KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nevjerojatno izgleda podatak s mojedionice P/FCF: 2,97, znam da je splet okolnosti ali svejedno prelijepo izgleda :D.

Andeo1, nakon što je prošlo nekoliko mjeseci od objave rezultata za 3Q 2017 želim ti dobro jutro! 🙂

Cilj bi nam trebao biti sakupiti štoviše dioničara i dionica koji će stati iza protuprijedloga na Skupštini.
Moja ideja protuprijedloga bi bila: da se dobit dioničarima isplati iz dobiti razdoblja mislim 2004-2012godina (neoporezivo) s tim da se dividenda umanji za 12%, a tih 12% se upotrijebi za investiciju u proširenje kapaciteta za distributivne transformatore. Da li je ovo uredu, ima li tko neku drugu ideju?

Kao da oni mogu birati iz koje godine će isplacivati zadržanu dobit? Očito nemaju zadržane dobiti cija bi isplata bila neoporeziva ili su to negdje već iskoristili/isplatili. Slična je stvar i sa isplatom dividende emisijom novog kapitala. To je oporezivo kao sto je oporeziva i dividenda u novcu, inače bi tada svi isplaćivali dobit na takav način.

Neka kupuju dionice u trezor ako imaju višak novaca i poništavaju ih.


Kao da oni mogu birati iz koje godine će isplacivati zadržanu dobit? Očito nemaju zadržane dobiti cija bi isplata bila neoporeziva ili su to negdje već iskoristili/isplatili. Slična je stvar i sa isplatom dividende emisijom novog kapitala. To je oporezivo kao sto je oporeziva i dividenda u novcu, inače bi tada svi isplaćivali dobit na takav način.

Neka kupuju dionice u trezor ako imaju višak novaca i poništavaju ih.

Po kojem saznanju je to tebi ocito da nemaju zadrzane dobiti i po cemu ne mogu birat iz koje godine ce isplatit dobit ako imaju zadrzanu dobit iz prijasnih godina.

Ignore : renči

https://www.vecernji.hr/auti/alektricni-auti-hibridni-automobili-norveska-1217725

Dolazi doba električnih automobila. Ali sve veći broj električnih vozila se mora negdje i puniti. U velikom dijelu Evrope je elektrodistribucijska mreža već prenapregnuta, i biti će potrebna izvjesna ulaganja. Končar i ABB će imati pune ruke posla slijedećih desetak godina.


https://www.vecernji.hr/auti/alektricni-auti-hibridni-automobili-norveska-1217725

Dolazi doba električnih automobila. Ali sve veći broj električnih vozila se mora negdje i puniti. U velikom dijelu Evrope je elektrodistribucijska mreža već prenapregnuta, i biti će potrebna izvjesna ulaganja. Končar i ABB će imati pune ruke posla slijedećih desetak godina.

Istina pogotovo ova situacija s problemom diezel motora ce cijelu stvar ubrzat uostalom tko danas ne bi htio neki hibrid ili elektricni auto, svijest se mjenja brzo, u slucaju velike potraznje za upgrade mreze mogle bi i marze jako porast.

Ignore : renči

Zapravo, električna vozila se najcesce pune tokom noci kada su kapaciteti pod manjim opterecenjem, te električna energija jeftinija ili cak besplatna…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Da ali sigurno neces cekat noc ako si ostao bez elektrike, previse se auta po danu vozi da bi svi punili po noci sve ima svoje limite, uostalom razmislite koliko se auta u jednom trenutku moze spojit na mrezu bilo to po noci ili danu te do kakvih promjena moze doci naglo u mrezi, mislim da tu u sljedece desetljece sljedi jako puno ulaganja.

Ignore : renči

Izjednačila se cijena redovnog i povlaštenog izdanja.

Pa to i nije tako čudno. Zna se tko je gazda. I da se te dionice skoro po ničemu ne razlikuju osim po garantiranoj dividendi.


Izjednačila se cijena redovnog i povlaštenog izdanja.

Sutra ću, ako se ukaže prilika, ispraviti tu anomaliju. 😛 🙂



Nevjerojatno izgleda podatak s mojedionice P/FCF: 2,97, znam da je splet okolnosti ali svejedno prelijepo izgleda :D.

Andeo1, nakon što je prošlo nekoliko mjeseci od objave rezultata za 3Q 2017 želim ti dobro jutro! 🙂

[/quote]
Ne trebate se brinut za mene, vidio sam to odavno nego ne zalazim vise toliko cesto na ovoj forum. Svakako veseli vidjeti malo vece promete zadnjih nekoliko dana.

New Report

Close