KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



A da citate sta pise na forumu, a ne da svaku par dana netko postavlja isto pitanje zasto ?

Ne znam dali ovo ide mene?
Ja čitam i razumijem. Zbog statuta?
Ali drugi ne razumiju pitanje. A pitanje je koji je benefit za dioničare? Jedom kada dobit uđe u temeljni kapital ne može se isplatiti kroz dividendu. Zar ne?
[/quote]

Koji je benefit za dioničare kad tvrtka IZ VLASTITE DOBITI POVISI KAPITAL?

dajte razmislite još jednom želite li doista ozbiljno postaviti to pitanje. To je kao da pitate koja je dobit za dioničare ako tvrtk anešto zaradi, a ne iplti dividendu. Hm, da razmislim!

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


To je to. Thx.
Dalje nemam ideja zašto prebacivanje u temeljni kapital a ne samo stock split.
Ima li tko neko objašnjenje??

Ocito nisi shvatio kada u poruci pitas zasto ide povecanje temeljnog, a ne samo stock split. Stock split nema veze sa statutarnim rezervama on se moze odnosit iskljucivo na temeljni kapital, a ovdje se radi o raspodijeli statutarnih rezervi.

Ignore : renči



A da citate sta pise na forumu, a ne da svaku par dana netko postavlja isto pitanje zasto ?

Ne znam dali ovo ide mene?
Ja čitam i razumijem. Zbog statuta?
Ali drugi ne razumiju pitanje. A pitanje je koji je benefit za dioničare? Jedom kada dobit uđe u temeljni kapital ne može se isplatiti kroz dividendu. Zar ne?
[/quote]
U samom procesu raspodjele statutarnih rezervi u temeljni kapital nema nikakvih benefita za postojece dionicare osim da ce se povecati broj dionica a samim time (nadajmo se) i likvidnost.

Rastimo zajedno...




A da citate sta pise na forumu, a ne da svaku par dana netko postavlja isto pitanje zasto ?

Ne znam dali ovo ide mene?
Ja čitam i razumijem. Zbog statuta?
Ali drugi ne razumiju pitanje. A pitanje je koji je benefit za dioničare? Jedom kada dobit uđe u temeljni kapital ne može se isplatiti kroz dividendu. Zar ne?
[/quote]
U samom procesu raspodjele statutarnih rezervi u temeljni kapital nema nikakvih benefita za postojece dionicare osim da ce se povecati broj dionica a samim time (nadajmo se) i likvidnost.
[/quote]

Ne bih se baš složila. Kad se kapital pretvori u dionice i podijeli dioničarima, onda oni sami mogu time raspolagati kako žele. Svatko kako sam želi. Kad stoji u statutarnim rezervama, onda mali dioničari ne raspolažu direktno, već netko drugi donosi odluke kako raspolagati s tim sredstvima.
Znam, sad će netko reći da su statutarne rezerve bile ugrađene u cijenu dionice pa se ionako moglo raspolagati… u idealnom svijetu to bi bilo tako. Ali u stvarnom svijetu to nije tako. Tržište nije baš tako efikasno. Bolje da je to kod malih dioničara, pa nek svatko sam raspolaže svojom imovinom.

Ja ću samo reći da bi više volio da se išlo na povećanje nominale nego što se išlo dijelit dionice.
Možebitno povećanje likvidnost sa povećanjem broja dionica (pogotovo sa stock splitom) najčešće je dovelo do toga da je cijena dionice više varirala, sa pretenzijom u negativnom smjeru. “Skuplje” dionice manje kupuju “slabe ruke” što daje veću stabilnost cijene dionice a to mi se više sviđa.


Ja ću samo reći da bi više volio da se išlo na povećanje nominale nego što se išlo dijelit dionice.
Možebitno povećanje likvidnost sa povećanjem broja dionica (pogotovo sa stock splitom) najčešće je dovelo do toga da je cijena dionice više varirala, sa pretenzijom u negativnom smjeru. "Skuplje" dionice manje kupuju "slabe ruke" što daje veću stabilnost cijene dionice a to mi se više sviđa.

Manja cijena, veca likvidnost posljedicno volativnost medjutim ovdje se radi da ce cijena sa 2000 kn doc na 1000kn okvirno, ne moze se rec da je sad ta cijena puno primamljivija za te male spekulante malo je ali opet ne u tolikoj mjeri kod nas se ti mali spekulanti hvataju za one sta su jeftinije od 100kn, oni gledaju da ako su kupili nesto za 50kn da su kupili jeftinije nega ja ovo za 1800kn iako je realnost vjerovatno suprotna ali na taj nacin oni razmisljaju

Ignore : renči


Ja ću samo reći da bi više volio da se išlo na povećanje nominale nego što se išlo dijelit dionice.
Možebitno povećanje likvidnost sa povećanjem broja dionica (pogotovo sa stock splitom) najčešće je dovelo do toga da je cijena dionice više varirala, sa pretenzijom u negativnom smjeru. "Skuplje" dionice manje kupuju "slabe ruke" što daje veću stabilnost cijene dionice a to mi se više sviđa.

To je i moje mišljenje. Zato i ne želim ovaj događaj posebno komentirati. U posjedu sam KODT-P-R već 14 godina neprekidno.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Pitanje je bilo koja korist za dioničate, eventualno za firmu, ne za burek ‘investitore’. Neka njih…
Doduše onda ima i puno burek komentara. Ali šta ćeš…

Svojedobno, Auhohrvatska je radila split 1:37. Nominala je s 3700 kn pala na 100 kn. Svi su dobili 37x više dionica! Kada sam prijatelja iz dotične uprave pitao koji je benefit, nije mi baš znao reći. Isto je spominjao likvidnost. Sjećam se da sam mu ja ‘otkrio’ zašto baš 1:37. Znate što se dogodilo nakon splita? Ništa (bitno). Netko si je mogao ‘priuštiti’ dionicu umjesto par bureka. Lakše (preciznije), mogla se izvršiti podjela nagradnih dionica zaslužnima. Druge benefite nisam dokučio svih ovih godina. Dionica je tada prelazila tržišnu vijednost 10.000 kn pa je za split i bilo nekog rezona.

Dionica Magme se svojedobno tržila po 50 lipa. Mogli ste umjesto poštanske marke kupiti 10 komada. Likvidnost?

PS Mislim da je vodoinst najbliži istini.

vodoinst,
molim vaše mišljenje,,,
obzirom da ste vlasnik KODT-P-R već 14 godina neprekidno, da ih sada nabavljate u kojem omjeru bi bio P u odnosu na R?
i da li ste zadovoljni sadašnjim omjerom P – R ?
hvala !

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

Nego još nismo još dobili odgovor na može(BITNO) pitanje: po kojo cijeni će sretni dioničar steći još dionicu, dodijeljenu na temelju jedne koju već posjeduje i koji je datum stjecanja iste?
Možda malo teško pitanje za forum? Ne vjerujem.


vodoinst,
molim vaše mišljenje,,,
obzirom da ste vlasnik KODT-P-R već 14 godina neprekidno, da ih sada nabavljate u kojem omjeru bi bio P u odnosu na R?
i da li ste zadovoljni sadašnjim omjerom P – R ?
hvala !

To je pitanje kojim sam razbijao glavu sve do postupka istiskivanja manjinskih dioničara kod KONČAR – ELEKTRIČNI APARATI SREDNJEG NAPONA d.d. kada je ponuđena cijena bila istovjetna za P i R. Zato sada imate situaciju da su identične cijene po kojima se trguje KODT-P i KODT-R (kao npr. jučer). U portfelju mi je trenutni omjer 3:1 u korist P izdanja ali smatram da je to pitanje sasvim irelevantno.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Nego još nismo još dobili odgovor na može(BITNO) pitanje: po kojo cijeni će sretni dioničar steći još dionicu, dodijeljenu na temelju jedne koju već posjeduje i koji je datum stjecanja iste?
Možda malo teško pitanje za forum? Ne vjerujem.

Ma, to je jasno i malom djetetu – ako je isti rezultat, a broj dionica dvostruko veći, cijena mora ići dolje – može ići 60 posto dolje ili 40 psoto dolje – tu negdje – ovisno o tome smatra li nekto cijepanje dionica dobrom ili lošom stvari. plavoj laguni to uopće nije škodilo, a niej škodilo bom eni kodt jer kad su 2010 bili napravili to isto, svejedno su opet od 900 kn dogurali natrag do 1900 – jer su slagali dobit na dobit

datums tjecanja ćete znati kada kodt to objavi – prvo ide sud, pa skdd, pa burza

skdd će objaviti – zadnji dan trgovanja starom dionicom je taj i taj, prvi dan trgovanaj novom dionicom je taj i taj. IMATE BEZBROJ TAKVIH RMJERA POGLEDAJT ENPR PLAG

to je upstalom isto kao i kod dividende – danas imam pravo na divku, sutra već ne.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close