KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

2. Stanje ugovorenih poslova
Na dan 31.03.2017. godine vrijednost ugovorenih poslova iznosi 687,5 mil. kn što je
smanjenje od 17% u odnosu na isti dan prethodne godine kad je iznosila 831,7 mil. kn


Očekivana netto dobit iduće godine 26.8 mil. a ove godine 35.9 mil. Puno više ide za porez, ali to znači manju dividendu skoro 30%.

Kao što reče kolega statusquo, provjerite zadnjih par godina. Možemo mi tu i napisati o čemu se radi, ali bolje da sami pogledate i donesete zaključak. Nije teško, a nešto ćete naučiti.

Jel moze tko objasniti stavku u bilanci aop 082 druga rezerviranja 96 miliona kuna na sto se to odnosi


Jel moze tko objasniti stavku u bilanci aop 082 druga rezerviranja 96 miliona kuna na sto se to odnosi

Rezerviranja za nedostatke u garantnom roku. A da pročitate Godišnji izvještaj?



Očekivana netto dobit iduće godine 26.8 mil. a ove godine 35.9 mil. Puno više ide za porez, ali to znači manju dividendu skoro 30%.

Vi ocito ne pratite ovu dionicu, kad tako malo znate kako neke stvari funkcioniraju ?

[/quote]
Pratim i imam ovu dionicu još kad je bila po 870 kn. Jasno je zašto se i dobit smanjuje, ali je činjenično da se time smanjuje i naša dividenda jer znamo koliko % dobiti ide u dividendu.
To je sve što sam rekao u prošlom postu

Projektant automatičar (m/ž)
Zagreb Rok prijave: 09.05.2017.
Končar D&ST d.d.
Adresa: Mokrovićeva 8, p.p. 62, 10000 Zagreb
Web: http://www.koncar-dst.hr/hrv/

Opis posla

– projektiranje upravljačkih ormarića energetskih transformatora
– projektiranje ormara paralelnog rada (RTCCP)

Uvjeti

– mag/dipl. ing elektrotehnike, smjer automatika
– znanje rada u AutoCAD programu
– poželjno poznavanje Engineering Base programa za crtanje shema
– iskustvo u izradi blok shema, funkcionalnih shema, električnih shema
Stručna sprema: Visoka stručna sprema, Magistar struke
Potrebne godine iskustva: 2
Jezici: Engleski (napredno)
Vozačka dozvola: B
Vještine: Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet, AutoCAD

Konstruktor transformatora (m/ž)
Zagreb Rok prijave: 09.05.2017.
Končar D&ST d.d.
Adresa: Mokrovićeva 8, p.p. 62, 10000 Zagreb
Web: http://www.koncar-dst.hr/hrv/

Opis posla

– na temelju proračuna izrađuje sklopni crtež transformatora
– detaljno razrađuje pojedine sklopove u sklopne i radioničke crteže
– sudjeluje u izradi dokumentacije za montažu
– sudjeluje u razvoju proizvoda

Traži se više izvršitelja (m/ž).

Uvjeti

– mag/dipl.ing strojarstva, smjer konstrukcija ili proizvodni
– prvostupnik/ ing. strojarstva ili elektrostrojarstva sa iskustvom u konstruiranju
– aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu
– sklonost timskom radu
– poznavanje CAD alata (prednost CATIA 5)
Stručna sprema: Viša stručna sprema, Sveučilišni prvostupnik, Visoka stručna sprema, Magistar struke
Jezici: Engleski (napredno)
Vozačka dozvola: B

Projektant transformatora (m/ž)
Zagreb Rok prijave: 09.05.2017.
Končar D&ST d.d.
Adresa: Mokrovićeva 8, p.p. 62, 10000 Zagreb
Web: http://www.koncar-dst.hr/hrv/

Opis posla

– projektira energetske transformatore
– izrađuje tehnički dio ponude i kalkulacije
– specificira opremu
– sudjeluje u razvoju proizvoda
– tehnička podrška odjelu prodaje

Uvjeti

– mag./dipl. ing elektrotehnike, smjer energetika ili elektrostrojarstvo
– aktivno znanje englskog jezika u govoru i pismu
– prednost poznavanje njemačkog ili drugog stranog jezika u govoru i pismu
– sklonost timskom radu
Stručna sprema: Visoka stručna sprema, Magistar struke
Jezici: Engleski (napredno), Njemački (prednost)
Vozačka dozvola: B
Vještine: Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet




Očekivana netto dobit iduće godine 26.8 mil. a ove godine 35.9 mil. Puno više ide za porez, ali to znači manju dividendu skoro 30%.

Vi ocito ne pratite ovu dionicu, kad tako malo znate kako neke stvari funkcioniraju ?

[/quote]
Pratim i imam ovu dionicu još kad je bila po 870 kn. Jasno je zašto se i dobit smanjuje, ali je činjenično da se time smanjuje i naša dividenda jer znamo koliko % dobiti ide u dividendu.
To je sve što sam rekao u prošlom postu
[/quote]
Preostalo im je još 14,1 mil porezne olakšice poreza na dobit temeljem investicija (za 2017. i dio 2018.).Nakon toga će plaćati punu stopu. U 2016. je olakšica iznosila nešto više od 9 mil. kuna.




Očekivana netto dobit iduće godine 26.8 mil. a ove godine 35.9 mil. Puno više ide za porez, ali to znači manju dividendu skoro 30%.

Vi ocito ne pratite ovu dionicu, kad tako malo znate kako neke stvari funkcioniraju ?

[/quote]
Pratim i imam ovu dionicu još kad je bila po 870 kn. Jasno je zašto se i dobit smanjuje, ali je činjenično da se time smanjuje i naša dividenda jer znamo koliko % dobiti ide u dividendu.
To je sve što sam rekao u prošlom postu
[/quote]

Meni nije jasno s mojim znanjem o dionici vec upravo suprotno, malo to elaborirajte sta je to jasno na koji nacin i zasto.

Ignore : renči





Očekivana netto dobit iduće godine 26.8 mil. a ove godine 35.9 mil. Puno više ide za porez, ali to znači manju dividendu skoro 30%.

Vi ocito ne pratite ovu dionicu, kad tako malo znate kako neke stvari funkcioniraju ?

[/quote]
Pratim i imam ovu dionicu još kad je bila po 870 kn. Jasno je zašto se i dobit smanjuje, ali je činjenično da se time smanjuje i naša dividenda jer znamo koliko % dobiti ide u dividendu.
To je sve što sam rekao u prošlom postu
[/quote]

Meni nije jasno s mojim znanjem o dionici vec upravo suprotno, malo to elaborirajte sta je to jasno na koji nacin i zasto.
[/quote]
Već sam napisao zašto. Ja pišem o smanjenju neto dobiti radi ukidanja poreznih olakšica od strane države (a ne o smanenju bruto dobiti).
Očito se ne razumijemo, ovo mi je jedna od boljih dionica koje imam, ali kako sam rekao iduće godine ide manja dividenda (i to prema planovima uprave, a ne iz moje glave).
Osim ako ne počnu isplaćivati veći postotak dobiti u dividendu.
Je li sada jasnije?

Na prvoj strani poziva na skupštinu (Ad3) su podaci o poslovanju za 2016, a na drugoj strani (Ad8) su planovi uprave za 2017.
Tu se vide svi podaci na koje sam se očitovao.


Na prvoj strani poziva na skupštinu (Ad3) su podaci o poslovanju za 2016, a na drugoj strani (Ad8) su planovi uprave za 2017.
Tu se vide svi podaci na koje sam se očitovao.

U planu za 2017. planiraju stopu poreza na dobit od 20%. U bilješci 15. u GFI piše da im je preostalo još 14,1 mil. porezna olakšice temeljem ulaganja u labaratorij za ispitivanje kvalitete. Ispada da ne namjeravaju koristiti olakšicu ili je to greška u projekciji plana. Nešto mi tu ne štima.

Onda ocito ne znate do kada imaju pravo na poreznu olaksicu, niti znate na koji nacin se prezentiraju planovi uprave.

Ignore : renči

New Report

Close