KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prije 10 godina je bio 13% tako da si i tu u krivu.Oces rec da je tebi realno bilo ocekivat rast s 20 na 30 % ili je realno ocekivat neku stabilizaciju koja se smatra realnom jer takav povrat svake godine ne znam ko moze odrzavat u bilo kojem biznisu dugorocno osim ako ne isplacuje svu dobit pa mu kapital ne raste.Uostalom KODT je povecao kapital u 10 godina 365% dok je adris 100%, s tim da je KODT isplacivao bolji postotak dividende u odnosu na dobit te kad bi i to ukalkulirali na povrat razlika bi bila jos veca u korist KODT. Jos ako cemo usporedjivat dugorocne prihode i NPM, KODT je i tu u prednosti jer je povecao prihode i zadrzao marze za razliku od Adrisa kojemu su prihodi ostali isti, a marze skoro prepolovile.

Ignore : renči

Eto, sad još samo nacrtaj graf i pogledaj kuda pokazuje strelica: prema gore ili pak prema dolje. Kod Adrisa već dugo gleda prema dolje. Mislim da su svi ljubitelji KODT-a svjesni da su naredna kvartalna izvješća vrlo značajna i znakovita. U slučaju neispunjenih očekivanja još će naš kolega Prognozer dobiti potvrdu za svoje proročanstvo. Moje mišljenje nije tendenciozno – u KODT-P-R sam desetu godinu i značajan mi je dio portfelja (25%)

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Uglavnom izjavili ste da iman problem sta ne vidim slicnosti s Adrisom, a vama je jedina slicnost smanjenje ROE u zadnjih par godina s 25 na 14%, a cak ni to nije slicnost jer je daleko u prednosti jos KODT sa tim povratom za vecinu firmi koje se mogu kupit dionice, a ne samo s Adrisom.

Uostalom ako ste kupili prije deset godina onda ste u lijepom plusu do danas sigurno 300% pa ne znam cemu se onda bunite ili je pak to manje od 10 godina pa onda je mozda cak nula ili gubitak. Uostalom jos ste dionicar pa zasto recimo ne prodate pa udjete u Adris ionako ce vam bit isto kad su tolike slicnosti, a Adris je ipak sigurnija investicija po pitanju likvidnosti i velicine ???

Ignore : renči

http://www.koncar.hr/Novosti?year=2014&yearActive=yes&month=03&newsId=287

OT, disclosure: prodao sam većinu KODT radi podebljavanja druge pozicije, i dalje vjerujem u firmu i namjeravam se vratiti u budućnosti.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Poslovno možda mrvu lošija godina od preklanjske(isključivo zbog sr*** u Hr, prodaja u inozemstvu jaca i u apsolutnom iznosu)…eps 118,79 kn…ali zato cash flow [emo_palacg]
U odnosu na preklani puni k’o brod…2012.g minus 22 milje na računu, 2013.g plus 37 milja i to sve na racun poslovnih aktivnosti. Struktura zaposlenih značajno bolja.

http://www.hrvatski-izvoznici.hr/vijesti/platinasti-kljuc-za-izvoznike-izvrsne-u-kontinuitetu

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Je li danas zadnji dan kupnje za steći pravo na dividendu?

loti, da… tako kažu 😉

http://www.koncar-dst.hr/hr/docs/koncardstHR/documents/27/1_0/Original.pdf

Za ovu godinu plan je uz cca 4% veće prihode ostvariti 13% manju neto dobit.[emo_mrgud]

Keč je u porezu, koji će se izgleda od ove godine ponovo plaćati 20%

Ipak je zadnji dan kupnje sutra ne danas.Dividenda veća od kamate u banci pa ko voli nek izvoli.

loti, kako sutra?!

Sutra je dan bez prava a ekipa prodaje po bidu….Bravo genijalci (dan bez prava je 04.06)

...

New Report

Close