KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A manjak ugovorenih poslova ?
Imam KODT.

Manjak ugovorenih poslova je u stvari višak. Nije dobro da se dugo čeka između dogovaranja posla i isporuke robe. Sjetite se samo prije par godina kada je Antonov 225 sletio u Zagreb po transformator kojeg je proizveo Končar. Filipincima je tada bilo hitno, te je jedino Končar u svijetu mogao to proizvesti u tom roku. Stanje ugovorenih poslova od 566 mil. je idealno za ovakvo poduzeće, a i u budućnosti će biti oscilacija.

Za KODT nema brige, a za PET ćemo tek vidjeti kako će se razvijati. No, to nije priča koja će brzo dati rezultate pa trebamo imati strpljenja.



Imam jedno pitanje za cijenjene forumaše. Naime vidim u FI za 2016 da je stavka statutarne rezerve dosegnula više od 145 mil. kuna. Htio bih pitati u kojem se obliku nalazi taj iznos, odnosno u svjetlu dvojnog knjigovodstva koja stavka predstavlja protustavku toj u pasivi? hvala na odgovoru…….

U dvojnom knjigovostvu nema 1 na 1 podudaranja. Npr tih 145 milja moze biti podijeljeno primjerice – 10 milja u blagajni, pa 10 milja depoziti, pa 10 milja zajmovi povezanim ili nepovezanim tvrtkama, pa 10 milja zaliha jer su tim novcem kupili zalihe, pa 10 milja potražianja ako su te zalih obradili i prodali, ili 10 milja dugotrjan imovina – nova zhrada nr ako su podigli novu zgradu itd. itd.

U svakom slučaju, industrijska poduzeća rijetko kad gomilaju novac , u pravilu taj novac vrlo brzo zavrsi u nekoj matrijalnoj imovini
[/quote]

😀

Statutarne su rezerve koje je skupština svojom odlukom donijela s nekom namjenom. Treba procitati statut. Kao i svakoj vrsti rezervi, protuustavka je neka imovina. Tog iznosa nema u gotovini na nekom posebnom računu, ako si na to mislio. I opcenito sve ove rezerve, zakonske, revalorizacijske i sl, nemaju pokriće u novcu. To je samo forma kada se glasa o raspodjeli dobiti da se naznači na konto čega će se odredjena rezerva knjižiti i da se odredjene rezerve ne bi koristile za isplate dobiti već isključivo za pokriće eventualnih gubitaka, smanjenja kapitala i sl.

Darko Bičak
Čak 87 posto prihoda, ili 596 milijuna kuna, je ostvareno od izvoza.

Kompanija Končar – Distributivni i specijalni transformatori (D&ST), zajednička tvrtka Končar grupe i Siemensa koji u njoj ima 51 posto udjela, ostvarila je u prvih devet mjeseci prihod od 698 milijuna kuna, što je rast od sedam posto u odnosu na isto razdoblje lani.

E moj Darko…


Darko Bičak
Čak 87 posto prihoda, ili 596 milijuna kuna, je ostvareno od izvoza.

Kompanija Končar – Distributivni i specijalni transformatori (D&ST), zajednička tvrtka Končar grupe i Siemensa koji u njoj ima 51 posto udjela, ostvarila je u prvih devet mjeseci prihod od 698 milijuna kuna, što je rast od sedam posto u odnosu na isto razdoblje lani.

E moj Darko…

Haha koja sramota pa taj ne zna ni tko je vlasnik, slika i prilika naseg novinarstva izgubi 5 minuta na clanak i zaradi za placu bas sramotno i onda vjeruj novinama.

Ignore : renči

Tko je autor ovog teksta, Darko Bičak?

Pitanje za Upravu Poslovnog dnevnika nakon ovakve površnosti i dezinformacije čitateljstva o stvarima koje se svugdje mogu provjeriti jednim klikom:
Trebamo li nakon ovog gafa imati povjerenja u točnost informacija i je li nas to možda motivira na kupnju tiskanog izdanja ili čak pretplate?

Smatram da je današnji dan (Veliki pad Leda!) prikladan za prikaz dugoročno kvalitetnih pokazatelja KODT u prilogu. 🙂

Inženjer procesa
Zagreb Rok prijave: 07.11.2017.
Končar D&ST d.d.
Adresa: Mokrovićeva 8, p.p. 62, 10000 Zagreb
Web: http://www.koncar-dst.hr/hrv/
Mi smo izvozno orijentirana proizvodna tvrtka koja za svoj tim tražimo odgovorne i samoinicijativne djelatnike.

Opis posla

– potpuno vladanje procesom u stručnom i organizacijskom smislu i detaljno poznavanje sve opreme na svom području odgovornosti
– poznavanje procesa mehaničke prerade izolacijskih materijala u transformatorskoj industriji-transformerboard,izolacijski papir, slojno drvo, drvo i sl.
– dokumentiranje procesa
– unapređenje procesa u tehničkom, tehnološkom i organizacijskom smislu
– pratiti trendove razvoja tehnologija i opreme kroz literaturu, sajmove i stručne skupove
– sudjelovanje u postupku nabave nove opreme
– osiguravanje potrebnih alata i naprave za kvalitetnu, sigurnu i efikasnu proizvodnju
– organizirati redovno održavanje ključne opreme
– surađivati s odjelom održavanja na otklanjanju zastoja i kvarova na opremi na svom području odgovornosti
– suradnja s odjelom razvoja proizvoda na razvoju novih proizvoda i uvođenju novih tehnologija

Uvjeti

– magistar struke/dipl.ing strojarstva, smjer inženjerstvo materijala ili dipl.ing drvne tehnologije
– aktivno znanje engleskog jezika u jeziku i pismu
Stručna sprema: Visoka stručna sprema, Magistar struke
Jezici: Engleski (napredno)
Vozačka dozvola: B
Vještine: Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet, AutoCAD

https://www.moj-posao.net/Posao/347742/Inzenjer-procesa-mz/

.
.
.
.

Konstruktor transformatora (m/ž)
Zagreb Rok prijave: 07.11.2017.
Končar D&ST d.d.
Adresa: Mokrovićeva 8, p.p. 62, 10000 Zagreb
Web: http://www.koncar-dst.hr/hrv/
Mi smo izvozno orijentirana proizvodna tvrtka te za svoj tim tražimo odgovorne i samoincijativne djelatnike.

Opis posla

– na temelju proračuna izrađuje sklopni crtež transformatora
– detaljno razrađuje pojedine sklopove u sklopne i radioničke crteže
– sudjeluje u izradi dokumentacije za montažu
– sudjeluje u razvoju proizvoda

Uvjeti

– mag/dipl. ing. strojarstva, smjer konstrukcija
– aktivno znanje engleskog jezika, poželjno znanje njemačkog jezika
– sklonost timskom radu
– poznavanje CAD alata (prednost CATIA V 5)
Stručna sprema: Visoka stručna sprema, Magistar struke
Jezici: Engleski (napredno)
Vozačka dozvola: B
Vještine: Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet, AutoCAD

https://www.moj-posao.net/Posao/347701/Konstruktor-transformatora-mz/


Smatram da je današnji dan (Veliki pad Leda!) prikladan za prikaz dugoročno kvalitetnih pokazatelja KODT u prilogu. 🙂

Malo samo bacio oko na te dugorocne pokazatelje ali u svoju bazu podataka pa evo jedne zanimljivosti iz te baze je da Kodt je jedna od rijetkih dionica koja od 2004 do sada nikad ni jednom nije iskazala kvartalni gubitak.

Ignore : renči

Povlaštena na 1550 kn. Izgleda da netko oprezno akumulira.

Josip Mislović, nastavak akumulacije povlaštene serije. (transakcija od 13.11.2017.)

P.S. Pod brojem 48., ne znam je li to ista osoba.

http://priznajem.hr/novosti/hrvatska/2-milijardera-250-milijunasa-popis-50-najbogatijih-ljudi-hrvatskoj/

New Report

Close