KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

5. siječnja 2018.

UGOVOR S JEDNIM OD NAJVEĆIH DOBAVLJAČA ELEKTRIČNE ENERGIJE U NJEMAČKOJ

U društvu KONČAR – Distributivni i specijalni transformatori (D&ST) ispitan je prototip distributivnog transformatora 400 kVA. Naime, ove godine D&ST je potpisao dvogodišnji okvirni ugovor za isporuku distributivnih transformatora s distribucijom Netze BW, članicom grupacije Energie Baden- Württemberg AG (EnBW). Nakon uspješnog ispitivanja prototipa kupac će započeti s narudžbama.

Ugovor obuhvaća isporuku oko 420 distributivnih transformatora nazivnih snaga od 160 do 1600 kVA i prvi je D&ST-ov s EnBW-om za isporuku distributivnih transformatora.

Time D&ST u ovome trenutku ima okvirne ugovore za isporuku dis¬tributivnih transformatora s četiri najveća opskrbljivača električnom energijom u Njemačkoj – EON-om, RWE-om, Vattenfallom i EnBW-om.

http://www.koncar.hr/ugovor-s-jednim…e-u-njemackoj/

Ovdje svaku malo sve bolje vijesti sad je ocito i jasno zasto idu u prosirenje kapaciteta.

Ovi dio me posebno obradovao:

Time D&ST u ovome trenutku ima okvirne ugovore za isporuku distributivnih transformatora s četiri najveća opskrbljivača električnom energijom u Njemačkoj – EON-om, RWE-om, Vattenfallom i EnBW-om, te sad i Netze BW.

Ovime samo potvrdjuju svoju velicinu, kvalitetu i konkurentnost kad u jednoj njemackoj tako dobro stoje svaka cast.

Ignore : renči


Ovime samo potvrdjuju svoju velicinu, kvalitetu i konkurentnost kad u jednoj Njemackoj tako dobro stoje svaka cast.
Točno, no vijest je u relevantnim medijima prošla potpuno nezapaženo. Negativni primjeri i anomalije su očito puno zanimljivije medijske teme nego vijesti o (izvoznim) uspjesima naših poduzeća.

A da ne govorim o kakvim se referencama tu radi kad jedna mala tvrtka iz hrvatske ima takav udio u njemackoj samo ide u prilogu tezi koja je vec bila spominjana da je Kodt u svom podrucju distributivnih transformatora jedna od respektabilnih kompanija u svijetu.

Ignore : renči

Višegodišnji sam dioničar KODT-a, ponosan sam na potentnost i ukupno poslovanje, a pitao bih sve upućene da li se može što izmjeniti na glavnoj skupštini dioničara kod isplaćivanja dividende koja se oporezuje jer se isplaćuje iz protekle godine. Kada bi se isplaćivala iz dobiti iz ranijih neoporezivih godina dobili bi puni iznos dividende ( tako radi ADRIS, HUP-Zagreb i dr.). Žalosti me kada svaku godinu gledam kako 12% + prirez odlazi u “bunar” niti ostaje kompaniji niti dobivaju dioničari. Da li je moguća nagrada dioničarima u obliku dodjele dionica koje bi predhodno kupila kompanija. To bi isto tako bilo neoporezivo.


Višegodišnji sam dioničar KODT-a, ponosan sam na potentnost i ukupno poslovanje, a pitao bih sve upućene da li se može što izmjeniti na glavnoj skupštini dioničara kod isplaćivanja dividende koja se oporezuje jer se isplaćuje iz protekle godine. Kada bi se isplaćivala iz dobiti iz ranijih neoporezivih godina dobili bi puni iznos dividende ( tako radi ADRIS, HUP-Zagreb i dr.). Žalosti me kada svaku godinu gledam kako 12% + prirez odlazi u "bunar" niti ostaje kompaniji niti dobivaju dioničari. Da li je moguća nagrada dioničarima u obliku dodjele dionica koje bi predhodno kupila kompanija. To bi isto tako bilo neoporezivo.

Dobro pitanje, takve stvari bi trebalo pitat na glavnoj skupstini i eventualno onda uvrstit takav zahtijev na dnevni red ako postoji takva mogucnost i volja dionicara, trebalo bi znati koliko ima te zadrzane dobiti iz prijasnjih godina da bi se znalo kolika je mogucnost da se takvo nesto sprovede.

Ignore : renči

Malo sam bolje pogledao neke stvari, naime drustvo je 6.2010 provelo izdavanje novih dionica tj povecanje temeljnog kapitala pretvaranjem statutarnih rezervi u temeljni kapital drustva pa je jedan dio dobiti neoporezive prebacen u temeljni kapital, no unatoc tome koliko vidim ostalo je u rezervama i dalje takvih statutarnih rezervi, a oporezivanje je pocelo tek 2012 godine pa pretpostavljam da bi drustvo moglo isplacivat dobit iz prijasnih godina.

Ignore : renči

Da bi se načela tema neoporezive dividende da li je na buduću skupštinu dioničara potrebno poslati protuprijedlog o isplati dividende, ili je dovoljno na skupštini usmeno postaviti pitanje o mogućnosti isplate dividende iz dobiti predhodnih razdoblja (kada je dividenda neoporeziva).

Mislim da je bolje kad bi se poslao takav protuprijedlog, jer ne znam ako bi se takvo pitanje postavilo na skupstini da li bi se isto moglo provest na toj skupstini s obzirom da ne postoji prijedlog za glasovanje takve opcije u tom trenutku.

Ignore : renči

Mora ići protuprijedlog…

…alternativa da se upravi skrene pozornost o tome i da sama inicijativa prijedloga krene s njihove strane..

Nevjerojatno izgleda podatak s mojedionice 3/17 P/FCF: 2,97, znam da je splet okolnosti ali svejedno prelijepo izgleda :D.

New Report

Close