KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo iz jedne prezentacije iz 2017 slika ocekivanja rasta u eu

https://www.coilwindingexpo.com/chicago/__media/Speaker-Presentations-2017/Day-2-Saqib-Saeed.pdf

Te jos neki zanimljivi podaci iz drugog izvora o poljskoj iako nesto stariji nam govore o starosti poljskih transformatora ispada da je dobra vecina sada stara moguce oko 30-40 godina te ima potrebu za zamjenom, a da ne govorimo koliki su gubitci u usporedbom s eu vjerovatno je to jedan od razloga pozicioniranja u poljskoj.

Ignore : renči


Dobra vecina transformatora sada je stara moguce oko 30-40 godina te ima potrebu za zamjenom, a da ne govorimo koliki su gubitci u usporedbom s EU. Vjerovatno je to jedan od razloga pozicioniranja u Poljskoj.
Ako je tako, onda je odluka o preuzimanju poduzeća u Poljskoj dalekosežna i dobro promišljena odluka. Vjerojatno je planirano proširenje proizvodnih kapaciteta također u tom kontekstu.

Nesumnjam u odgovorno upravljanje i buduće planiranje ovog menadžmenta.
Predložio bi da neke dobre stvari kao isplata dividende u dionicama prekopiramo od “Valamar riviere”
Po meni jako dobra i stimulativna stvar za dioničare.


Predložio bi da neke dobre stvari kao isplata dividende u dionicama prekopiramo od “Valamar riviere”

Ne bih imao ništa protiv. Dapače. 🙂

Ekstra dividenda 81,20 kn vise nego sta sam ocekivao gledajuci i optimisticni scenarij, a vjerujem da ce i druge iznenadit :)))

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/4hQzCYs6ST98yusCr3Xg1A==.pdf

Zanimljivo kako sam pretpostavljao da ce dividendu isplacivat od matice tj nekonsolidiranog izvjesca, ali su dosadasnju praksu isplate 40% sada promjenili u 50% isplate u dividendu 🙂

Ignore : renči



Predložio bi da neke dobre stvari kao isplata dividende u dionicama prekopiramo od "Valamar riviere"

Ne bih imao ništa protiv. Dapače. 🙂
[/quote]

Dividenda 81,20 + 1 dionica (kroz unos dobiti u kapital). Odlične vijesti!

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Do tog dijela jos +1 dionice nisam ni dosao jer sam bio iznenadjem ovom dividendom iako sam i to ocekivao u dogledno vrijeme samo ne ove godine, u svakom slucaju vise nego ekstra nakon ovog pesimizma po burzi, ove godine me barem iznenadjuju s dobrim dividendama ;)…znaci sada se cijena nakon provedbe dijeli na pola mogli bi onda ocekivat cijenu da se krece oko 1000kn ?

Ignore : renči

81, 2 kn dividenda:):
Vaš link …

op cvrc gewzwn zajn – divka 81 kn

81 / 1750 = 4, 6

Jako dobro, kodt jaše dalje. da nismo na grobexu kao što jesmo ovo bi se suvim zlatom plaćalo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ha, mani diivdendu – IDE JEDNA DIVIDENDA KO GROM – DOKAP – NA 1 DIONICU POSTOJEĆI DOBIVAJU JOS JEDNU. PA G DE TO IMA I KI TO MORE PLATITI

Uprava i Nadzorni odbor će na Glavnoj skupštini predložiti povećanje temeljnog kapitala
Društva pretvorbom statutarnih rezervi (formiranih iz dobiti) u iznosu od 76.684.800,00 kn u
temeljni kapital Društva, u skladu s člankom 328. Zakona o trgovačkim društvima. Ovo
povećanje temeljnog kapitala temelji se na revidiranim godišnjim financijskim izvješćima za
2017. godinu.
Dioničarima Društva pripale bi nove dionice srazmjerno njihovom sudjelovanju u
dosadašnjem temeljnom kapitalu Društva, što znači da bi svaki dioničar za jednu postojeću
redovnu dionicu dobio jednu novu redovnu dionicu, a za svaku postojeću povlaštenu dionicu
dobio jednu povlaštenu dionicu.

OP CRVRC – PA JA SAD IZGLEDA IMAM DVOSTRUKO VIŠE DIONICA NEGO SAM MISLIO DA IMAM.

Čuo sam z adividendni prinos, ali kakav ni ovo bio prinos – dokapni prinos i to od 100 posto. Mašala, mašala

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


ha, mani diivdendu – IDE JEDNA DIVIDENDA KO GROM – DOKAP – NA 1 DIONICU POSTOJEĆI DOBIVAJU JOS JEDNU. PA G DE TO IMA I KI TO MORE PLATITI

realno, cijena dionica na burzi trebala bi se prepoloviti jer taj kapital u vrijednosti dionica više neće biti u firmi nego će biti podijeljen dioničarima

Znaci osim sad dvoznamenkastog rasta dobiti imamo rast dividende 45% u godinu dana sad 56kn na 81kn, te duplo vise dionica, cvate cvece u nase preduzece 🙂

Ignore : renči

New Report

Close