KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja očekujem rast prihoda od min. 10% te rast dobiti od 15%.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

http://www.seebiz.eu/eu-zeli-testirati-zajednicki-sustav-distribucije-elektricne-energije/ar-108863/
Kompletnih ispada EE sustava diljem Europe je sve više. Zasigurno i zbog zastarjele distribucijske mreže. Jednostavno rok trajanja im je istekao. Politika se fokusirala na proizvodnju u elektranama ali o održavanju se ne vodi briga.
Sve dok ne bude kasno. Tako samo treba puniti knjigu narudžbi.

Očekujem 10% rasta prihoda i 100% rasta dobiti u prvom tromjesječju. Cijena je u listopadu prešla 1200 kuna, a kupovao je AZ fond. Počela je curiti zbog navodno lošeg rezultata, a on zapravo nije bio loš, nego rezultat novih računovodstvenih politika. Mislim da će tih 4.7 milijuna kuna umanjenja biti uvećanje dobiti za prvi kvartal. Uz to, visokonaponski laboratorij počinje davati rezultate (to se najavljuje u izvješćima), a do sada je samo generirao troškove
http://www.croenergo.eu/Milanovic-pustio-u-rad-novi-VN-laboratorij-14655.aspx#

5. Računovodstvene politike
U 2014.g. uspostavljeno je računovodstvo zaštite od valutnog rizika te su sukladno tome identificirane štićene transakcije te financijski instrumenti koji su definirani kao instrument zaštite (sukladno MRS-u 39). Namjera je Društva da se računovodstvom zaštite prilikom sklapanja forward ugovora zaštiti od fluktuacije tečaja budući da to ima primjereniji efekt na financijske izvještaje. Kao rezultat računovodstva zaštite u 2014.g. sveobuhvatna dobit je
smanjena za 4,7 mil. kn te je u istom iznosu smanjen i kapital. Ova smanjenja su privremena


Očekujem 10% rasta prihoda i 100% rasta dobiti u prvom tromjesječju. Cijena je u listopadu prešla 1200 kuna, a kupovao je AZ fond. Počela je curiti zbog navodno lošeg rezultata, a on zapravo nije bio loš, nego rezultat novih računovodstvenih politika. Mislim da će tih 4.7 milijuna kuna umanjenja biti uvećanje dobiti za prvi kvartal. Uz to, visokonaponski laboratorij počinje davati rezultate (to se najavljuje u izvješćima), a do sada je samo generirao troškove
http://www.croenergo.eu/Milanovic-pustio-u-rad-novi-VN-laboratorij-14655.aspx#

5. Računovodstvene politike
U 2014.g. uspostavljeno je računovodstvo zaštite od valutnog rizika te su sukladno tome identificirane štićene transakcije te financijski instrumenti koji su definirani kao instrument zaštite (sukladno MRS-u 39). Namjera je Društva da se računovodstvom zaštite prilikom sklapanja forward ugovora zaštiti od fluktuacije tečaja budući da to ima primjereniji efekt na financijske izvještaje. Kao rezultat računovodstva zaštite u 2014.g. sveobuhvatna dobit je
smanjena za 4,7 mil. kn te je u istom iznosu smanjen i kapital. Ova smanjenja su privremena

Kako vas puca optimizam! Pa vi ste optimističniji i od mene (rast dobiti od 100%). Ja protekle 4 godine (kolio imam KODT) , govorim si svaki dan “sad će rast” pa nikad. Svaka čast na optimizmu.[emo_palacg]

danas su vrlo tražene dividendne dionice, HT, ADPL i KODT. kamate u bankama idu prema nuli, nije ni čudno da su tražene

Jedno pitanje za nekoga tko prati ovu dionicu malo bolje od mene.

Primijetio sam da za 2015.g. godinu planiraju ukupne prihode manje nego su bili u 2014.g. (710,7 mio hrk vs. 736,5 mio hrk)
Također, i dobit bi prema planu trebala biti manja (22,3 mio hrk umjesto 27,3 mio hrk).

Zašto je tome tako? Zar nisu nedavno uložili u postrojenja baš u cilju povećanja proizvodnje? Ovaj plan za 2015.g. mi ne izgleda baš ambiciozan?

Bio sam 2 god in. Svi su pisali da uprava predvidja prihode i rashode sa 100% preciznoscu. Prema njhovim prognomaza od prije 2 god vec bi se trebali pribliziti prihodu od milijardu kuna.

Nije tu pitanje preciznosti. Koliko mi se čini, bili su dosta precizno i prognozama ranijih godina. Tim više mi se postavlja pitanje otkud to da planiraju manji prihod sljedeće godine? Zašto? Pojačali su kapacitete, investirali u proširenje, svijet se probudio iz recesije, oni većinu prihoda ostvaruju u inozemstvu. Odakle im to da prihod treba pasti?

Mislim da je ranije bilo kometara u stilu: uvijek daju konzervativni plan kako bi ga premašili, a to bi onda bio povod za nagradade menađmentu za godišnje poslovanje. Ne kažem da je tako, ali mi se čini da nije daleko od istine…

Koliko sam shvatio investicija se odnosila na VN laboratorij a ne na povećanje proizvodnje.
Koliko se ja razumijem visokonaponski laboratorij omogućava obavezna testiranja prije isporuke većih transformatora odnosno onih s većom snagom.
Na taj način firma može proizvoditi i energetske a ne više samo distributivne transformatore što je naravno skuplji i sofisticiraniji proizvod.
Evo primjer za nova dva reaktora u Mađarskoj
http://www.glas-slavonije.hr/267286/1/Dva-nova-reaktora-nadomak-Osijeka
Dakle političari vode brigu o proizvodnji a HEP i slični o prijenosu i distribuciji. Tu proizvedenu snagu sigurno treba i nekako prenjeti do potrošača.
Nadam se preko naših transformatora i to uskoro.
lp


Koliko sam shvatio investicija se odnosila na VN laboratorij a ne na povećanje proizvodnje.
Koliko se ja razumijem visokonaponski laboratorij omogućava obavezna testiranja prije isporuke većih transformatora odnosno onih s većom snagom.
Na taj način firma može proizvoditi i energetske a ne više samo distributivne transformatore što je naravno skuplji i sofisticiraniji proizvod.
Evo primjer za nova dva reaktora u Mađarskoj
http://www.glas-slavonije.hr/267286/1/Dva-nova-reaktora-nadomak-Osijeka
Dakle političari vode brigu o proizvodnji a HEP i slični o prijenosu i distribuciji. Tu proizvedenu snagu sigurno treba i nekako prenjeti do potrošača.
Nadam se preko naših transformatora i to uskoro.
lp

hvala, u pravu si. bila je investicija u laboratorij. kao što rekoh, ne pratim baš detaljno ovu dionicu, ali mi je u sjećanju ostalo da su nešto investirali.

sad sam je počeo malo gledati, pa sam uočio da planiraju manje prihode (samim tim i dobit), pa mi to nije baš bilo u skladu s time da su investirali za budućnost. činjenica je da su u prošlosti uglavnom dobro predviđali plan, tj. eventualno su ga malo premašivali. i baš zato, sumnjam da su ovo namjerno jako “podplanirali”, vjerojatno će ostvarenje biti tu negdje, oko plana, ili malo bolje od plana. ali moram priznati da mi se to ne čini dovoljno obzirom na ostvareno u 2014.g. nije baš lijepo vidjeti da planiraju pad prihoda u godini koja bi po svim pokazateljima u svijetu trebala gospodarski bit bolja od prethodne…

ne znam je li u pitanju samo nedostatak ambicije, ili nešto ozbiljnije

Skok prihoda u I Q sa 135 na 180 milina i dobiti 50% 🙂

New Report

Close