KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Hrx84: a ja prodao danas nešto malo. Vjerojatno istu količinu kao i ti.




A šta je to "nešto drugo"?
[/quote]
Kako, što je to? To je “nešto” što će u kratkom roku porasti 50%, dok će KODT mirno čekati. [emo_smijesak][emo_plazi]

Ima u kladionici 1.65, platiš porez i manipulativne troškove 🙂





A šta je to "nešto drugo"?
[/quote]
Kako, što je to? To je "nešto" što će u kratkom roku porasti 50%, dok će KODT mirno čekati. [emo_smijesak][emo_plazi]
[/quote]

pa nešto što osim mogućnosti bitno većeg rasta nosi i veći rizik od KODT. al ne bi sad tu pisala preporuke jer mi se ne da ulaziti u polemike s ovim nickovima što po cijele dane piskaraju po forumu

http://www.dgmarket.com/tenders/np-notice.do?noticeId=12215822

Nešto si baš mislim da bi ove mjere ECB-a mogle biti pravi vjetar u leđa ovoj dionici.
Narudžbi iz Europe će sigurno biti više, a mogle bi i marže nakon dugo vremena ponovo up…
Što drugi cijenjeni kolege misle?
Nekako mi se čini ipak dobra odluka od neki dan kada sam kupio nešto ovih papira…

Koliko sam upoznat sa stanjem tržišta transformatora, stanje baš i nije najbolje.
Konkurencija je znatna i veliki je pritisak na marže. Otvaraju nam se nova tržišta (npr. Švicarska – gdje su 2014. isporučeni transformatori sa posebnim specifikacijama). Ali dok potražnja opet ne nadjača ponudu ne možemo očekivati rast marži.

Ovo me podsječa na ADPL , sve veči prihodi a sve manja dobit, razočaralo me izvješče.

izvješće je čak odlično, prihodi veći nego ikad, dobit solidna, biće vjeojatno divienda oko 42 kune , znači cca 4% yield (kao i HT). Sasvim OK.
P/E oko 10 , P/B 1.2

eps KODT 106 KN cijena 1000 kn
eps ERNT 66 KN cijena 1350 kn
pametnome dovoljno

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Sinoc tek navecer pogledao burzu kad ono kodt-p pao 5%, gledam kupnju-prodaju tad kad ono neka navala s nekim nalozima na prodaji, odma mi je proslo kroz glavu kakav se to potres desio nakon kad je izaslo izvjesce jesu mozda ostvarili neki gubitak ili se nesto desilo s garancijama kad ono prihodi porasli, narudze dobro stoje, dobit je tu doduse nesto manja al zanemarivo, opceniti trend poslovanja je pozitivan, pa se pitam ko je ovdje lud al sve mi se cini da netko oce nac koliki toliki razlog da izazove negativni sentiment na dionici da bi cijena pala pogotovo sada kad je sentiment na burzi negativan i kad je to lakse napravit ali na dionici na kojem nema negativnih stvari godinama pa ic na takve male stvari stvarat neku negativnost kao da se nesto urusilo to je stvarno previse po meni.Kao sta je “vodoinst” dao primjer ernt dobit pala 40%, a dionica narasla, a ovdje bi se rusila ko zna koliko jer je dobit 10% manja, a sve ostalo je bolje.

Ignore : renči


izvješće je čak odlično, prihodi veći nego ikad, dobit solidna, biće vjeojatno divienda oko 42 kune , znači cca 4% yield (kao i HT). Sasvim OK.
P/E oko 10 , P/B 1.2

Ne 42 kn , već oko 36 kn( kad se odbije porez i prirez), što daje yield od 3 do 3,5%, što je meni dosta razočarajuče.
Nije da sam protiv KODT , nije da drukam za pad cjene ( imam je 10% portfeljija), već sam pomalo ljut zato što protekle 3 godine imaju RAST prihoda a PAD dobiti.

New Report

Close