KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Koliko vidim i svacam ovdje na poreznoj kazu

https://www.porezna-uprava.hr/Gradani/Stranice/Dohodak%20od%20kapitala/Primatelj-dividendi-i-udjela-u-dobiti.aspx

Dohodak od kapitala se ne utvrđuje po osnovi primitaka od dividendi i udjela u dobiti na temelju udjela u kapitalu ako su:

– dividende i udjeli u dobiti na temelju udjela u kapitalu iskorišteni za uvećanje temeljnog kapitala društva

Predpostavljam da je to to ?

Pa nije kodt prva tvrtka koja radi dokap – janaf, saponija itd. sredstva uložena u temeljni kapital se en oporezuju, još bi nam samo to falilo – oporzivanje teemljnog kapitala. dobit se oporezuje a kako ces napraviti dobit ako nemas temeljnog kapitala.

cvate cvećeu nase preduzeće.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Po pokazateljima bi se već sada mogla trgovati na 2000 kn bez problema. Uz ovako pozitivno ponašanje uprave prema dioničarima i najave širenja kapaciteta ovo je jedna od najboljih dionica na domaćem tržištu.

Da, ali to vidiš ti i nekolicina drugih forumaša/dioničara. Mnogi izgleda misle kako trebaju prodati na 18xx kn jer je cijena “visoka” (= četveroznamenkasta).



Po pokazateljima bi se već sada mogla trgovati na 2000 kn bez problema. Uz ovako pozitivno ponašanje uprave prema dioničarima i najave širenja kapaciteta ovo je jedna od najboljih dionica na domaćem tržištu.

Da, ali to vidiš ti i nekolicina drugih forumaša/dioničara. Mnogi izgleda misle kako trebaju prodati na 18xx kn jer je cijena "visoka" (= četveroznamenkasta).
[/quote]

po najnovijem, peruško traži da svi i uitvjesca upiše 19 miljardi jamstava – to je to – ledo, jamnica itd vise ne postoji

kad to bude rascisceno, ono jkoji su jos zivi i koji imaju para, ako zele, a zele jer para je vrag, morat ce paziti gdje ulatu – a onda nastupa kodt.

ili tehnika ili kodt
ili ledo ili kodt

neki tesko uce, ali nauce. tvrtka ili valja ili ne valja isto tako i dionica. ne moze jedno valjati a drugo ne.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

To je to. Bravo. Tako se to radi. Konkretno.
Ekonomska logika mi je to i govorila ali logika je logika a porezna je porezna 🙂
Ostaje još jedno pitanje na koje se dobro znati odgovor prije:
Imaš 1 dionicu KODT kupljenu 29.3. za 1800 kn. Nakon usvajanja prijedloga podjele na GS, dobiješ 28.6. još jedu pa sada imaš 2 KODT za 1800 kn. Odlučiš prodati obje 2.7. Znači obvezan si obračunati porez na kapitalnu dobit/(gubitak).
Pitanje:
1. Koji je datum stjecanja za prvu i drugu dionicu?
2. Koje je nabavna cijena?


@investimir

ovo nije dokapitalizacija


To je to. Bravo. Tako se to radi. Konkretno.
Ekonomska logika mi je to i govorila ali logika je logika a porezna je porezna 🙂
Ostaje još jedno pitanje na koje se dobro znati odgovor prije:
Imaš 1 dionicu KODT kupljenu 29.3. za 1800 kn. Nakon usvajanja prijedloga podjele na GS, dobiješ 28.6. još jedu pa sada imaš 2 KODT za 1800 kn. Odlučiš prodati obje 2.7. Znači obvezan si obračunati porez na kapitalnu dobit/(gubitak).
Pitanje:
1. Koji je datum stjecanja za prvu i drugu dionicu?
2. Koje je nabavna cijena?


@investimir

ovo nije dokapitalizacija



https://www.porezna-uprava.hr/Gradani/Stranice/Dohodak%20od%20kapitala/Primatelj-dividendi-i-udjela-u-dobiti.aspx

Dohodak od kapitala se ne utvrđuje po osnovi primitaka od dividendi i udjela u dobiti na temelju udjela u kapitalu ako su:

– dividende i udjeli u dobiti na temelju udjela u kapitalu iskorišteni za uvećanje temeljnog kapitala društva

Općenito, što se tiče kupoprodaje dionica i obračuna poreza na dohodak od kapitala, prema mojim saznanjima, uvijek je načelo FIFO (first in – first out). To znači da će se u miksu dionica kupljenih u različito vrijeme u porezne svrhe uzimati najprije one dionice koje su i prve (ranije) kupljene. I tako dalje slijedom…

https://www.investopedia.com/terms/f/fifo.asp

Ili još bolje jednu si prodao, drugu ostavio.
Koja je cijena stjecanja prodane a koja zadržane? 1800 kn : 0 kn ili 900 kn : 900 kn ili nešto treće?
Ili prodaja nije opcija? 🙂



Po pokazateljima bi se već sada mogla trgovati na 2000 kn bez problema. Uz ovako pozitivno ponašanje uprave prema dioničarima i najave širenja kapaciteta ovo je jedna od najboljih dionica na domaćem tržištu.

Da, ali to vidiš ti i nekolicina drugih forumaša/dioničara. Mnogi izgleda misle kako trebaju prodati na 18xx kn jer je cijena "visoka" (= četveroznamenkasta).
[/quote]

Cekaj da padne sad na 1000 kn posli izdavanja pa ce mislit da je puno pala da se sad isplati kupit 😛

Ignore : renči

PersJesus da to je opcenito ali pitanje je kako ovo gledat sada kupio na 1700kn 1kom neposredno prije pa prodao 1 kom odma nakon na 1000kn po tome sam izgubio ali mi je ostalo jos 1komad koji sam dobio koji onda da prodam po 1000kn mi je zaradio ukupno meni ali koja je kupovna cijena drugog komada da bi racunao po fifo, da li ima ovaj slucaj razradjen negdi, jer prodavajuci dva komada sam zaradio 300kn, ako gledamo po fifo izgubio sam jer ne znamo kupovnu cijenu drugoga kako onda mora postojat drugacije objasnjenje mozda se ovo racuna mozda kao nekakav split, zakonski ovo nije obradjeno osim ako porezna naknadno ovo nije definirala ?

Ignore : renči

Dali je moguće da se ova druga računa kao da si je kupio za nula kuna. Ako je prodaš unutar dvije godine po na primjer 1000kn, onda računaš dobit od 1000kn i porez i prirez na tu dobit od 1000kn?

PersJesus, 30.03.2018. u 19:09
Da li je moguće da se ova druga računa kao da si je kupio za nula kuna?

Nešto što si “kupio” za nula kuna nije kupnja nego dar. 🙂

Meni izgleda da je ovo definirano stavkom 2 člankom 69 Zakona o porezu na dohodak. On kaže: “Dohodak od kapitala ne utvrđuje se po osnovi dividendi i udjela u dobiti ako su dividende i ti udjeli iskorišteni za uvećanje temeljnog kapitala društva.” S obzirom da se ovdje povećava temeljni kapital KODT-a, dodijeljene dionice neće se dodatno oporezivati. Meni je najlogičnije da će porezna na ovo gledati kao na split tj. kao da se jedna dionica podijelila na dvije. Tako ako je početna kupljena po 1.800 kn, da će nakon dodijele dodatne gledati kao da je cijena stjecanja za obje 900 kn s istim početnim datumom stjecanja.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Pa i meni bi to bilo najlogicnije samo znas poreznu ono sta je logicno nama ne mora bit njima volio bi da postoji negdje detaljnije

Ignore : renči

New Report

Close