KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nevjerojatno koliko ima onih koji su voljni ovu dionicu prodati na PE = 10.
Ne razumijem takvu logiku.


Zna li netko s foruma u kojoj je fazi europski mega projekt fuzijske elektrane u Francuskoj i da li se ide u konačno povezivanje elektrodistribucijske mreže europskih zemalja i slobodnoj trgovini električne energije.
Kolika će biti u budućnosti potražnja za končarevim distributivnim transformatorima budući su u novom investiciskom ciklusu proširenja kapaciteta proizvodnje za 50%?

Vec se pisalo o potraznji odavno na forumu, rast potraznje za transformatorima je neupitan ponajvise zbog starosti transformatora koji moraju ici u zamjenu.

Ignore : renči

Danas kao i pred dvije godine bilo je prodavača ove dionice na P/E =10, i P/B 1,25 samo što se tada trgovalo po 1.050,00 kuna a danas na 1.800,00. Tada sam i ja kupovao pa sa dobro sjećam. Da se zaključiti da su vrlo rijetke kompanije na ZSE koje su imale takvu dinamiku razvoja profitabilnosti i uvećanja kapitala.
Sa ovim razvojem jedino se mogu mjeriti turističke dionice, ali one se trguju po P/E 16-20, i P/B 1,7-2 pa stvarno i na 1.800,00 ova dionica je jeftina, kao i prije dvije godine na 1.050,00.

Ispričavam se Ispravak na moje dionice KODT P/B 1,5


Danas kao i pred dvije godine bilo je prodavača ove dionice na P/E =10, i (…) na 1.800,00 ova dionica je jeftina, kao i prije dvije godine na 1.050,00.
Dakle, povijest se ponavlja. Lijepo zapažanje i usporedba. Hvala.

P.S. Tko zna temeljem čega ovi koji prodaju na P/E=10 donose svoje odluke….

Netko se iskrcava/štopa s paketima po 25 kom na KODT-R-A. Za tjedan dana kada se objavi iznos dividende bit ćemo pametniji.

Dividenda bi trebala po meni bit 65kn, osim ako ne budu po konsolidiranom racunali dividendu onda bi bila 72kn to bi bilo lijepo ali ja vise naginjem na vjerovatnost od 65kn kao sta sam vec rekao volio bih da me iznenade s 72 :),….u prvom slucaju bi dividenda narasla za 15% u drugom za 30% na godisnjoj bazi u svakom slucaju dobro 🙂

Ignore : renči


Netko se iskrcava/štopa s paketima po 25 kom na KODT-R-A. Za tjedan dana kada se objavi iznos dividende bit ćemo pametniji.

Dividenda bi trebala po meni bit 65kn, osim ako ne budu po konsolidiranom racunali dividendu onda bi bila 72kn to bi bilo lijepo ali ja vise naginjem na vjerovatnost od 65kn kao sta sam vec rekao volio bih da me iznenade s 72 :),….u prvom slucaju bi dividenda narasla za 15% u drugom za 30% na godisnjoj bazi u svakom slucaju dobro :)
Zašto ne bi računali po konsolidiranom izvješću? Ne vidim razlog. Inače, čini se da neki ne žele dividendu kada sada prodaju. Valjda nisu zadovoljni s visinom iznosa? 🙂



Netko se iskrcava/štopa s paketima po 25 kom na KODT-R-A. Za tjedan dana kada se objavi iznos dividende bit ćemo pametniji.

Dividenda bi trebala po meni bit 65kn, osim ako ne budu po konsolidiranom racunali dividendu onda bi bila 72kn to bi bilo lijepo ali ja vise naginjem na vjerovatnost od 65kn kao sta sam vec rekao volio bih da me iznenade s 72 :),….u prvom slucaju bi dividenda narasla za 15% u drugom za 30% na godisnjoj bazi u svakom slucaju dobro :)
Zašto ne bi računali po konsolidiranom izvješću? Ne vidim razlog. Inače, čini se da neki ne žele dividendu kada sada prodaju. Valjda nisu zadovoljni s visinom iznosa? 🙂
[/quote]

Ne znam po cemu ce isplacivat jer prvi put imamo konsolidirano, gledam vise to na nacin da poljska je u procesu restrukturiranja pa mi se ne cini realno da se dobit od nje koristi za dividende dok ne pocme davat rezultate nista drugo, al s obzirom da je i matica imala smanjenje dobiti radi rezerviranja moguce da i gledaju konsolidirano ?

Ignore : renči

I ja očekujem cca 72 kn. Meni je KODT zamjena za štednju, a prodavatelj po 1.8XX,00 vjerojatno vidi neke bolje (možda kripto) prilike. Sretno mu bilo, meni je važno “ne pogubiti novce”. Hvala kolegici (ivana7) s foruma na ovom važnom sloganu.

pa, status j eu pravu, uvijek valja računati konzervativno, onda ako bude još i bolje, puna šaka brade. ako ne, mašala isto.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Još kad između Uprave i dioničara nebi stala država, koja će nezasluženo isto omastiti brk, a tek što reći o jedinici lokalne samouprave na prirezu. Kad im se bude slijevao novac za njihove nezarađene plaće neće
imati pojma uopće od koga stiže lova. Što je to KONČAR D&ST, čim se oni bave biće imaju apartmane.
Malo šale ne fali u našoj surovoj stvarnosti.

New Report

Close