bosna

Pa ne mozemo rec da ne sadrzava kad jos revidirano izvjesce nije izaslo ?

Ignore : renči

kupac hoće kupiti po 1850, a neki veliki majstor hoće prodati po 1830

O Ivice, Ivice, šat uradi od nas i naše burze. Ne vraćaj se iz Londona, samo će još dosoliti čorbu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Neki veliki majstor hoće prodati po 1830 kn.

Neki još veći majstori su nedavno prodavali po 1750 kn i sl.
Kupci omastili brk. 😉

28.03 1.750,00 1.750,00 -1,69%
19.03 1.780,00 1.780,00 -0,56%
15.03 1.790,00 1.790,00 -1,10%

ovi rokaju dalje

1.Poslovanje u prvom kvartalu 2018. godine
Ukupni prihodi u prvom kvartalu 2018.g. iznosili su 187 mil. kn (u 1. kv. 2017.g. bili su 185,4
mil. kn), što je rast od 1% u odnosu na promatrano razdoblje. Izvoz čini 81% prihoda od
prodaje.

U prvom kvartalu 2018.g. ostvarena je bruto dobit od 9,8 mil. kn što je rast od 22% u odnosu
na isto razdoblje prethodne godine kad je iznosila 8 mil. kn. Dobit nakon oporezivanja iznosi
8 mil. kn i veća je za 22% od neto dobiti iz prvog kvartala 2017.g. koja je bila 6,6 mil. kn.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

i stanje ugovorenih poslova + 4%

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Malo da ozivim temu jedna zanimljivost za one koji ne znaju Kodt ima udjele u drustvima Feromont (18,9%), Ferokotao (16%) i Elkakon (50%) koji se u bilanci vode po ukupnoj vrijednosti od 4.5 mil medjutim Kodt od tih drustava godisnje dobiva dividendu koja je za proslu godinu iznosila sveukupno 2,1 mil, ako gledamo samo s osnove udjela u rezultatu onda je udio u rezultatu za 2016 godini bio oko 3.2 mil (za 2017 jos nemamo sve javno dostupno pa sam uzeo 2016) ocito je da ti udjeli imaju ipak vecu vrijednost nego sta je to iskazano u bilanci.

Ignore : renči

je li netko možda pratio KODT trgovanje u kontekstu povratka u normalni režim? ne zapisujem što se događa iz dana u dan (ne da mi se), ali pogledam svako malo, pa mi se čini da postoji trgovanje svaki dan (ili skoro svaki dan).

nazire li ne možda povratak u normalni režim? očito ljudi žele trgovati, a “stručnjaci” ne daju, odbijaju provizije.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/nfk9zd82PjY2zub4eAQ7WQ==.pdf

I sta skupstina kaze 😛

Ignore : renči


I sta skupstina kaze 😛

Malo se salim samo provjeravam jel bilo koga 🙂

Ukratko ovako bitne stvari sa skupstine

U PET-u se ocekuje da ce se investicija u pogon, alate itd. bit gotova do 9 mjeseca nakon cega ce kapacitet tvornice bit nekih 1/3 matice tj to je prevedeno oko cca 20 mil eura prihoda koji se naravno treba i uspit realizirat, medjutim uz tu investiciju bitno je i ljude osposobit da dodju na razinu kako KODT funkcionira prenit Know-how sta zahtjeva vrijeme jer je opcenito cijela ta akvizija preuzeta u losem stanju ocito s obzirom na malu cijenu koja je placena ukratko bili bi zadovoljni ako ovu godinu PET posluje s nulom kako su i planirali planom poslovanja.

Sta se tice matice do kraja godine se ocekuje ulaganje u prosirenje kapaciteta dist transformatora za 50% za koju namjenu se kupuje nekretnina u neposrednoj blizini mislim da se radi o nekretnini u vlasnistvu Kamgrada, ukratko radi se o ulaganju reda velicine 80-90 mil kuna koja ce se financirat kao i dosadasnja ulaganja, za tu investicuju planirano je podnijet zahtijev prema zakonu o poticanju ulaganja kako su i do sada radili.

Ignore : renči

@StatusQuo

Hvala na izvještaju!

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

New Report

Close