KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja ću samo reći da bi više volio da se išlo na povećanje nominale nego što se išlo dijelit dionice.
Možebitno povećanje likvidnost sa povećanjem broja dionica (pogotovo sa stock splitom) najčešće je dovelo do toga da je cijena dionice više varirala, sa pretenzijom u negativnom smjeru. "Skuplje" dionice manje kupuju "slabe ruke" što daje veću stabilnost cijene dionice a to mi se više sviđa.

Mislim da se likvidnost neće povećati jer je trenutna cijena dionice dovoljno niska da čak ni malom ulagaču ne predstavljala prepreku za ulaganje. Prije bi utjecaj mogao biti vidljiv na cijeni zbog efekta “sidrenja” gdje ljudi zapamte brojku iz prošlosti kao normalnu pa im nova, znatno niža cijena izgleda povoljna. S obzirom da dionica i je povoljna te ima odličnu dividendu, izdavanje novih dionica bi lako mogao biti okidač za rast cijene.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Zanimljivo da je trzisna kapitalizacija je 460mil,dok je kratkotrajna imovina 480 mil te kratkotrajne obveze 140 mil sta znaci da je razlika 340 mil sta ostaje drustvu u kratkotrajnoj imovini, sta znaci da trziste vrednuje cilu ostalu imovinu i biznis za 120 mil bas smijesno 🙂

Ignore : renči


S obzirom da dionica i je povoljna te ima odličnu dividendu, izdavanje novih dionica bi lako mogao biti okidač za rast cijene.

– nije odlična dividenda ako je ona ispod 4%.
– izdavanje novih dionica vam znači kako će se dogodine ista dividenda dijeliti na dvije dionice, odnosno pad dividende za 50%.
– ja imam dosta tih dionica ali stvarno tu ne vidim potrebu za nekim drukanjem.
– trenutna cijena 1.800 kn je sasvim o.k.
– a dividenda je mogla biti i veća.

– I love this game.
Pozdrav !



S obzirom da dionica i je povoljna te ima odličnu dividendu, izdavanje novih dionica bi lako mogao biti okidač za rast cijene.

– nije odlična dividenda ako je ona ispod 4%.
– izdavanje novih dionica vam znači kako će se dogodine ista dividenda dijeliti na dvije dionice, odnosno pad dividende za 50%.
– ja imam dosta tih dionica ali stvarno tu ne vidim potrebu za nekim drukanjem.
– trenutna cijena 1.800 kn je sasvim o.k.
– a dividenda je mogla biti i veća.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Dividenda je 3,97% na cijeni dionice od 1.800,00 nakon poreza i prireza (barem za mene). Meni je to sasvim ok i iznad očekivanja. Složio bih se za KODT2 što se tiče cijene, ali za KODT očekujem ipak nešto veću cijenu. No, to će regulirati kupnja/prodaja. Za sljedeću godinu dividendu će odrediti poslovanje te odluka o postotku dobiti koji će se isplatiti, a ne izdavanje novih dionica.


– nije odlična dividenda ako je ona ispod 4%.
– izdavanje novih dionica vam znači kako će se dogodine ista dividenda dijeliti na dvije dionice, odnosno pad dividende za 50%.
– ja imam dosta tih dionica ali stvarno tu ne vidim potrebu za nekim drukanjem.
– trenutna cijena 1.800 kn je sasvim o.k.
– a dividenda je mogla biti i veća.

– I love this game.
Pozdrav !

– dividenda je preko 4% (81,20 kn/1800 kn = 4,51%).
– uz pretpostavku da će se cijena dionica prepoloviti zbog udvostručavanja njihovog broja te da će se i iduće godine isplatiti 21 mil. kn dobiti, dividenda će u postotku ostati ista (40,60 kn/900 kn = 4,51%).
– s obzirom na najavu ulaganja u znatno povećanje proizvodnih kapaciteta, rast dividende za 44% u odnosu na prošlu godinu je odličan.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]


Zanimljivo da je trzisna kapitalizacija je 460mil,dok je kratkotrajna imovina 480 mil te kratkotrajne obveze 140 mil sta znaci da je razlika 340 mil sta ostaje drustvu u kratkotrajnoj imovini, sta znaci da trziste vrednuje cilu ostalu imovinu i biznis za 120 mil bas smijesno 🙂

Odlično zapažanje kolega. I to nije nikakav druk.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



– nije odlična dividenda ako je ona ispod 4%.

– dividenda je preko 4% (81,20 kn/1800 kn = 4,51%).
[/quote]

Koliki je tu dividendni prinos ???

– kako gospon Baltazar ima dividendni prinos od 3.97% a gospon Old Gunner 4.51% na istoj dionici ???
– koji je tu točniji izračun ???

– I love this game.
Pozdrav !




– nije odlična dividenda ako je ona ispod 4%.

– dividenda je preko 4% (81,20 kn/1800 kn = 4,51%).
[/quote]

Koliki je tu dividendni prinos ???

– kako gospon Baltazar ima dividendni prinos od 3.97% a gospon Old Gunner 4.51% na istoj dionici ???
– koji je tu točniji izračun ???

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Pa vi ste u vasem gornjem postu tvrdili da je manja od 4 posto sta je sada tocno pitam se????

ivana7
– nije odlična dividenda ako je ona ispod 4%.
– izdavanje novih dionica vam znači kako će se dogodine ista dividenda dijeliti na dvije dionice, odnosno pad dividende za 50%.
– ja imam dosta tih dionica ali stvarno tu ne vidim potrebu za nekim drukanjem.
– trenutna cijena 1.800 kn je sasvim o.k.
– a dividenda je mogla biti i veća.

– I love this game.
Pozdrav !

ova ženska ne zna matematike koliko treba za zavrsiti 4 razreda pičke škole, ali zato zna pametovati.

– izdavanje novih dionica vam znači kako će se dogodine ista dividenda dijeliti na dvije dionice, odnosno pad dividende za 50%.

Kako netko tko napiše ovo ima obraza i dalje pisati n aforumu. strašno. pa zar smo svi mi bedaki pa ne znamo računati da cijena na x dionica i cijena na x puta 2 dionica ne može biti isti, uz isto poslovanje i istu neto imovinu. pa valjda dijeliti znamo.

stavim je na ignore i onda ju moram citati iz tudih postova. oldgunneru, nemojte to vise raditi, mlim vas, uništiste mi dan.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Nešto što si "kupio" za nula kuna nije kupnja nego dar. 🙂

Porezna-Uprava RH.

– na darovane vrijednosnice plaćate 4% poreza.
– ako ih niste dobili od članova najuže obitelji.
– a uprava KODT svakako nije vaša najuža obitelj.
– pri utvrđivanju poreza smatra se dan nabave darivanja.

– I love this game.
Pozdrav !


4 razreda pičke škole,

– o.k. je demokracija i različitost mišljenja.
– ali ovakvo pisanje nije u redu za ovu vrstu foruma.

– I love this game.
Pozdrav !


To je kao da pitate koja je dobit za dioničare ako tvrtk anešto zaradi, a ne isplti dividendu.

– ako tvrtka zaradi dobit a u toj dobiti ne vidi isplatu dividende za svoje dioničare takvu dionicu je najbolje prodati što prije i te novce reinvestirati u firmu koja redovito isplaćuje plaću svojim radnicima, ostvaruje dobit i daje dividendu svojim dioničarima.
– radnici rade za plaću.
– dioničari za svoj investirani novac očekuju dividendu koja je puno veća od bankarskih kta.
– dionice su rizik, a dividenda je nagrada za taj rizik.
– jer da nije bilo toga dioničarskog kapitala ne bi ni bilo te firme, ni radnika i njihovih plaća a ni uprave.
– kod nas je problem što mnogim ljudima i dan danas nije jasno što je to socijalizam a što kapitalizam i koja je tu razlika kod kapitala i od kuda dolazi taj kapital.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close