KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tko sutra kupi dionicu, nema pravo na dividendu…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

dindon, mislim da je to konzervativna procjena.
ušli su sad i u te srednje energetske transformatore, a rekli su da su tu bolje marže… više ugovorenih poslova govori da je krenulo već i u tom do 100 MVA segmentu i mislim da je to početka jedne (još) bolje priče za KODT.

ne znam što je s tih 140m kuna rezervacija?! 😉
to je sasvim sigurno pretjerana brojka i možda će s tim otpuštanjima peglati neto dobit.

naplata im je fenomenalna!
pazite ovo… od 120,7m ukupnih potraživanja, čak 105,9m još nije dospjelo!!
a od ovog ostatka od 14,8m čak 13,9m je manje od 60 dana nakon dospijeća. (iz 2013 godišnjeg)
ovako nešto je nezamislivo za nekog tko posluje u hrvatskoj. 😉

ne znam, ne osjećam se loše u KODT… dapače.
a ovih 150m investicija od 2011 do 2013 nisu valjda ulagali da gube pare.

book je sve veći, drže 60% zarade… al nisam siguran što rade s njom… ako je ova investicija velika zatvorena i završena, očekivao sam veći % profita u dividendu.


http://www.koncar-dst.hr/hr/docs/koncardstHR/documents/27/1_0/Original.pdf

Za ovu godinu plan je uz cca 4% veće prihode ostvariti 13% manju neto dobit.[emo_mrgud]

Keč je u porezu, koji će se izgleda od ove godine ponovo plaćati 20%

Kec je u tome da nikad ne uzimaju u obzir porezne olaksice u obzir (pogledaj malo bolje prijasnja izvjesca), a i nisu bas nesto do sad bili precizni vise mi se cini da onako indikativno stave plan.

btw. napokon su promjenili web stranicu

Ignore : renči

sjela dividenda!

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/KODT-fin2014-2Q-NotREV-N-HR.pdf

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Poceli i oni objavljivati izvjesca sa bit ce jednom, majke mi

ugovoreni poslovi +133 milijuna u odnosu na prije 12 mjeseci.

zalihe +70 milijuna u odnosu na 31.12.

kažu da se očekuje smanjivanje zaliha i smanjenje raskoraka do planiranih prihoda.

kanabis, vama je to sumnjivo?
pa ne rade transformatore da stoje kod nekoga u dućanu na policama.

Imam osjećaj da sve više i više rade a sve manje zarađuju[emo_mrgud]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Kodt mi je bio 20% portfelja, ali sam ga prodao kada su objavili da ce im 2013 biti losa. Sad vidim da ce i 2014 biti losa. Dobro je netko davno napisao da je trziste transformatora zasiceno

U skladu sa stanjem ugovorenih poslova za isporuke u slijedećim kvartalima 2014.g. očekuje se smanjenje raskoraka ostvarenih poslovnih prihoda u odnosu na planirane te sukladno tome i postupno smanjenje zaliha. U prvom polugodištu 2014.g. bruto dobit je iznos
ila 12,3 mil. kn što je u odnosu na isto razdoblje prethodne godine kada je bila 17,2 mil. kn smanjenje od 28%. Zbog povećanja amortizacije od 1,5 mil. kn pokazatelj EBITDA je iznosio 21,5 mil. kn što je u odnosu na 24,9 mil. kn u prvom polugodištu prethodne godine smanjenje od 14%.

2. Stanje ugovorenih poslova
Na dan 30.06.2014. godine vrijednost ugovorenih poslova iznosi 650 mil. kn što je rast od26%u odnosu na isti dan prethodne godine kada je iznosila 517 mil. kn.

Pa videjcemo sta ce donijeti 3 i 4 kvartal !

moguće da vi pametnije rezonirate a da sam ja previše optimističan.

ali očekujem I povećanje obima poslovanja I bolje marže kod srednjih transformatora do 100 MVA koje su počeli raditi u tom novom pogonu (projekt VN laboratorij)

mislim da ništa dosad ne upućuje da neće biti tako.

ugovorenih poslova je valjda bolje da je više, nego manje.
a veće zalihe valjda znače da se pripremaju za taj veći obim proizvodnje i realizaciju ugovorenih poslova:
– sirovina i materijal +26,5 milijuna
– proizvodnja u tijeku +36,5m
– gotovi proizvodi +5m

Bumo ih pričekali još dva kvartala, a ako ne dođe do poboljšanja performansi, ima i drugih dionica. Bio sam i dovoljno strpljiv.


moguće da vi pametnije rezonirate a da sam ja previše optimističan.

ali očekujem I povećanje obima poslovanja I bolje marže kod srednjih transformatora do 100 MVA koje su počeli raditi u tom novom pogonu (projekt VN laboratorij)

mislim da ništa dosad ne upućuje da neće biti tako.

ugovorenih poslova je valjda bolje da je više, nego manje.
a veće zalihe valjda znače da se pripremaju za taj veći obim proizvodnje i realizaciju ugovorenih poslova:
– sirovina i materijal +26,5 milijuna
– proizvodnja u tijeku +36,5m
– gotovi proizvodi +5m

New Report

Close