KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



– Ja ne znam kako netko misli nesto darovat sta je vec moje, naime moje vlasnistvo ne moze nitko meni darovat jedino ga ja mogu nekome drugome darovat……fulali ste ceo fudbal

– to vi mislite gospon StatusQuo.
– morate znati kako živite u Apsurdistanu.
– na to ste vi već više puta platili porez.
– najprije je firma platila pored 1001 nameta i namet na dobit od 20%.
– potom ste vi platili porez na dividendu 12%.
– pa ste i za lokalnu samoupravu od toga platili 18%.
– pa ako ste se drznuli još s time trgovati i ostvariti kakvu dodatnu dobit eto vam novih 12% poreza.
– nemojte ovaj put zaboraviti platiti i tih dodatnih 18% prireza.
– i ne vidim razloga zašto ne bi te platili još ako to ustanovi porezna.
– a ako ste drski i ne želite to platiti ide vam ovrha s uključenim troškom suda, javnog bilježnika i vlade RH.
– što mislite zbog čega je danas u 15:18 ukupni promet na burzi 2.697.879 Kn.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

A kad sve to platite i izvadite ostatak novca koji je preostao nakon svih nameta i harača, odete s tim u dućan i platite još 25%.

A ako ste se drznuli kupiti nekretninu, ni tu nije kraj. Još će ići porez na to svake godine!

Zaista se puno više brinem za burzu nego za poslovanje kompanije, lavina negativnosti se zakotrljala uvođenjem poreza na dividendu, nemogućnosti je koristiti kod povrata poreza, porez na kapitalnu dobit, upitna bilo kakva vrijednost dionica u kojoj je Agrokor bio većinski vlasnik, ukidanje CE ENTER tržišta dionica koja objavljuju samo godišnja izvješće itd. Da zaključim KODT izgleda poput Rimčeve superjurilice na makadamu hrvatskog tržišta kapitala čije kamenje je sve veće i oštrije, a ležeći policajci otežavaju promet odnosno likvidnost a naš autić bi se mogao oštetiti jer nije izrađen za ovaj kamenjar.


– izdavanje novih dionica vam znači kako će se dogodine ista dividenda dijeliti na dvije dionice, odnosno pad dividende za 50%.
ako je ovo osoba koja nesto rzumije, ja sam ajatolah homeini.
sačuvaj me bože hrvatske kulture i ivaninog razumijevanja

Od Ivane sam nekada mogao dosta nauciti. Jos uvijek je zadrzala isti nacin razmisljanja. Ja nazalost vise ovdje ne mogu cuti neku cinjenicu ili znanje o ulaganju koje bi me zainteresiralo, zato i rijetko pisem. Ali za 99% ljudi koji ovdje nesto napisu ona je jos uvijek mlazni avion u razumijevanju ulaganja u hrvatske dionice. Pri tom je i duhovita, sto nitko drugi skoro pa nije. Pokusaj da se parira njenoj zajedljivosti i provociranju uglavnom zavrsi u vulgarnosti, pa zvuci jadno, linija je tanka, to se i tebi dogodilo, kao i svim glavocima koji su ranije zagrizli.
Kodta imam najvise u portfelju, i nisam ga mislio niti kupovati niti prodavati u dosadasnjim okolnostima. Sad kad je jasna moja pozicija, sto se tice dobijanja nove dionice na prvi pogled ne dobija se i ne gubi nista. Moje kodt dionice ce i dalje ciniti isti odredjeni broj kuna kapitala i rezervi koji je u proteklom razdoblju ostvario isti odredjeni broj kuna neto dobiti, ebita, ebitdae ili novčanog tijeka iz poslovnih aktivnosti koje bi racionalni ulagač koristio u fer vrednovanju burzovne cijene.
Ako gledamo dalje, od novih dionica losiji polozaj u odnosu na ranije nastaje ako nove dionice budu oporezive, u tom slucaju imao sam neoprezivi kapital u kodtu od kojeg ce sada pola ostati neoporezivo, a pola postaje oprezivo.
Eventualni dobitak novim dionicama ovisi o broju plavusa na burzi (naruči plavuša pizzu. Pita je konobar: Hoćete da je razrežemo na 6 ili 12 komada? Plavuša odgovara: Na 6, još nikad nisam uspjela pojesti 12). Cijenu dionica odreduje Keynesov beauty contest, a nismo svi racionalni ulagaci sa minimalnim znanjem. Uz dovoljan broj plavusa cijena bi mogla na putu dole prema pola zastati ranije, u tom slucaju ako letvica stane dovoljno visoko i ja bih razmisljao o kracenju s jednokratnom zaradom.


Uz dovoljan broj plavusa cijena bi mogla na putu dole prema pola zastati ranije, u tom slucaju ako letvica stane dovoljno visoko i ja bih razmisljao o kracenju s jednokratnom zaradom.

Ima previše vas koji maštate o skraćivanju, ali sve to na mali broj (eventualno) zaostalih naloga. Brokeri će upozoriti svoje klijente na novonastale činjenice, osim toga, neki od (zaostalih) kupovnih naloga pripadaju fondovima. Sve u svemu, možda netko upeca nekoliko komada, ali to će, čak i ako se dogodi, biti beznačajna količina. Cijena dionice će s obzirom na planove i poslovanje dugoročno ionako rasti.

Danas, 09.04.2018. godine na margin nije moguće kupovati dionice društava KODT-R-A.

https://www.hpb.hr/malo-i-srednje-poduzetnistvo/financijska-trzista/brokerske-usluge/margin-kredit

Jel netko zna zbog čega.

Meni je uopce bilo cudno sta je vecina ima u ponudi s obzirom da se nalazi u posebnom rezimu, jer kod margina se prvenstveno gleda likvidnost dionica i free float, ocito je od banaka smatrana kao kvalitetna firma i niskorizicna pa su je drzali, inace se oni drze ovih u redovnoj kotaciji.

Ignore : renči

PersJesus, 09.04.2018. u 12:23
Meni je uopce bilo cudno sta je vecina ima u ponudi s obzirom da se nalazi u posebnom rezimu jer kod margina se prvenstveno gleda likvidnost dionica i free float, ocito je od banaka smatrana kao kvalitetna firma i niskorizicna.

U obzir treba uzeti i činjenicu da i fondovi pokazuju interes za ovu dionicu te su, pored nekih poznatih iskusnih znalaca, imatelji iste. Mišljenja sam da će ova dionica uz sve veće zanimanje za nju prije ili kasnije ponovno ući u režim redovnog trgovanja.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/4roUebW6u29lyUPoaG7YJw==.pdf



Uz dovoljan broj plavusa cijena bi mogla na putu dole prema pola zastati ranije, u tom slucaju ako letvica stane dovoljno visoko i ja bih razmisljao o kracenju s jednokratnom zaradom.

Ima previše vas koji maštate o skraćivanju, ali sve to na mali broj (eventualno) zaostalih naloga. Brokeri će upozoriti svoje klijente na novonastale činjenice, osim toga, neki od (zaostalih) kupovnih naloga pripadaju fondovima. Sve u svemu, možda netko upeca nekoliko komada, ali to će, čak i ako se dogodi, biti beznačajna količina. Cijena dionice će s obzirom na planove i poslovanje dugoročno ionako rasti.

[/quote]

mislio sam da sam se bio dovoljno jasno izrazio da nisam mislio na hvatanje zaostalih naloga, vec da se nova cijena stabilizira na vise od pola postojece. ne mastam o skracivanju, imam optimalnu kolicinu ove dionice, ali da plavuse podupru letvicu dovoljno visoko kratio bih.

kako i rekoh – dan D je 14. 09 2018 – tko bude na taj dan pri skdd imao dionice, taj dobije još toliko. Dakle , ima još jahanja.

Pravo na nove dionice imaju dioničari na čijem će računu vrijednosnih papira u Središnjem klirinškom
depozitarnom društvu biti upisane dionice društva na dan 14.09.2018. godine (datum na koji se
utvrđuje popis dioničara koji imaju pravo na nove dionice). Svaka redovna dionica nove emisije iz
sredstava Društva daje jednaka prava kao i dosadašnje redovne dionice a svaka povlaštena dionica
nove emisije iz sredstava Društva daje jednaka prava kao i dosadašnje povlaštene dionice Društva.
Dionice iz ove emisije daju pravo na dividendu za poslovnu 2018. godinu te nadalje.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Dok cekamo revidirano neke zanimljivosti iz koncarevog revidiranog koje se odnose na kodt

Dugorocni dug

Financiranje stjecanja 74% poslovnih udjela u drustvu Power Engineering transformatory Sp. z o.o., Poljska 3.000.000 EUR 2,05% – fiksna do 30.06.2027

Refinanciranje kredita iz HBOR-ovog programa kreditiranja razvitka gospodarskih djelatnosti za financiranja investicije pod nazivom VN laboratory 2.812.168 EUR 1,85% fiksna, do 30.6.2020.
Ovdje je zanimljivo da je prije dvije godine kamata bila 4% i dospjece 2022, sta znaci da su refinanciranjem svake godine od tada smanjili kamatu i ubrzali oplatu kredita

S druge strane ne znam da iti jedno drustvo placa ovoliko niske kamate na kredit sta samo govori o kreditnom rejtingu drustva koje ionako osim ovih kredita nema ostalih kredita

Vezano za stjecanje u poljskoj

Ovisno društvo Končar Distributivni i Specijalni Transformatori d.d. je u svibnju 2017. godine steklo 74% udjela u društvu Power Engineering Transformatory Sp. z.o.o. (PET) iz Czerwonak, Poznan, Poljska. Obzirom da za preostalih 26% udjela postoji simetrična call i put opcija na snazi u razdoblju 8. svibnja 2020. godine do 31. prosinca 2037. godine, te je iskoristiva po cijenama definiranim u ugovoru, Grupa je navedeno stjecanje obračunala kao da je odmah stekla 100% udjela, te je priznala iznos plativ po put/call opciji kao odgođeno plaćeno po otkupnoj cijeni.

Dobit od povoljne kupnje (fer vrijednost identificirane imovine i obveza ovisnog društva Power Engineering Transformatory Sp. z.o.o. (PET) Poljska) iznosi 8,9 milijuna kuna.Ovdje se krije vjerovatno ona dobit od poljske koju nismo znali iz cega je proizisla.

S druge strane iz poziva na glavnu skupstinu drustvo je priopcilo o planovima za 2018 godinu sad iako to inace ne smatran puno relevantnim s obzirom na dosadanja ostupanja jedan dio mi je bio zanimljiv a to je da se iz plana ocekuje da ce poljska u 2018 poslovat oko nule, znaci po njihovom bi onda ove godine trebali ocekivat stabiliziranje poljske te po tome bi mozda mogli ocekivat dogodine kretanje prema pozitivnijem teritoriju, ali taj plan uziman s zadrskom jer ga smatram vise generalnim.

Ugovoreni poslovi

Na inozemnom tržištu, u razdoblju 1-12.2017. godine najveći dio ugovorenih poslova ( 15 posto) odnosi se na tržište Švedske i to u iznosu od 194 milijuna kuna ( najveći dio odnosi se na ugovorene poslove društva Končar –Distributivni i specijalni transformatori ). Za tržište Njemačke ugovoreno je novih poslova u iznosu od 142 milijuna kuna i to u najvećem djelu za isporuku distributivnih i specijalnih transformatora ( 103 milijuna kuna )

Razvoj u 2017

Ekološki distributivni transformator objedinjuje sve aktualne ekološke zahtjeve tržišta EU. Transformator je opremljen sklopkom za regulaciju napona pod teretom, ima vrlo niske gubitke u skladu sa zahtjevimaUredbe Komisije (EU) br. 548/2014 –razine 2, kojaće stupiti na snagu 1. srpnja 2021.godine, vrlo nisku buku, smanjeno magnetsko polje, a punjen je ekološki prihvatljivim prirodnim esterom.

Ignore : renči

Dobit od povoljne kupnje (fer vrijednost identificirane imovine i obveza ovisnog društva Power Engineering Transformatory Sp. z.o.o. (PET) Poljska) iznosi 8,9 milijuna kuna.Ovdje se krije vjerovatno ona dobit od poljske koju nismo znali iz cega je proizisla.

DaKLE, KUPILI SU PO X, A UKNJIŽILI PO X PLUS 8,9 – ajde barem da jednom netko nešto kupi pa ne mora poslije otrpisvati kosture iz ormara, nego nađe nešto učarapljeno

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close